Epson Stylus Pro 3800: profi fototiskárna formátu A2 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


VSE

Epson Stylus Pro 3800: profi fototiskárna formátu A2

28. května 2007, 00.00 | Společnost Epson nedávno uvedla profesionální fotografickou tiskárnu Stylus Pro 3800, která tiskne až do velikosti formátu A2. Zároveň jde o jedno z nejkompaktnějších zařízení, jež je v současnosti v daném segmentu na trhu.

Společnost Epson uvádí novinku z oblasti profesionálního tisku fotografií větších formátů. Zařízení nese typové označení Stylus Pro 3800 a tiskne až do velikosti formátu A2. Výrobce jím hodlá posílit svou pozici na trhu v oblasti velkoformátového tisku fotografií (A3/A2), novinka by měla být odpovědí na konkurenční stroje společností Canon a Hewlett-Packard, resp. produktové řady iPF5000/6000 (Canon) či Designjet 90r (HP). Epson Stylus Pro 3800 přitom představuje v současnosti jedno z nejkompaktnějších zařízení, jež je v dané oblasti na trhu. Novinka byla navržena s ohledem na uživatele, kteří vyžadují kvalitní tisk na formáty větší než A3, ale zároveň nepotřebují takový objem zpracování, jaký může nabídnout například Stylus Pro 4800.

Základní popis
Epson Stylus Pro 3800 představuje (i přes své zaměření) stále stolní zařízení, které nabízí kromě rychlosti a tiskové kvality též i relativně malé fyzické proporce, což ocení zejména ti uživatelé, jež jsou omezeni malým prostorem v kanceláři. Rozměry jsou 684 x 376 x 257 mm (š x h x v) s nejmenším podavačem papíru, hmotnost je zhruba 19,5 kg (bez inkoustů a média). Tiskárna používá pokročilý systém inkoustového tisku pomocí technologie UltraChrome K3, s vysokokapacitními zásobníky inkoustu pro rozsáhlejší tiskové úlohy, a nabízí tisk ve formátech od A6 až po A2 (17"). Kromě klasického CMYK systému je vybavena jak světlými odstíny azurové a purpurové, tak i přidanými černými náplněmi (matná a lesklá) a šedými inkousty pro co nejvěrnější tisky monochromatických snímků. Tyto inkousty UltraChrome K3 nabízejí funkce a výkon pro všestranné použití, tedy pro fotografie, výtvarné umění a také například náhledové tisky.

Technická specifikace
Stylus Pro 3800 tiskne na základě technologie Micro Piezo s proměnou velikostí kapiček inkoustu (Variable-sized Droplet Technology), přičemž nejmenší kapička dosahuje velikosti jen 3,5 pikolitru, což je v daném segmentu slušný parametr. Umožňuje tak velice jemné rastrování, a tím i vysokou přesnost tisku. Tiskárna je vybavena jak technologií inkoustu UltraChrome K3 společnosti Epson, tak také systémem s osmibarevným pigmentovým inkoustem. Úplnou sadu inkoustů tvoří azurový, purpurový, žlutý, světle azurový, světle purpurový, šedý, světle šedý, fotografický černý nebo matně černý (neboli: C, M, Y, LC, LM, LK, LLK, Photo K, Matte K). Na každou barvu připadá 180 tiskových mikrotrysek. Rozlišení tisku je 1 440 x 720 dpi s rozšířením až na 2 880 x 1 440 dpi. Rychlost tisku se pohybuje dle zvoleného typu rozlišení: při formátu A2 činí 405 sekund (s rozlišením1 440 x 720 dpi), respektive 697 sekund (2 880 x 1 440 dpi). Systém UltraChrome K3 nabízí široký tónový rozsah barevného spektra, čímž lze dosáhnout velké škály barevných odstínů. Světlejší inkousty (light) umožňují jemné přechody pro tisk vodových, pastelových, křídových či pleťových barev. Inkoustové kazety s fotografickým černým a matným černým inkoustem nabízejí další usnadnění obsluhy, protože pokud chcete vyměnit matné médium za lesklé, stačí jen vybrat takový černý inkoust, který potřebujete, v ovladači tiskárny. Barevné zásobníky mají obsah 80 ml, což zajišťuje jak nižší náklady tisku, tak i dlouhé pracovní intervaly mezi výměnami jednotlivých náplní. Epson Stylus Pro 3800 je kompatibilní s Windows 2000, Windows XP, Windows XP 64bit, MAC OS X 10.x.x a MAC Intel. Standard připojení probíhá pomocí USB 2.0 (kompatibilní s USB 1.1), popřípadě pomocí síťového připojení přes Ethernet 10/100 base.

Stylus Pro 3800 je kompatibilní s širokou řadou médií společnosti Epson, včetně lesklého papíru, matného papíru, jemného křídového papíru nebo běžného papíru do tloušťky 1,5 mm. Zařízení výrobce navrhl tak, aby podporovalo flexibilní manipulaci s papírem pro tisk samostatných listů. Lze si vybrat mezi vysokokapacitním automatickým podavačem papíru (až 120 listů běžného papíru) a podavačem s ručním vkládáním, pokud pracujete s médiem s větší gramáží. K dispozici je možnost tisku jak s okraji, tak i bez okrajů, a to v různých formátech (A6 až A2).

Tiskárna Epson Stylus Pro 3800 splňuje potřeby kontrolního tisku a poskytuje stabilitu barev, takže zákazníci mohu rychle schvalovat kontrolní tisky. Konzistence výstupu u více tiskáren je současně zárukou, že zařízení je vhodné pro vzdálené kontrolní nátisky. K tiskárně je dostupný software Epson LFP Repote Panel Utility a Epson ColourBase 2.0. Je kompatibilní se softwarem Epson AlbumMaker 2, Epson PageProofer EX, Epson CopyFactory a Epson Stylus RIP Professional.

Závěrem
Epson Stylus Pro 3800 představuje profesionální fotografickou tiskárnu pro větší formáty. Zařízení spadá především do segmentu profesionálního tisku fotografií, stejně tak se však může uplatnit například i pro tisk z aplikací 3D-CAD a GIS či pre-pressové náhledy. Pro její nasazení v daných oblastech hovoří vysoká pracovní rychlost, jemné rastrování a ostré zobrazení čar a znaků, jež z tiskárny činí vhodnou volbu i pro návrháře, architekty, strojaře nebo malá tisková studia. Velkou devízou této tiskárny je poměrně kompaktní provedení, které z tohoto modelu dělá jedno z nejmenších zařízení daného formátu v této kategorii. Orientační prodejní cena Epsonu Stylus Pro 3800 je 42 500 Kč (včetně DPH).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: