Grafika News 19/2007 (0,8 MB) - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


VSE

Grafika News 19/2007 (0,8 MB)

3. října 2007, 00.00 | Vyšlo 27. 9. 2007. Obsahuje novinky z oblasti pre-pressu, tisku, elektronického publikování, digitální fotografie a produktů společnosti Apple na celkem 20ti stranách. Hlavní témata: Gradual SWITCH 07, Recosoft PDF2ID, Sony Alpha A700. PDF formát (0,8 MB).

Windows
 
Název a stručná charakteristika programu

shareware, 30 USD
A-Z Video Converter Professional 7.17 - update konvertoru videa mezi formáty AVI, DivX, XviD, MPEG, WMV, MOV, ASF, QuickTime, RM, RMVB aj.
komerční, 30 USD
AZ Paint & Animated GIF Editor 6.4 - nová verze kombinace kreslicího programu a GIF animátoru.
komerční, 130 USD
ACDSee Pro Photo Manager 2.0 build 219 - nová verze známého správce a editoru obrázků, digitálních fotografií a dalších typů multimediálních souborů v profesionální verzi se zaměřením na správu, konverzi a editaci RAW snímků.
freeware
Adobe Photoshop Album Starter Edition 3.2 - nová verze "odlehčené" bezplatné verze organizéru z Photoshop Elements pro správu, editaci a publikování digitálních fotografií.
komerční, 150 USD
Adobe Photoshop Elements 6 & Premiere Elements 4 - zářijové novinky společnosti Adobe obsahují také dvě velmi významné programy pro zpracování a organizaci digitálních fotografií a videa. Photoshop Elements i Premiere Elements není nutné blíže představovat, přejdeme proto na rychlý přehled novinek. Photoshop Elements 6 přináší možnost sdílení snímků s databází, nové editační funkce, upravené efekty a retušovací filtry, novou technologii Photomerge, nástroj pro rychlý výběr a rozšířené pracovní módy pro začátečníky a experty. Premiere Elements 4 nabízí zcela nové efekty a efektové styly pro úpravy videa, nový Organizer (který má i Photoshop Elements 6) pro třídění video klipů a statických fotografií, nové centrum pro sdílení projektů, podporu Blu-ray disků, Apple iPhone aj. Oba produkty jsou v současné době k dispozici pouze ve verzi pro Windows, verze pro Macintosh bude hotová až začátkem roku 2008. Photoshop Elements 6 i Premiere Elements lze samozřejmě zakoupit i samostatně za 100 USD.
komerční, 40 USD
Adusoft Photo DVD Slideshow 4.62 - update editoru na tvorbu DVD slideshow ze statických fotografií se zhruba 190 přechodovými efekty.
komerční, 40 USD
Axialis IconWorkshop 6.10 - nová verze editoru ikon s podporou ikon i ve formátu Mac OS X a pluginem pro Adobe Photoshop.
komerční, 199 USD
FlashSpring Pro 2.3 - nová verze konvertoru MS PowerPoint prezentací do formátu Flash s podporou přechodových efektů originálního PowerPointu.
freeware
Google Picasa 2.7 Build 37.29 - update známého freewarového správce digitálních fotografií s různými editačními a publikačními funkcemi.
freeware
K-Lite Codec Pack Full 3.4.5 - nová verze balíku audio a video kodeků včetně řady různých tweak utilit.
shareware, 27 USD
Konvertor 3.59.3 - update konvertoru více než 500 grafických, multimediálních, audio a textových formátů.
freeware
MediaPortal 0.2.3.0 RC2 - update open source multimediálního nahrávacího centra pro správu a záznam TV a video pořadů, DVD médií apod.
komerční, 40 USD
Moyea FLV to Video Converter 1.23.1.2 - update konvertoru Flash videa do formátů AVI, MPEG, MP4, 3GP a PSP.
komerční, od 50 USD
Neat Video plug-in pro Sony Vegas / Movie Studio 2.1 - nová verze pluginu pro Sony Vegas a Vegas Movie Studio na redukci šumu v digitálním videu.
shareware, 20 USD
PC Icon Editor 3.1 - nová verze editoru a správce ikon s integrovaným extraktorem ikon z EXE, DLL, DRV a SCR souborů, podporou 32-bitových ikon a ikon Windows Vista.
shareware, 26 USD
Photo Collage 1.52 - update editoru na tvorbu fotografických koláží, pozadí plochy Windows, přebalů pro CD a DVD apod.
freeware
QuickTime Alternative 1.90 - nová verze "náhrady" přehrávače QuickTime videa.
komerční, 80 USD
RasterVect 12.7 - nová verze vektor traceru na převod skenovaných výkresů do vektorové podoby přidává inovovaný toolbar.
komerční, 100 USD
Roxio Easy Media Creator 10 - desátá stěžejní verze multimediálního a "vypalovacího" balíku společnosti Roxio patří mezi největší konkurenty balíku Nero a nabízí přibližně shodné funkce pro zpracování a vypalování videa, audia, tvorbu slideshow, sdílení videa s mobilními zařízeními a řadu jiných funkcí.
komerční, 700 USD
Tourweaver Professional 3.00 - kvalitní editor na tvorbu virtuálních prohlídek v podobě klasických i speciálních panoramat, nově s podporou Flash animací, zobrazováním mapy prohlídky, funkcí klikacích map, vícenásobnými mapami v jedné prohlídce a skinovatelným prostředím prohlížeče.
komerční, 170 USD
TwistedBrush 13.84 - update bitmapového kreativního malovacího programu se sadou mnoha desítek malířských, efektových a retušovacích štětců.
shareware, 20 USD
Save Flash 4.1 - nová verze utility pro ukládání Flash animací jedním kliknutím myší.
komerční, 60 USD
StudioLine Photo Classic 3.19.2 - update správce digitálních fotografií s běžnými funkcemi pro úpravy snímků a jejich publikování, archivaci či sdílení na webu a integrovaným IPTC a EXIF editorem.
freeware
VideoInspector 1.11.0.109 - update utility na zkoumání video souborů a zobrazování informací o použitém video a audio kodeku a dalších vlastnostech video souborů.
freeware
VirtualDub 1.7.4 Build 28204 - update populárního freewarového video a post processingového video editoru s různými filtry a integrovaným modulem pro nahráváním videa.

Windows/Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

update
Adobe DNG Converter & Camera Raw 4.2 - nová verze pluginu pro Adobe Photoshop a Photoshop Elements na import a zpracování RAW snímků + obvyklý DNG konvertor.
update
Adobe Illustrator CS3 v13.0.2 - update profesionálního vektorového grafického editoru opravuje problémy s importem nativních souborů Freehandu, přechody barev a výplněmi, bitmapovými efekty a importem textových stylů.
komerční, 299 USD
Adobe Photoshop Lightroom 1.2 - nová verze profesionálního editoru RAW fotografií slouží nejen pro import RAW snímků, ale především pro jejich základní barevné zpracování, ostření, aplikace fotografických efektů a tisk a publikování snímků ve Flash galériích. Novinkou jsou mimo jiné vylepšené funkce s XMP metadaty, lepší podpora Windows Vista a samozřejmě také podpora nových digitálních fotoaparátů respektive jejich RAW formátů (Canon EOS 40D, Fuji FinePix IS-1, Olympus EVOLT E-510, Panasonic DMC-FZ18 aj.).
komerční, 97 USD
AKVIS Coloriage 5.0 - nová verze pluginu pro Adobe Photoshop a další grafické editory na rychlou a relativně pohodlnou kolorizaci (obarvování) černobílých obrázků a digitálních fotografií.
komerční, 49 USD
AKVIS Frame Suite 2.5 - nová verze pluginu pro Adobe Photoshop, Photoshop Elements, Corel Paint Shop Pro a další grafické editory na tvorbu ozdobných orámování obrázků a fotografií s nejrůznějšími tvary a vlastnostmi.
freeware
Apple iTunes 7.4.2 - update známého multifunkčního programu na kupování a stahování hudebních ukázek a videa, nyní ovšem už delší dobu v podobě univerzální "digitální" knihovny se synchronizačními funkcemi a podporou všech zařízení Apple včetně všech iPodů a iPhone.
komerční, 49 EUR
BenVista PhotoArtist 2.0 - nová verze editoru na tvorbu grafický koláží a efektové úpravy fotografií pomocí sady filtrů, stylů a prolínáním snímků.
freeware
Blender 2.45 - update známého open source 3D modeleru a animátoru s raytracingovým výstupem je k dispozici i pro Linux včetně jeho 64-bitových verzí.
shareware, 29 USD
Citra FX Photo Filter 1.3 - nová verze sady fotografických efektů v Javě pro různé barvové i efektové úpravy snímků, nově s možností gamma korekcí a "živých" barev.
komerční, 299 USD
ConceptDraw 7.3 - nová verze známého vektorového grafického editoru se zaměřením na tvorbu nejrůznějších schémat a vývojových či organizačních diagramů přidává například speciální prezentační mód a vylepšený import souborů MS Visio včetně podpory souborů ".vdx".
komerční, 199 USD
ConceptDraw Project 4 - nová verze grafického "plánovače" projektů na bázi vektorového grafického editoru ConcetpDraw.
komerční, 99 USD
Corel Painter Essentials 4 - společnost Corel přestavila novou verzi svého levného kreslicího programu na bázi Corel Painteru. Novinek je celá řada včetně přepracovaného grafického rozhraní pro kreslení a úpravy digitálních fotografií, nových kreslicích a efektových štětců, palety pro míchání barev, několika nových funkcí pro zpracování digitálních fotografií, technologie Smart Stroke pro speciální efektové úpravy fotek, kreslicího systému RealBristle, textur papíru, nových výukových materiálů včetně výukových video kurzů, podporou až 32 kroků zpět, nových online tiskových služeb, rozšířené podpory tabletů Wacom a dalších novinek shodných s aktuální verzí Corel Painteru. Upgrade z předchozí verze Corel Essentials stojí 69 USD.
freeware
Google SketchUp 6.0.1145 - update editoru na modelování 3D objektů pro Google Earth včetně funkcí pro měření a zpracování digitálních fotografií.
komerční, 250 USD
LightZone 3.1 - nová verze profesionálního editoru na zpracování digitálních fotografií se zaměřením na import a barevné úpravy RAW snímků pomocí systému Zone s vizuálním náhledem korekčních ploch snímků. Vylepšena byla podpora RAW fotografií (Olympus E-400, E-410, E-510 a Ricoh Caplio GX100) včetně automatického odstraňování "vypálených" (vadných) pixelů, funkce pro ořez a natočení snímků, další novinkou je pak možnost omezení každého korekčního nástroje na vymezený rozsah světelnosti či barevnosti konkrétního snímku.
komerční, 60 USD
Morpheus Photo Animation Suite 3.0.1 - update tří programů na morfing, warping a tvorbu grafických koláží z fotografií včetně různých efektů a komiksových animačních přechodů.
komerční, od 45 USD
Noise Ninja 2.2 - nová verze pluginu pro Adobe Photoshop na redukci a potlačování šumu v digitálních fotografiích, nově s podporou Adobe Photoshopu CS3, upravenými defaultními předvolbami a opraveným funkcí pro hromadné zpracování fotografií.
freeware
onOne PhotoPresets - sada bezplatných předvoleb pro plugin Adobe Camera Raw na import a prvotní zpracování digitálních fotografií ve formátu RAW nabízí přes sto upravitelných předvoleb s již hotovými efekty a předem nadefinovanými korekcemi snímků. Celá sada je k dispozici i ve verzi pro Adobe Lightroom.
komerční, 160/260 USD
onOne PhotoTools & PhotoTools Professional Edition - společnost OnOne Software adoptovala další z původně velmi známých doplňků pro Adobe Photoshop na úpravy obrázků a především digitálních fotografií. Původní pluginy PhotoTools budou v blízké době dostupné ve dvou verzích "standard" a Professional a budou podporovat akce Adobe Photoshopu. S pomocí pluginů bude možné upravovat fotografie s více než 150 respektive 250 efekty (u verze Professional) včetně speciálních selektivních barvových korekcí a simulací fotografických efektů.
komerční, 130 USD
onOne PhotoTune 2.2 - nová verze pluginu pro Adobe Photoshop a další grafické editory se specializací na korekce barev a barevného podání portrétových fotografií. Plugin v sobě kombinuje dva filtry 20/20 Color MD a SkinTune pro úpravy pleťových odstínů snímků.
komerční, 399 USD
Toon Boom Studio 4.0 - již čtvrtá stěžejní verze 2D animačního editoru na tvorbu komiksových a jiných ručně kreslených animací. Novinkou je (jako obvykle) upravené pracovní prostředí programu, vylepšené animační funkce, rozšířené styly čar a efektů, rozšířené publikační funkce pro export animací pro web a dalších třicet dalších vylepšení včetně podpory vrstev Adobe Illustratoru a především hodně zajímavé podpory Tablet PC.
komerční, 229 USD
Vue Esprit 6.50 - nová verze známého generátoru 3D krajin s animačními a modelovacími funkcemi přidává nové funkce na tvorbu oblohy a atmosférických efektů, lepší integraci s balíkem Poser, doplněnou podporou průhlednosti u některých grafických formátů a řadou jiných novinek a drobných vylepšení.
komerční, 995 USD
VectorWorks 2008 - nová stěžejní verze známého profesionálního CAD programu na 2D a 3D návrhy a modelování architektonických staveb, interiérů a dalších typů výkresů. Novinkou je mimo předělaného grafického rozhraní a nejrůznějších vylepšení kreslících i editačních nástrojů také inovovaná správa knihoven objektů.

Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 65 USD
CHV Magic 3D FX 1.2 - update sady speciálních efektových pluginů pro videoeditory/kompoziční systémy Final Cut Pro a Motion obsahuje nyní celkem čtyři pluginy: Matrix 3D, Filmstrip 3D, CubeGrid 3D a Cube 3D.
komerční, 20 USD
deDigitalEffects #1 v1.5.1 - update sady 118 video a titulkovacích efektů pro Apple iMovie (3D Video Wall, Comic Book Look, Water Color, Oil Painting, Hearts, Explosions, 3D Bubbles, iPod Commercial, Underwater, 3D Titles, FireWorks, Video Feedback, Video Cubes, Particles, Comets, Fire, Video Fountains, Plasma, 3D Balls, Lights, Cube in Cube, Video Matrix, Dots, TV Channels a další), nově s deseti novými efekty.
komerční, 20 USD
deDigitalEffects #4 v1.5.1 - update sady 100 video efektů pro Apple iMovie, nově opět s deseti dalšími efekty. Sada obsahuje například efekty Burn, Gloom, Album, Bubbles, Bouncing Tiles, XRay, Pencil, Spinning Wall, Sick, Sphere, Book, Twirl, Pop Art, Unfold, Sky, Reveal, Plasma Fun, Bouncing Water, Distortion FX, Floating Tiles, Psychedelic, Water, Aquarium, Frame, Tree, Snow, Cartoon, Spun Stars, ZImages, Comic, Soft Image, Sun Beam, Glass, Sky, Flip a další.
shareware, 10 USD
EasyWMA 2.7.6 - update konvertoru ASF, WMA, WMV a Ogg formátů do formátů AIFF, MP3, M4A a WAV, nově s vylepšeným dekódováním ASF a WMA audia a aktuální verzí FFmpeg SVN-r10462.
shareware, 35 USD
Effect Shop 1.2 - nové verze 2D a 3D kompozičního a efektového programu s jednoduchým pracovním prostředím a různými filtry, podporou kódování Unicode a Apple iMovie.
komerční, 35 USD
GraphicConverter X 6.0.1 - update známého konvertoru více než dvou set grafických formátů s exportem do něco přes osmdesáti formátů, integrovaným prohlížečem obrázků, dávkovými konverzemi, efektovými filtry, podporou AppleScriptu a editorem obrázků a fotografií. Vylepšení a nových funkcí je z verze 5.x na 6.x velmi mnoho, jejich seznam najdete na webových stránkách programu.
freeware
iMovie '08 Library Compressor 1.1 - nová verze nástroje na kompresi knihoven Apple iMovie s použitím H.264 komprese, nově s přidanou podporou alternativních adresářů a opravenými chybami.
shareware, 25 USD
LensFix CI 4.2 - nová verze programu na korekci vad objektivů digitálních fotoaparátů včetně oprav chromatické aberace a různých typů perspektivního zkreslení. Program podporuje Core Image filtry, nabízí přes 500 předvoleb pro korekční techniky a je dodáván s pluginem pro Adobe Photoshop CS3. Další možností je použití LensFix CI jako externí monitor pro Adobe Lightroom nebo Apple Aperture.
shareware, 80 USD
Live Interior 3D 1.3 - nová verze relativně levného 3D editoru na modelování a návrhy interiérů budov a libovolných jiných objektů přidává export do formátu QuickTime VR včetně podpory 360 stupňových panoramat, export modelů s vysokým rozlišením, import 3DS objektů aj.
komerční, 50 USD
MediaEdit 3.0a3 - update video editoru s neomezeným počtem vrstev, realtime náhledovým systémem, integrovanými funkcemi pro nahrávání videa, editací zvukových stop a podporou QuickTime videa. Novinkou jsou zejména upravené funkce časové osy.
komerční, 50 USD
Roxio Popcorn 3.0 - nová verze multimediálního balíku společnosti Roxio na kopírování filmů na DVD média, a různá kapesní video zařízení.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Apple  

 » Rubriky  » Sazba  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » PDF - Adobe Acrobat  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: