Lexmark inovuje fototisk a nabízí nové All-In-One - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


VSE

Lexmark inovuje fototisk a nabízí nové All-In-One

25. května 2004, 00.00 | Společnost Lexmark představila celou řadu nových inkjetových tiskáren a multifunkčních zařízení. Společným jmenovatelem je rychlejší šestibarevný tisk. Dokáží tyto modely radikálně změnit postavení Lexmarku na českém trhu?

Rychlejší tisk, šestibarevný tisk, nová linie tiskáren All-In-One - tak lze shrnout představení sedmi nových inkoustových tiskáren společnosti Lexmark. Jedná se o jednoho ze čtyř největších světových výrobců tiskáren. A zrovna zmiňovaná oblast termálního inkjet tisku není bez zajímavosti. Všechny novinky míří na trh SOHO. Jedna z nich je čistokrevná foto-tiskárna a další jsou přístroje, kombinující více funkcí.

6 barev aneb zářivější fotografie
Nová technologie šestibarevného inkoustu je kombinací dye-based a pigmnetových inkoustů (dye-based inkoust - barvivo je rozpuštěno v nosiči, pigmentový inkoust - mikročástečky barviva jsou unášena nosičem), rozpuštěná barviva dokáží vytvářet sytější plochy a naproti tomu pigmenty zase ostřejší hrany. To vše v kombinaci s proměnlivou velikostí kapiček a speciálním fotopapírem posouvá spektrum a jasnost barev na vyšší kvalitativní stupeň.

Nejsvižnější rychlík ve své třídě
Nový model Z815 se honosí největší rychlostí při fototisku. Zásluhu na tom má technologie Quickprint, která natiskne bezokrajovou fotografii o velikosti 4x6 cm ve čtyřbarvě už za 32 sekund. V režimu šestibarevného tisku dosáhne až na rozlišení 4800x1200 díky kapičkám inkoustu o pouhých 3 pl. Při rychlosti 20/14 stran za minutu v čb/barvě a doporučeném měsíčním cyklu 3000 stran posunuje i hranice SOHO kategorie. Standardně je vybavena technologií PrecisionSense.

All-In-One
Přístroje, které v sobě zahrnují více zařízení, dokáží v řadě případů být opravdovým přínosem a mají svůj okruh příznivců. Jednotné ovládání, kompaktní provedení, úspora místa i prostředků. Na osvědčeném technologickém základě připravil Lexmark dva typy, X1180 a X2250, sdružující kopírku, tiskárnu a skenr. Podle všeho je vyšší typ předurčen na větší zátěž (maximum má na 3000 stranách měsíčně, zatímco menší bráška jen 2000), ostatní parametry se až na rozměry neliší. Luxusnější verzí je X5250 s futuristickým designem a šestibarevným tiskem.

Ještě více než vše v jednom nabízí model F4270. Přibalil si ještě telefon a fax (33,6 kB modem, 99 předvoleb a přeposílání faxů). Ani s rychlostí tisku na tom není špatně 19 resp. 10 stran černobíle resp. barevně. Pokud si odmyslíte telefon, ale jinak vše ostatní zůstane, tak je tu model X4250.

Každý výrobce resp. prodejce si pojmenovává vlastní technologické finesy svými obchodními jmény, lépe se pak s nimi masírují zákazníci. Je ovšem dobré vědět, co jednotlivé technologie konkrétně znamenají. Takže PrecisionPhoto™, jak název napovídá, zdokonaluje tisk ve fotografické kvalitě díky proměnlivému množství barviva od 3 do 10 pikolitrů. Malé kapky zlepšují detaily a větší zase jednolité plochy. Pro změnu PrecisionSense™ je schopen zjistit kvalitu papíru a podle toho optimalizovat tisk.

Jestliže jste jich zatím nenapočítali sedm, je to správně. Model Z615 nahrazuje původní Z605. Veškeré parametry zůstávají, nový je pouze modernější design.

Produkce společnosti Lexmark se zaměřuje především na trh inkoustových tiskáren. Jednotlivé typy a produktové řady pokrývají prakticky celé spektrum trhu SOHO. Shodnou technologii tisku uplatňuje do široké palety zařízení All-In-One jejichž základem je tiskárna, skenr a kopírka, případně další funkce navíc. Součástí nabídky jsou i černobílé laserové tiskárny, ale hlavní důraz je kladen na inkoustový tisk. Uvedené novinky rozšiřují produktové řady v obou hlavních segmentech s tím, že posunují rychlost tisku na vyšší úroveň. Zvláštní ocenění si zaslouží pečlivě realizovaný design všech novinek. Futuristické prvky nejsou na úkor účelnosti a zejména přístroje typu vše v jednom představují "hezký kus nábytku".
Na druhou stranu je nutné si uvědomit, že ani uvedené novinky zřejmě nemají potenciál na to, aby výrazně změnily poměry na trhu. V dnešní době je nejdůležitější dobrý prodejní kanál, povědomí o značce na trhu a agresivní cena. Takže souboj s HP, Epsonem a Canonem nebude pro Lexmark lehký ani s těmito novinkami.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: