Lexmark představuje nové tiskárny - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:VSE

Lexmark představuje nové tiskárny

18. dubna 2008, 00.00 | Společnost Lexmark představila své nové tiskárny pro nadcházející období, které nabídnou jednoduchý a rychlý tisk. Vybrané modely (nové řady inkoustových zařízení) se též budu moci pochlubit vestavěným bezdrátovým řešením nebo multifunkční výbavou.

Společnost Lexmark uvádí nové tiskárny a multifunkční (all-in-one) modely, které směřují jak do oblasti domácího tisku (a pro uživatele z řad těch méně náročných), tak i do zákaznického prostředí s vyššími nároky na tisk. Novinkové řady zahrnují tři nové inkoustové produkty základní řady, z nichž jedním je například i nová bezdrátová tiskárna. Dále byla uvedena čtveřice pokročilejších multifunkčních (all-in-one) řešení, která uspokojí požadavky náročnějších uživatelů. Společnost reaguje na potřeby stále se rozrůstající populace uživatelů notebooků a mobilních zařízení obecně (dle údajů organizace GfK vykazoval v roce 2007 podíl bezdrátových produktů na trhu trvalý růst v celé oblasti EMEA - Evropa, Střední východ a Afrika), stejně tak také rozšiřuje své portfolio stále oblíbenějších multifunkcí. Dalším z benefitů u nových zařízení je také například přední systém instalace trvající pouhých 10 minut nebo panel nástrojů pro webový tisk.

Bezdrátová tiskárna Lexmark Z2420:

 • Vestavěný bezdrátový tisk 802.11b/g. Kompatibilita s 802.11n4
 • Rychlá a snadná instalace za pouhých 10 minut
 • Tisk fotografií v kvalitě fotolaboratoře
 • Rychlost tisku až 25 str./min černobíle a 18 str./min barevně
 • Lexmark Z2420 Wireless bude dostupná za běžnou koncovou cenu 1 790 Kč bez DPH
Lexmark Z2320:
 • Rychlá a snadná instalace za pouhých 10 minut
 • Profesionální kvalita tisku textu a grafiky
 • Tisk bezokrajových fotografií do formátu 21,6 x 28 cm
 • Snadný tisk z internetu pomocí panelu nástrojů Lexmark Web
 • Rychlost tisku až 22 str./min černobíle a 16 str./min barevně
 • Lexmark Z2320 bud dostupná za běžnou koncovou cenu 890 Kč bez DPH
Lexmark X2650:
 • Rychlá a snadná instalace za pouhých 10 minut
 • Snadné kopírování fotografií formátu 10 x 15 cm na jeden dotek
 • Tisk bezokrajových fotografií do formátu 21,6 x 28 cm
 • Snadný tisk z internetu pomocí panelu nástrojů Lexmark Web
 • Rychlost tisku až 22 str./min černobíle a 16 str./min barevně
 • Lexmark X2650 s běžnou koncovou cenou 1 672 Kč bez DPH

Řada professional

Další novinky Lexmarku představuje řada Professional, reagující na náročnější potřeby malých a domácích kanceláří a malých a středních podniků. Jedná se o multifunkční zařízení, která nabídnou například prodlouženou (až pětiletou) záruku a barevné cartridge s vysokou výtěžností. Mezi praktické funkce těchto strojů patří například bezdrátové připojení, integrovaný oboustranný tisk nebo zvýšená kapacita vstupu papíru. Nové Lexmarky řady “X” mají posílit výkonnost malých a domácích kanceláří kombinací bezdrátového připojení a praktických funkcí, jako je: oboustranný tisk, FAX modul, automatický podavač pro kopírování a faxování a také tisk fotografií pomocí inkoustů Lexmark evercolor. Mezi nové tiskárny patří inkoustová zařízení All-in-One: Lexmark X9575, X6575, X5075 a X4875.

Lexmark X9575
Vlajkovou lodí řady Professional je bezdrátové zařízení All-in-One Lexmark X9575, jež nabízí špičkovou produktivitu v kombinaci s volností bezdrátového řešení. Tato tiskárna umožňuje uživatelům skenovat, faxovat a používat sloty na paměťové karty prostřednictvím bezdrátové sítě. Vyznačuje se možností připojení k síti Ethernet, což ocení uživatelé podnikových sítí. Dále nabízí vestavěný automatický oboustranný tisk a je vybavena vstupním zásobníkem na 150 listů (s možností volitelného přídavného zásobníku). Obsahuje automatický podavač dokumentů na 50 listů a dosahuje rychlosti tisku až 33 str./min černobíle a 28 str./min barevně. Součástí zařízení je také 48bitový plochý barevný skener (pro snadné skenování a kopírování dokumentů a fotografií). Tisk probíhá pomocí pigmentových inkoustů, které jsou díky technologii evercolorTM 2 výraznější a odolné vůči vlhku a rozmazání. Standardní inkoustový systém je zde CMYK, s možností rozšíření na šestibarevný tisk. Bezokrajové fotografické tisky, které při použití papíru Lexmark PerfectFinishTM6 dosahují životnosti až 100 let.

Závěr

Zařízení Lexmark sice ještě nemají takový zvuk jako konkurenční značky (fototiskáren), nicméně rozhodně jim nelze upřít nadstandardní výbavu a především konkurenceschopnou cenovou politiku. Také portfolio výrobce je dostatečně široké na to, aby si vybrali jak úplní začátečníci, tak i ti náročnější uživatelé. Bezdrátové zařízení All-in-One Lexmark X9575 bude na našem trhu za koncovou cenu 5 890 Kč bez DPH. V případě potřeby lze zvolit též některou řádově nižší verzi: Lexmark X6575 (4 490 Kč bez DPH), X4875 (3 890 Kč bez DPH) nebo X5075 (2 590 Kč bez DPH).

Podrobnější informace o výše uvedených produktech naleznete na stránkách: www.Lexmark.cz nebo www.MujLexmark.cz.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: