Epson Stylus Photo RX640: univerzální domácí laboratoř - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


VSE

Epson Stylus Photo RX640: univerzální domácí laboratoř

10. května 2006, 00.00 | Společnost Epson uvádí na trh multifunkční zařízení Stylus Photo RX640. Kromě vysokého rozlišení, příjemného designu, LCD displeje, rychlého a kvalitního tisku, nabízí tento model také širokou škálu funkčního vybavení, které rozhodně neurazí žádného zapáleného amatérského uživatele. Co nám tedy RX640 může nabídnout?

Společnost Epson uvádí na trh novinku - další z řady multifunkčních inkoustových tiskáren, určených pro amatérské uživatele do domácností a malých kanceláří. Novinka nese označení Stylus Photo RX640 a kromě samotného tisku nabízí také funkce skenování a kopírování. Zařízení nabízí tiskové rozlišení až 5 760 dpi, skenovat a kopírovat lze s rozlišením až 3 200 dpi. Kromě toho si tento model umí poradit také s diapozitivy, dále má implementovanou jednotku pro sken transparentních (průhledných) předloh a v neposlední řadě nechybí ani podavač určený k potisku CD/DVD disků nebo integrovaná čtečka všech současně nejpoužívanějších paměťových karet. Pro snazší manipulaci a lepší kontrolu tisku poslouží 2,5" LCD displej.

Technologie

Epson Stylus Photo RX640 tiskne pomocí šesti oddělených inkoustových náplní systému CMYK s přidáním světlých odstínů Light Cyan a Light Magenta. Hlava pracuje na principu mikro piezo-elektrické technologie, přičemž tiskové trysky vytlačují kapičky inkoustu o velikostech pouhých 1,5 pikolitru, což vede k velmi přesným výtiskům a rastrování. Integrovaná technologie Epson PhotoEnhance (použitá například i v dalším typu Stylus Photo R340) dokáže automaticky optimalizovat kvalitu portrétních či krajinných snímků, pomocí barevného vyvážení a úpravy jasu a kontrastu (včetně doostřování). Multifunkční zařízení RX640 je dále vybaveno LCD displejem s technologií Epson PhotoFine, která pro změnu umožní pracovat se snímky ještě před tiskem (detailní náhledy, základní úpravy snímků). Software tiskárny dokáže také částečně upravit starší snímky - zašlé a věkem opotřebované obrázky - a to pomocí aplikace Epson Easy Photo Fix.

Skenner a kopírka

Kromě tisku umožňuje Stylus Photo RX640 další funkce, typické pro tento druh zařízení. Skenner snímá pomocí šesti-pásmového CCD snímače, umožňující kvalitu skenu v rozlišení až 3 200 x 6 400 dpi s bitovou hloubkou 48 bitů. Zařízení dokáže zpracovávat také diapozitivy, nebo transparentní předlohy. V případě kopírování můžete co do rozlišení dosáhnout stejných parametrů jako u skenneru. Rychlost tiskárny při kopírování se pohybuje okolo 21 stran za minutu a to jak v barevném, tak i v monochromatickém módu.

Další funkce

Epson Stylus Photo RX640 tiskne v maximálním formátu A4, za minutu zvládne zařízení vyprodukovat až 21 stránek - monochromaticky nebo barevně. Tisk fotografie o rozměru 10 x 15 cm trvá zhruba 40 sekund (v režimu Photo Mode). Rozměry a hmotnost tiskárny jsou: 450 x 414 x 210 mm (š x h x v) a 9,3 kg. Z dalších funkcí stojí určitě za zmínku také implementovaná čtečka karet, která nabízí možnost přímého stahování dat (bez nutnosti použití počítače) z paměťových médií typu: xD-Picture Card, MultiMediaCard, SD Memory Card, MiniSD, Memory Stick PRO Duo, Memory Stick PRO, Memory Stick, SmartMedia, Compact Flash I a II. Jako rozhraní použil výrobce 2x USB (USB 1.1 a USB 2.0). Z dalších pokročilých funkcí může tiskárna automaticky tisknout několik snímků a v případě potřeby jí nedělá problémy ani přímý potisk CD a DVD disků. Dále můžete pomocí volitelného adaptéru (který není součástí standardní nabídky) jako rozhraní použít i Bluetooth technologii. Stylus Photo RX640 je mimo jiné vybaven také IrDA portem a podporuje přímý tisk z fotoaparátů - prostřednictvím standardů PictBridge nebo USB DIRECT PRINT. V případě nutnosti lze přímo ukládat data (obrázky, skeny a podobně) na paměťové karty, CD-R disky, mechaniky ZIP či USB flash. Tiskárna pracuje pod operačními systémy: Windows 98 / 2000 / Me / XP nebo Mac OS X 10.2, případně také Mac OS Classic 9.1.

Závěrem

Stylus Photo RX640 představuje další ze stále se rozšiřující řady multifunkčních modelů. Novinka od Epsonu se sice nedá označit za nějaký revoluční model na současném trhu, zároveň však ani nepostrádá žádnou z užitečných a důležitých funkcí a představuje tak naprosto univerzální a komplexní nástroj pro každého náročnějšího amatérského uživatele. Kromě kopírování, tisku a skenování, můžete tisknout na CD/DVD disky, využít služeb integrované čtečky paměťových karet, použít různé technologie pro základní úpravy snímků a nebo vybírat z bohaté nabídky možností připojení. Model Stylus Photo RX640 získal mimo jiné cenu za designové provedení iF Design Award 2006. Multifunkční přístroj byl uveden na náš trh v dubnu 2006 a prodává se za 10 890 Kč včetně DPH.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: