HP uvádí nové profesionální modely v segmentu LFP - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


VSE

HP uvádí nové profesionální modely v segmentu LFP

18. června 2010, 00.00 | Společnost Hewlett-Packard uvádí na trh několik novinek z oblasti profesionálních LFP tiskáren. Jedná se o zařízení, směřující do profesionálních sfér a technických oblastí tisku (CAD, GIS), které posilují řady tiskáren Designjet Z a T. Konkrétně jde o modely: HP Designjet T770, Designjet T1200HD, Designjet Z5200 a model Designjet 111. Co tyto novinky mohou nabídnou?

Společnost Hewlett-Packard uvádí na trh několik novinek z oblasti profesionálních LFP tiskáren. Jedná se o zařízení, směřující do profesionálních sfér a technických oblastí tisku (CAD, GIS), které posilují řady tiskáren Designjet Z a T. První novinkou je stolní plotr HP Designjet 111, navazující na povedenou „stovkovou“ řadu (např. Designjet 120nr). Dále zde máme novou velkoformátovou tiskárnu - Designjet T770, tisknoucí na šíři až 24“. Druhá dvojice nově představených strojů míří do segmentu produkčního, komerčního tisku a jedná se o Designjet Z5200 (s PostScriptem) a multifunkční HP Designjet T1200 HD-MFD, který je mimojiné vybaven vysoce kvalitním skenerem. Všechny novinky reagují na klientské požadavky neustále se snižujících nákladů na tisk, při současném zachování vysoké produktivity a samozřejmě i vysoké kvality výstupů. Přidanou hodnotou u nových strojů bude snadnější správa velkoformátového tisku. Designjety 111, T770 a Z5200 směřují konkrétně do oblastí architektury, strojírenství či geoinformatiky (AEC, CAD, GIS segmenty).
HP Designjet 111
Tento model formátu A1 představuje přímého nástupce řady Designjet 110+ a dostupný bude ve dvou provedeních: se zásobníkem listů nebo s rolí. „Stojedenáctka“ disponuje (oproti svým předchůdcům) inovacemi v podobě nových inkoustů, rychlejšího tisku přes Instant Printing PRO a v neposledí řadě též nižší základní cenou. Optimalizovné rozlišení tiskárny je 2 400 x 1 200 dpi, rychlost tisku se pohybuje okolo 90 s / str. Zařízení tiskne pomocí 4 oddělených inkoustových náplní (systém CMYK), při velikosti kapiček 4 pL (C, M, Y), resp. 18 pL (K). Potisknout lze média od gramáže 60 až 210 g/m2. Jde o jednu z momentálně nejdostupnější zařízeních typu LFP na trhu, které poskytne vysoce kvalitní tisk za velmi zajímavou cenu. Ocení ji zejména menší pracovní skupiny a jednotlivci potřebující tisknout primárně technickou dokumentaci, ale i prezentace či plakáty. Zařízení s šířkou pouhého jednoho metru (jde o vůbec nejmenší velkoformátovou tiskárnu HP v nabídce) představuje univerzální tiskárnu, jež lze využít jak pro tisk velkoformátových fotografií, přes banery plakáty, až po technické výkresy.

Cena HP Designjet 111 začíná na cca 23.200 Kč.
HP Designjet Z5200
Jedná se o nový typ velkoformátové postcriptové tiskárny, která svým zaměřením a výbavou spadá mezi modely Z2100 a Z6100. Novinka využívá k tisku 8 oddělených velkoobjemových inkoustových kazet s obsahem 300 ml. Mezi přednosti tiskárny patří vysoká rychlost i kvalita tisku, při zachování zajímavé pořizovací ceny a zároveň PostScript již v základním provedení! Optimalizovné rozlišení tiskárny je 2 400 x 1 200 dpi, rychlost tisku se pohybuje okolo 42 s / str. (formát A1). Záleží samozřejmě na aktuálním tiskovém módu: v režimu „Best“ tiskne Z5200 stranu formátu A1 za cca 5 minut, v režimu „Fast“ je rychlost tisku cca 41m2 / hodina. Samotný tisk využívá 8 oddělených inkoustů (300 nebo 130ml) ve složení: C, M, Y, Lc, Lm, Lg, Mk a Pk (tedy: azurová, světle-azurová, purpurová, světle-purpurová, žlutá, světle-šedá a dvě černé – matná a lesklá). Minimální velikost inkoustových kapiček se pohybuje od 4 pL (lc, lm, Lg, pK) do 6 pL (C, M, Y, mK). Potisknout lze média do gramáže až 500 g/m2. Designjet Z5200 míří do oblastí menších a středně velkých produkcí, kterým může nabídnout snadný a vysoce kvalitní tisk. HP Designjet Z5200 byl navržen na míru středně velkým společnostem (copy centra, fotolaby), které se orientují na tisk velkých formátů (plakáty, reklamní grafika, plátna, mapy), to vše při současném zachování nízkých nákladů na tisk. Designjet Z5200 má k dispozici i řadu nových kreativních nástrojů, jako je například: rychlá příprava tiskových dat, náhledy a změny orientace výtisků nebo ukládání. Tiskárna je vybavena navíc interním spektrofotometrem, který zajišťuje též automatickou kalibraci a přípravu profilů tiskových médií. Technologie ColorPRO zas pomáhá dosahovat vysoké kvality tisku i na běžných tiskových médiích značky HP.

Do konce července bude Designjet Z5200 za zvýhodněnou cenu 99.000 Kč.
HP Designjet T770
Tato novinka nahrazuje starší modely - T610 (24“) a T1120 (24“) a jedná se zařízení nabízející potisk média o šířce až 24“, při rychlost tisku až 2 str./minutu formátu A1. Role se vkládá z čelní strany tiskárny, což značně urychluje práci. Tisk probíhá pomocí 6 oddělených inkoustových náplní (systém CMY, vč. matné černé, lesklé černé a šedého inkoustu) s velikostí kapiček 6pL (C, M, pK, G), resp. 9PL (MK). Zařízení je schopno tisknout s přesností čar až 0,1% s minimální šířkou linie 0,02mm. Systém T770 podporuje operační systémy pro většinu aplikací CAD (prostřednictvím originálních jazyků HP-GL/2 a RTL). Volitelně lze zařízení vybavit rozšířenou operační pamětí až 8GB nebo interním HDD až 160GB, stejně tak i příslušenstvím pro PostScript. Rychlost tiskárny je až 93 výtisků formátu A1 za hodinu a tisknout lze na média s gramáží 60 až 328 g/m2. Integrovaná podpora práce v síti umožňuje zvládat i týmovou spolupráci na větších zakázkách. Cena HP Designjet 111 zatím ještě nebyla oficiálně stanovena.
HP Designjet T1200 HD-MFP
Designjet T1200 HD-MFP představuje produkční multifunkční zařízení, umožňující nejen tisknout ale zároveň i kopírovat a skenovat velkoformátové předlohy (typu: výkresy, mapy, fotografie). Zařízení je též vybaveno již v základní verzi PostScriptem a všemi přednostmi představenými již u tiskáren T1200 (v čele s inteligentním tiskem na 2 role tiskového média s pohodlným zakládáním). Chloubou nového modelu je integrovaný skener s technologií CCD a optickým rozlišením 600 dpi (optimalizované rozlišení až 9 600 dpi, s možností krokování po 1 dpi od 50 dpi), jež zásadním způsobem rozšiřuje možnosti vlajkové lodi plotrů HP pro technický segment. Maximální formát skenovací předlohy je až 1 067 mm, při tloušťce až 15,2mm. Pro lepší a přehlednější ovládání slouží 15“ dotykový display. Tiskárna je vybavena i praktickými funkcemi jako například náhled v reálném čase nebo možnost retušování obrazu. Rychlost tisku je až 103 s/str. (A1 formátu). K tisku slouží 6 oddělených inkoustů: C, M, Y, G, PK a MK – z toho matná černá (MK) je pigmentová, ostatní jsou typu „dye-base“ (na bázi barviva). Velikost kapiček je 6pL (C, M, pK, G), resp. 9PL (Y, MK). Tento multifunkční model je určen pro projekční a konstrukčních segmenty, reprografická oddělení nebo copy centra. Cena HP Designjet 111 zatím ještě nebyla oficiálně stanovena.
Závěrem
Společnost HP posiluje novinkami své postavení v segmentu velkoformátového inkjetového tisku – zejména v technických oblastech. Své uplatnění naleznou nové Designjety (řady T a Z) při tisku fotografií, plakátů, reprodukcí obrazů, map nebo technických výkresů. Benefitem u novinek je napříkad integrovaný spektrofotometr, standardní podpora jazyku PostScript nebo multifunkční využití (velkoformátové skenování, kopírování). HP Designjet 111 zase překvapí zajímavou pořizovací cenou, která začíná na 23 tisících.


Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Skenery  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 » Rubriky  » Zprávy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: