Pantone přichází s vlastní aplikací pro práci s paletami barev na iPhonu - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:VSE

Pantone přichází s vlastní aplikací pro práci s paletami barev na iPhonu

23. září 2009, 00.00 | Společnost Pantone uvedla na trh aplikaci pro Apple iPhone, dovolující na daném telefonu pracovat se vzorníky Pantone a dále též extrahovat barvy z obrázků a fotografií či též vytvářet harmonické palety barev. Více informací o této aplikaci a jejich možnostech naleznete v našem článku.

Pro iPhone dnes existují aplikace skutečně z mnoha různých oblastí, včetně pomůcek pro publikování a design, k nimž patří též práce s barvami, v řadě případů může být užitečné mít s sebou potřebné vzorníky (iPhone sice nemá kalibrovaný displej a věrnost barev ovlivňuje mnoho faktorů, přesto ale taková pomůcka často přijde vhod). Takovéto nástroje již nějakou dobu existují, už loni Grafika zmiňovala aplikaci Color Expert.

Avšak nyní vstoupilo na scénu opravdu významné jméno na poli práce s barvami, totiž Pantone.

Ta začala pro iPhone nabízet svou aplikaci myPANTONE umožňující designérům prohlížet si vzorníky barev z knihoven Pantone (konkrétně z knihoven Goe, Pastels, Matching System a Fashion + Home) a vytvářet palety barev pro užití v tvůrčích aplikacích.

A dále aplikace dovoluje extrahovat barvy z obrázků nahraných do přístroje nebo z fotografií pořízených fotoaparátem iPhonu a získané barvy přiřazovat k nejbližší odpovídající barvě Pantone. Aplikace také automaticky generuje palety s harmonickými kombinacemi barev.

Vzorníky jde prohlížet proti řadě různých pozadí, aby bylo lépe vidět, jak bude paleta působit v rozdílných prostředích. Vytvořené palety je možné sdílet, elektronickou poštou lze odeslat HTML obraz palety, případně se dají poslat v podobě použitelné v Creative Suite, QuarkXPressu nebo CorelDraw. A palety též můžete nahrávat na bezplatnou internetovou službu Pantone pro sdílení palet.

Pro každou z barev uvádí aplikace barvové hodnoty modelů sRGB, HTML a L*a*b a vypisuje křížové odkazy na odpovídající barvy z příslušných knihoven.

K vytvořeným paletám se dají připojovat textové a hlasové poznámky, oznámení o vytvoření nových palet lze posílat na Twitter a Facebook a paletám jde přiřazovat geografické souřadnice získané z GPS.

Velice názorně většinu funkcí aplikace předvádí toto video na YouTube.

Aplikace myPANTONE vyžaduje iPhone (nebo iPod touch) s firmwarem 3.0 či vyšším (na iPodu touch ovšem nebudou dostupné ty funkce, pro něž nemá odpovídající hardware), na App Store se prodává za 9,99 USD.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Apple  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Sazba  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Design  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: