Horké novinky s LEDem od Oki - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


VSE

Horké novinky s LEDem od Oki

3. června 2004, 00.00 | Oki Europe, specialista na tištěnou firemní komunikaci, předvedl nové představitele A4 barevných LED tiskáren. Novinku C3100 z řady 3000 a zdokonalené C5200 resp. C5400 z pětitisícové série

Tradiční výrobce tiskáren s technologií LED se v poslední době koncentruje zejména na barevný tisk a snaží se do svých produktů i těch nejnižších tříd přinášet vlastnosti výrobků z vyšších řad. Hospodářské výsledky na evropském i českém trhu naznačují, že se firmě toto úsilí daří. Podle údajů společnosti se prodej barevných tiskáren v kusech za rok 2003 na českém trhu zvýšil o 207%, obrat za tentýž rok uvádí Oki rovněž vyšší o 65%. Nevede si špatně ani v podílu barevného laser/LED tisku na našem trhu. Produkty na dolním konci spektra již dotírají jak na běžné černobílé tiskárny, tak na inkoustové tiskárny a pro malé pracovní skupiny či některé jednotlivce získává nákup barevné laser/LED tiskárny širší opodstatnění.

Novinka C3100
Novinka z řady 3000 míří jednoznačně k jednotlivcům a malým pracovním skupinám, kam přináší profesionální barevný tisk. Lehoučká (20 kg) jednoprůchodová LEDka se honosí rychlým barevným tiskem 12/20 stran A4 za minutu (barva/čb), první výtisk Oki slibuje již za 14 sekund. Unikátní tandemový způsob tisku, jediný ve své třídě, dělá z C3100 skutečnou tiskárnu „2 v 1“. Technologie vypíná při čb tisku „barevnou sekci“, takže vlastně dočasně vytvoří čistokrevnou černobílou tiskárnu. Tisk v rozlišení 1200x600 dpi obstarává hostitelský počítač (GDI), který je standardně připojený pomocí USB 2.0. Díky jednoprůchodové LED technologii má tiskárna neobyčejně přímočarý postup papíru strojem a dokáže najednou potisknout pás o délce 1200 mm. Z dostupných ovladačů vyplývá, že je určena uživatelům platformy Windows. Doporučená měsíční zátěž představuje velmi dobrých 35000 stran. Dostupnost barevného tisku názorně demonstruje i doporučenou prodejní cenou 19.490 Kč bez DPH.

Zdokonalení řady 5000
Zástupci barevných LEDek C5200 a C5400 jsou rovněž zařazeni do uživatelské kategorie malých pracovních skupin. Vylepšené parametry se týkají zejména rychlosti tisku. Přináší zvýšení rychlosti z 12 na 16 barevných stran za minutu a z 20 na 24 černobílých, první výtisk lze podle Oki získat již za 13 vteřin. Zařízení je rovněž doplněno software pro práci se šablonami (Oki Template Manager), nižšími provozními náklady a sníženou hladinou hluku. Novinkou, společnou všem nově představeným modelům, je funkce „Ask Oki – Zeptejte se Oki“. Jedná se o funkci, poskytující širší zákaznickou podporu přímým propojením na specializované webové stránky.

Nižší model, C5200, je určen především pro malé pracovní kolektivy či domácí kanceláře. Tiskne technologií GDI s rozlišením 1200x600 dpi. Standardně je dodávána s rozhraním USB 2.0 a maximální měsíční zátěží 50 000 stran, stejně jako ostatní zástupci z řady 5000. Zůstává přístupná pouze uživatelům Windows, doporučená základní cena je 22.990 Kč bez DPH.

Vyšší model, C5400 je nabízen ve dvou základních konfiguracích, lišících se zejména přítomností duplexu a velikostí operační paměti. Rychlosti tisku jsou shodné, ale tento model nabízí PostScript 3 a PCL5c/6, vyšší operační paměť , rychlejší procesor (400 MHz oproti 200 Mhz). Ve standardní konfiguraci je rovněž síťové připojení 10/100 Mb a FireWire, stejně jako podpora Windows, Mac či unixových operačních systémů pomocí PPD prostředí. Doporučená cena začíná na 32.990 Kč bez DPH.

Srovnání s konkurencí
Pro mnoho výrobců barevných laser/LED tiskáren se stává lukrativním trh domácích uživatelů a malých pracovních skupin. Tato oblast se soustředila až donedávna na jiné technologie tisku. Každý významnější výrobce nabízí minimálně jednoho zástupce v této kategorii a tak je nucen vymezit se jednak vůči ostatním metodám tisku a rovněž oproti konkurenčním barevným tiskárnám. Jednoprůchodová technologie společnosti Oki představuje několikanásobně rychlejší tisk, než srovnatelní konkurenti a díky jednoduchosti konstrukce je suverénně nejlehčí (i když u barevné tiskárny tohoto typu nikdo neočekává, že bude portable). Pozici mezi ostatními produkty vylepšuje i celoživotní záruka na tiskovou hlavu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: