History 2.2 pro Adobe InDesign - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


VSE

History 2.2 pro Adobe InDesign

Adobe InDesign sazba

27. srpna 2007, 00.00 | Plugin History významně vylepšuje práci s historií akcí a částečně i s revizemi dokumentů v prostředí Adobe InDesignu či InCopy. Nabízíme vám recenzi jeho nedávno vydané verze 2.2.

History společnosti DTP Tools je plugin pro Adobe InDesign, který navyšuje funkce a možnosti historie akcí InDesignu zcela zásadním způsobem. Původní InDesign i jeho nejnovější verze totiž stále nemají historii akcí například na úrovni Adobe Photoshopu či jiných vyspělých aplikací pro práci s grafikou či layoutem publikací. History přidá do InDesignu novou paletu, ukládající záznam jednotlivých akcí či operací vizuálním způsobem, včetně ikon akcí a jejich textových popisek.

Přepínání v historii akcí se provádí pouze kliknutím do palety History, případně kliknutím na verze dokumentů ve stejné paletě. S novou paletou History můžete v klidu zapomenout na zdlouhavé vracení akcí pomocí běžných klávesových zkratek, i když ty jsou samozřejmě k dispozici stále, a pro odvolání akce o krok zpět asi není nic rychlejšího. Opakované Undo či zpětné Redo pochopitelně paleta History zohledňuje a automaticky upraví zaznamenané operace.

History je k dispozici ve verzích pro Windows i Macintosh, stojí 39 USD a funguje ve všech verzích InDesignu a Adobe InCopy od InDesignu/InCopy CS výš.


History 2.2 - pracovní paleta pluginu s náhledy snapshotů s aktuálními verzemi dokumentu a záznamem provedených akcí

Paleta History a verze dokumentů

Prostředí palety History vypadá trochu podobně jako stejnojmenná funkce pro záznam historie akcí v Adobe Photoshopu, ovšem s tím rozdílem, že můžete přímo ukládat i verze dokumentů. Verze či spíše revize dokumentů se přitom stále ukládají prostřednictvím pluginu History do jednoho dokumentu, a nemusíte tak mnohdy složitě „lovit“ různé verze dokumentů na disku, nehledě na to, že můžete mít v jednom souboru více verzí stejného dokumentu. Dokumenty uložené s pomocí History mohou být otevřené i bez tohoto pluginu, pak ale samozřejmě přijdete o zaznamenané akce a verze.

Pokud ovšem přesto chcete (nebo potřebujete) uložit verzi aktuálního dokumentu zvlášť do jiného souboru, můžete využít šikovnou exportní funkci, v rámci které lze do libovolného adresáře uložit verzi daného dokumentu v různých formátech, včetně PDF, JPEG, EPS, SVG či XML. Jednotlivé verze dokumentů se přitom ukládají komprimované, obsahově velké dokumenty, proto na disku zbytečně nekynou do obludných velikostí.


History 2.2 - verze či spíše revize dokumentu InDesignu můžete ukládat v různých formátech, včetně bitmapových a XML

Přidávání verzí i záznam akcí jsou prakticky shodné s původní podobou pluginu. Novou verzi vytvoříte jednoduchým kliknutím na patřičnou ikonku, čímž vlastně vytvoříte něco jako snapshot stávajícího stavu dokumentu, včetně jeho náhledu, který se ihned objeví v paletě History včetně základního popisu obsahujícího číslo verze a čas jejího pořízení. Každá tímto způsobem uložená verze dokumentu současně funguje i jako klasické Undo a můžete ji otevřít i do nového okna (verze pak mají speciální symbol zástupce), čímž defacto vytvoříte novou nezávislou revizi daného dokumentu.

Závěr

Plugin History je bezesporu výborným doplňkem pro Adobe InDesign a prodává se navíc za slušnou cenu. Plugin hodně usnadní práci s historií akcí i verzemi Dokumentů, a navýší tak komfort práce s InDesignem. Můžete tak v klidu experimentovat především s různými verzemi dokumentů a například ukládat pozměněné layouty publikací s odlišnými efekty, barvou písma, jiným fonty pro titulky apod. do jednoho dokumentu a při korekturách či schvalovacích procesech je pak jednoduše obnovit kliknutím na příslušnou verzi dokumentu. Čtrnáctidenní zkušební verzi History si můžete stáhnout na webových stránkách společnosti DTP Tools.


History 2.2 - předvolby pluginu nabízí mimo jiné možnost automatického vytvoření prvního snapshotu dokumentu a tvorbu verzí/revizí při uložení dokumentu

History 2.2 - plugin ve verzi pro Macintosh

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Sazba  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: