Ohlédnutí za prestižní výstavou Paris Photo 2009 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:VSE

Ohlédnutí za prestižní výstavou Paris Photo 2009

7. prosince 2009, 00.00 | Před několika dny proběhl ve Francii velmi významný fotografický veletrh Paris Photo 2009, který se koná každoročně v Paříži od roku 1997. Letošní ročník byl věnován arabské a íránské fotografii. Součástí článku je rovněž internetový odkaz na velké množství vystavených fotografií, které byly vystaveny na Paris Photo 2009. Více informací viz náš článek.

V listopadu se Paříž od roku 1997 pravidelně promění v „mekku“ moderní fotografie, neboť se tam toho času koná věhlasný fotografický veletrh Paris Photo. V rámci tohoto veletrhu se pořádá několik velkých fotografických výstav, kde jsou vystaveny jak prodejná tak neprodejná díla vybraných galerií a sbírek.

Celkem se na třináctém ročníku Paris Photo 2009, který se konal ve dnech 19 – 22. listopadu, prezentovalo 89 fotografických galerií a 13 vydavatelství ze 23 zemí. Své fotografie na daném festivalu rovněž vystavilo přibližně 500 světových fotografů. Mezi země, které se letos v Paříži objevily poprvé, patří Spojené arabské emiráty, Irán, Portugalsko, Tunisko, Maroko a Rusko. Na uvedené akci se rovněž prezentovali i někteří čeští fotografové (například fotografie Dubaie od Martina Bečky a další).

Na každém ročníku Paris Photo je mimo jiné představen výběr fotografií z vybrané země. Zatímco minulý ročník Paris Photo 2008 byl věnován reprezentačnímu výběru japonské fotografie, tak letošní Paris Photo 2009 bylo zasvěceno arabské a íránské fotografii. Role kurátorky fotografické výstavy se zhostila Catherine David, která se dlouhodobě věnuje problematice arabské fotografie.

Vítězkou fotografické soutěže na Paris Photo 2009 („BMW-Paris Photo Prize“) se stala nizozemská fotografka Karijn Kakebeeke, která byla oceněna za snímek „Khadija´s Dream“ zachycující afghánskou ženu s fotbalovým míčem (ženy měly donedávna v Afghánistánu zakázáno hrát fotbal).

Nizozemská fotografka Karijn Kakebeeke stojící před vítězným snímkem „Khadija´s Dream“, za který obdržela na Paris Photo 2009 prestižní ocenění „BMW-Paris Photo Prize“ Foto: via Parisphoto.fr

A nyní to hlavní, co by Vás mohlo zajímat. Je jím odkaz na internetovou galerii, která Vám nabídne pohled na téměř 167 zajímavých snímků, jenž se na fotografickém festivalu v Paříži objevily. Uvedená galerie snímků se nachází na fotografickém webu Lensculture.com, který byl jedním z oficiálních partnerů Paris Photo 2009 (viz odkaz níže). Přejeme vám příjemnou podívanou.

Odkaz na cca 167 snímků, které se objevily na letošním ročníku Paris Photo Foto: Lensculture.com

Zdroje:
Paris Photo
Lensculture.com
Cs.wikipedia.org

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Design  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: