EPSON představil zajímavé novinky pro 4. kvartál 2006 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:VSE

EPSON představil zajímavé novinky pro 4. kvartál 2006

11. září 2006, 00.00 | Dne 6. 9. 2006 proběhla v prostorách Veslařského klubu Slavie tisková konference společnosti Epson, kde tento výrobce představil své novinky pro poslední čtvrtletí roku 2006 a zároveň nastínil svou další strategii. Na co se můžeme těšit a co pro nás tento výrobce nachystal?

Značku Epson netřeba dlouze představovat. Jeho produkty jistě mnozí z vás důvěrně znají. Tento výrobce představuje jedničku na trhu v oblasti projektorů a mimo jiné jsou dalšími nosnými produkty jeho portfolia skenery a tiskárny. Nás, jakožto médium zabývající se digitální fotografií, zajímají především dvě posledně jmenované skupiny. V posledním roce uvedla tato společnost na trh zajímavé řešení v podobě pigmentových inkoustů DURABrite, které nabízí vysoký barevný rozsah, odolnost vůči oděru a vlhkosti a tím pádem vysokou trvanlivost. V oblasti produktů samotných však Epsonu v poslední době tak trochu vzaly vítr z plachet další dva velcí hráči - Hewlett-Packard a Canon. Nyní je však Epson opět v plné síle a hodlá zaútočit velmi agresivní cenovou nabídkou a zajímavými produkty z oblasti tiskáren, multifunkčních strojů i skenerů. Ve středu, 6. 9. 2006 proběhla v prostorách Veslařského klubu Slavie tisková konference společnosti, kde tento výrobce představil své novinky pro poslední čtvrtletí roku 2006 a zároveň nastínil svou další strategii. Na co se můžeme těšit a co pro nás tento výrobce nachystal?

Tisková konference se konala v příjemném prostředí Veslařského klubu Slavie, který leží na kraji Vltavy přímo mezi Jiráskovým a Palackého mostem (na smíchovské straně). Jako zástupci společnosti byli přítomni: Ing. Tomáš Hudec (obchodní a marketingový manažer pro východní Evropu), Markéta Fraňková (obchodní manažer pro Českou a Slovenskou republiku), Marcel Divín (produktový manažer) a Kristýna Majerová (marketing). V prostorách klubu byly k vidění nové produkty a všudypřítomný produktový manažer Marcel Divín, který byl připraven zodpovídat zvídavé dotazy novinářů. Tisková konference začala oficiálně v 11:30, kdy jednotliví zástupci stručně představili určitou část novinek a také strategii společnosti pro další období. Velmi sympatický byl fakt, že tentokrát si každý přednášející ušetřil dlouhosáhlý přehled ekonomických výsledků společnosti za posledních 100 let, stejně tak se vyhnuli do nebe sahajícího vychvalování svého chlebodárce, ale šli rovnou k meritu věci.

Nové produkty

Epson uvádí komplexní novou řadu inkoustových tiskáren řad Stylus D, DX, R a RX, které pokryjí zákaznické skupiny od úplných amatéru tisknoucích v domácích podmínkách až po profesionály, požadující maximálně precizní výstupy. Můžeme se tak těšit na novinky začínající modelem Epson Stylus D78, přes DX4000 a 6000, dále Stylus R340, multifunkční zařízení RX640 a konče profesionálním zařízením Stylus Photo R2400, které nabídne až 9-barevný tisk do formátu A3+, za použití 3 speciálních černých inkoustů a technologie Ultra Chrome K3 pro vysoce kvalitní tisky monochromatických fotografií.

Mezi novinkami nechyběly samozřejmě také projektory (EMP-S4, X3, 1715, TW700), z nichž každý nabídne některou z užitečných funkcí - jen namátkou jmenujme například: rychlý start a vypnutí bez ochlazování, speciální posuvný kryt, tichý chod, vysokou svítivost, možnost prezentace z paměťových karet a USB flash pamětí, podporu Wi-Fi nebo například speciální proti-prachový/proti-kouřový filtr, jež prodlouží až 5x životnost projektoru. Kromě nových inkoustových tiskáren nám Epson nabídne dále laserová řešení řady AcuLaser - C2600, C4200 a CX11 nebo řadu skenerů Perfection počínající základními modely: V10, V100, V350, a konče profesionálnějším zařízením V700 a špičkovým modelem GT-2500.

Nové inkousty a spotřební materiál

Více však než samotné produkty (respektive tiskárny) je zajímavé spotřební zboží, respektive inkoustové náplně. Určitě mnozí z vás dobře znají situace, kdy jste se museli zbavit prázdné inkoustové kazety, přestože v ní však stále ještě zbýval inkoust. V tomto případě bohužel již neexistovala možnost jak jej spotřebovat a běžně tak 5-20% inkoustu přišlo na zmar. Epson vyvinul právě pro tento případ úplně nové - speciální náplně, založené na technologii HAV3. Jedná se o unikátní řešení, kdy každá náplň obsahuje mikročip (tzv. piezo IES neboli Ink End Sensor), jež kontroluje a řídí úplné spotřebování obsaženého inkoustu. Výrobce garantuje 99,9% spotřebu inkoustu. Nové kazety dále obsahují speciální vrstvu, která je šetrná vůči tiskové hlavě, zabraňuje jejímu znečištění a poškození. Nevýhodou na druhou stranu je, že tento systém je kompatibilní pouze s nově uváděnými modely (nelze jej tedy použít v již stávajících inkoustových tiskárnách).


Markéta Fraňková (Sales manager and Country coordinator CZ/SK)

Druhou podstatnou změnu představují nové inkousty CLARIA. Jedná se o dye-base inkousty, kde výrobce kladl důraz především na co největší praktičnost a ekologickou nezávadnost. Nové inkousty jsou vytvořeny pro Stylus foto-tiskárny a údajně nabídnou velký barevný rozsah, vysoký lesk, téměř nulové odpařování toxinů, velmi rychlé schnutí a především ještě lepší odolnost proti ozonu (až 25 let) a celkově dlouhou věku-stálost (až 200 let v suchu a temnu) což je dvakrát tolik než pigmentové inkousty DURABrite.


Ing. Tomáš Hudec (Regional sales and Marketing manager Eastern Europe)

Posledními novinkami jsou nová odolná balení a univerzální média - foto-papíry. Inkoustové náplně určené pro retailové zákazníky (obchodní řetězce Tesco, Globus atd.) budou nyní baleny do speciální fólie tvořící kombinaci plastu a hliníku, což omezí možnosti krádeže přímo z prodejních pultů. Spolu s novými inkousty i náplněmi uvede Epson také nový Glossy Photo papír s gramáží 225 g/m2 (v rozměrech 10 x 15 cm až A4), jehož největší devízou je univerzálnost. Použít jej tudíž teoreticky lze i do konkurenčních tiskáren (např. HP, Canon).


Marcel Divín (Consumables account manager)

Nové ceny

Bezpochyby nejzajímavější novinkou pro koncového zákazníka je fakt, že Epson stanovil novou spodní cenovou hranici pro tisk fotografie formátu 10 x 15 cm. Při použití jeho tiskáren, v kombinaci s novými náplněmi a novým papírem, garantuje Epson cenu 5,90 Kč za snímek, což je rozhodně velké lákadlo, na které budou zákazníci určitě slyšet.

Závěrem

S proběhnuvší tiskové konference společnosti Epson je jasné, že se máme rozhodně na co těšit. Příjemně překvapily zejména nové inkousty, nová - univerzální média, ale především úplně nová dolní cenová hranice pro tisk fotografií. Na druhou stranu teorie a praxe jsou dvě odlišné věci a určitě se již teď nevyhneme spoustě začínajících spekulací. Například ohledně univerzálního foto-papíru. Nakolik toto bude fungovat je diskutabilní, neboť každý výrobce používá zcela odlišnou technologii, která tudíž vyžaduje specifická média. Další věcí je ona cena za fotografii. Zhruba před rokem probíhala kampaň Epsonu, kde nabízel snímek 10 x 15 cm za 8,90 Kč, čímž nyní snížil tuto hranici o 3 Kč a zároveň tak trumfnul i HP, u něhož se pohybují náklady (díky jeho nové technologii SPT - Scalable Printing Technology) na pořízení stejného snímku okolo 7,90 Kč. V praxi byly tyto údaje velmi těžko ověřitelné, neboť jste museli splnit spoustu kritérií (tiskárna, médium, náplně). Výjimkou mnohdy nebyla ani nutnost zakoupení speciálního dvoj-balení náplně + foto-papírů za specifickou (zvýhodněnou cenu), abyste se dostali na kýženou částku. Nakolik se tedy jedná jen o marketingový tah a nakolik o reálné hodnoty, ukáže až čas. Nicméně Epson nakročil do posledního čtvrtletí roku 2006 správným směrem, tak ať mu to vydrží a dostojí svým slovům.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Reportáže  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: