OKI C3300 a C3400: nová řešení do malých firem - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


VSE

OKI C3300 a C3400: nová řešení do malých firem

22. června 2006, 00.00 | OKI Printing Solutions představuje nová digitální zařízení C3300n a C3400n, určené pro malé firmy s nižší zátěží kancelářského tisku. Zařízení nabízejí kompaktní rozměry, nový design tiskáren řady C3000, barevný tisk a optimální rychlost ve své třídě.

Společnost OKI uvádí nová zařízení, určená pro jednotlivce nebo malé firmy. V polovině května představilo OKI Printing Solution na neformální tiskové konferenci v Mecce nové řady stejně zaměřených tiskáren řady C5000. Do této produktové řady nyní přibývá řada další - C3000, která nabídne mimo jiné samozřejmě kvalitní barevný tisk, kompaktní rozměry a vylepšenou ergonomii. Prvními vlaštovkami v této třídě se stávají stroje C3300n a C3400n.

Technický popis

Zařízení OKI C3300n a C3400n jsou určeny pro polo-profesionální použití do menších kanceláří, případně i k domácímu tisku, které tisknou do formátu A4. Vedle jednoduchého použití, snadné údržby a intuitivního ovládání, nabízejí novinky také slušnou pracovní rychlost, která se pohybuje okolo hodnot 16 / 20 stránek za minutu (barevně / monochromaticky), přičemž k vytištění první černobílé stránky stačí pouhých 8 sekund. Produkty tisknou na základě LED technologie (která je u tiskových strojů OKI velice hojně využívána). Obě zařízení osadil výrobce jednoprůchodovou LED tiskovou jednotkou, dosahující maximální měsíční zátěže 35 000 listů. Stejně jako u modelů řady C5000, použil výrobce i v tomto případě kombinaci nového toneru s vysokým rozlišením a víceúrovňovou technologii ProQ2400, což zajistí přesnější tisk, vizuálně hlubší barvy (vyšší gamut), nižší zrnitost a vyšší lesk barev na výstupu. Tiskárny jsou vybaveny 200 MHz procesor a operační pamětí 32 MB RAM (model C3400n až 288 MB RAM).

Funkce a možnosti

Dále je k dispozici nový nástroj Web Print pro Internet Explorer, který automaticky uzpůsobí šířku webových stránek tak, aby se vešly na běžný papír a uživatelé přitom nepřišli o část informací, netrápili se s nastavením či plýtváním papírem při tisku webových stránek. Vytištěné informace tak nebudou na krajích oříznuté, což vede k úspoře potisknutelných médií (papírů). Užitečnou funkci představuje PhotoEnhance, který má zabezpečit lepší tisk fotografií na běžný kancelářský papír. Účelem by mělo být podání "živějších" barev, nicméně jedná se spíše o funkci s přidanou hodnotou (pro tisk fotografií určených nikoli pro prezentační účely). Musíme brát v úvahu, že při tisku například portrétu LED technologií za současného použití obyčejného papíru, nedosáhneme nikdy optimálních výsledků.

Zařízení C3300n a 3400 podporují dále automatickou kalibraci barev, díky čemuž se uživatelé nemusejí trápit se správou barev a složitým nastavováním ICC profilů. Další použitou funkci představuje automatické vyvážení barev "Auto Colour Balance", jež má na starosti stabilní podání barev. V neposlední řadě zde máme funkci "Ask OKI", která zajišťuje on-line rady a tipy přesně pro daný produkt a pomáhá uživatelům využít jejich tiskárnu na maximum. Spolu s tiskárnami dodává výrobce také software, sloužící pro snadnější práci se zařízením, předtiskové přípravy a nastavení. Jednou takovou aplikací je Template Manager 2006, který uživatelům usnadňuje návrh a tisk řady různých obchodních materiálů, od brožur (v tomto případě v kombinaci s ručním oboustranným tiskem), vizitek až po štítky na CD, a to na materiály s gramáží až 203 g/m2. Model C3400n dokáže tisknout až 1,2 metru dlouhé bannery.

Závěrem

Novinky - OKI C3300 a C3400 nabízejí slušnou rychlost a výkon v kombinaci s kompaktními rozměry. Pro pracovní kolektivy, které vyžadují síťový tisk ve větších objemech, nebo se chtějí posunout do vyšší kategorie interního barevného tisku, jsou vhodnější spíše barevné digitální LED tiskárny OKI řady C5600 nebo C5700. Podle vlastních slov se výrobce snažil skloubit u nových modelů produktové řady "C" jednoduchost, spolehlivost a inteligenci (snadno se používá, vyznačuje se propracovanou konstrukcí a spolehlivým provozem a je vybaven řadou funkcí, které zjednodušují a zpřístupňují barevný tisk). Výrobce evidentně sází na modely, které leží někde mezi inkoustovými a laserovými tiskárnami. Tiskárny OKI řady "C" by měly tisknout v kvalitě blížící se inkoustu, ale při nízkých nákladech, blížících se spíše do kategorie práškových tonerů. Myšlenka je to sice rozhodně zajímavá, ale o tom, že by toto mohlo účinně fungovat v praxi, nás zatím žádný výrobce v tomto oboru nepřesvědčil. Nesporné je, že inkoust stále nemá adekvátního nástupce, který by jej mohl plně nahradit a to za znatelně nižší náklady. Ovšem stále je zde pro mnohé hlavní kritérium - poměr kvality a ceny, takže zanechme předčasných spekulací a počkejme si, zda-li si výrobce dokáže obhájit svá "hybridní" zařízení i v běžném, pracovním nasazení. Doporučené koncové ceny tiskáren řady C3000 začínají na 9 990 Kč bez DPH, nové modely budou dostupné u autorizovaných prodejců OKI Printing Solutions koncem června 2006.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: