Nový velkoformátový 24" Canon W6200 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


VSE

Nový velkoformátový 24" Canon W6200

3. března 2004, 00.00 | Společnost Canon představila novu 24" velkoformátovou tiskárnu W6200 určenou pro fotografické aplikace a příležitostný univerzální velkoformátový tisk. Od dalších tiskáren řady W se liší především pigmentovými inkousty a akční cenou.

Společnost Canon představila novu 24" velkoformátovou tiskárnu W6200 určenou pro fotografické aplikace a příležitostný univerzální velkoformátový tisk.
Od dalších tiskáren v řadě W se W6200 liší především pigmentovými inkousty a také poměrně velmi akční cenou, od které si výrobce hodně slibuje.
Připomeňme, že v tuto chvíli vypadá portfolio velkoformátových řešení Canonu následovně - 44" W8200 (dye/pigment inkousty), 36" W7200 (dye-based inkousty), 24" W7250 (dye-based inkousty) a A3+ W2200 (dye-based inkousty).

Základní technická charakteristika
Stejně jako ostatní tiskárny Canon řady W je tiskárna vybavena 1" tiskovou hlavou používající 1280 trysek pro každou z barev, tj. 7680 celkem, neboť tiskárna pracuje s šesti barvami - CMYK, lehká C a lehká M. Tisková hlava je napojena na 130ml zásobníky inkoustu umístěné na pravé straně tiskárny. Maximální potiskovaný formát je A1 - lze přitom používat jak archová média, tak média odvíjená z role. Maximální fyzické tiskové rozlišení tiskárny je 1200 x 1200 dpi, tiskárna pracuje s kapkou inkoustu o velikosti 8 pl.
Coby standardní rozhraní je dodáváno 100Mb ethernetové připojení, volitelně lze tiskárnu vybavit rozhraním USB 2.0 či IEEE14394.

Jak jsme se již zmínili v úvodu, zásadní novinkou pro tento 24" formát je použití inkoustů na bázi pigmentu - výrobce udává odolnost vůči UV záření 100 let v interiéru. Citované číslo se pochopitelně nedá příliš ověřit, nicméně použití odolných pigmentových inkoustů předurčuje tiskárnu pro aplikace, kde záleží na barevné stálosti výtisku v čase - především fotografický tisk, případně tisk reklamních motivů.

Co se rychlosti týče, výrobce udává 7 minut pro formát A1 v maximální kvalitě 1200 x 1200 dpi, v draft módu 1200 x 300 dpi pak 1,5 minut na formát A1.

Odlišné podávání média
Na rozdíl od ostatních tiskáren řady W podává model W6200 média z role o šíři 61 cm s přímým průjezdem materiálu umístěné na zadní straně tiskárny. Pro tisk lze použít materiál určený pro termální pigmentový inkoustový tisk do tloušťky 500 mikronů. Tiskárna umožňuje potiskovat také archová média zakládaná ručně z přední části zařízení. Zajímavou vlastností je možnost potiskovat média plně do okrajů - tedy klasický bezokrajový tisk. Tiskárna disponuje automatickou řezačkou.

Názor
S tiskárnou jsme se měli možnost krátce seznámit v democentru Canonu a podle našeho názoru je to určitě zařízení, které stojí za pozornost v případě, že hledáte tiskárnu pro velkoformátový tisk do A1 především fotografií čí příležitostné nejrůznější reklamní grafiky.
Pigmentový inkoust podává na lesklé materiály Canonu subjektivně velmi dobré výsledky, tisk je rychlý a měl by být dlouhodobě stabilní. Co se RIPů týče, Canon jejich výběr nechává tradičně na zákazníkovi tak, aby si ten mohl určit řešení podle svých potřeb (standardně je tiskárna dodávána s poměrně vyspělým ovladačem). V tuto chvílí podporují tiskárnu např. PosterJet či Daylight, další RIPy by podle výrobce měly podporu rychle připravit.
Zajímavá je určitě cena tiskárny - ta bude dodávána v ceně 63 150 Kč bez DPH (bez podstavce, který stojí 8800 Kč). Cena za výtisk A1 se podle výrobce pohybuje od 50 do 200 Kč podle pokrytí a tiskového režimu. Tiskárna bude mít svoji premiéru na veletrhu Reklama probíhajícím do pátku na pražském výstavišti.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: