Ekonomická krize: Adobe propouští asi 600 zaměstnanců - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:VSE

Ekonomická krize: Adobe propouští asi 600 zaměstnanců

8. prosince 2008, 00.00 | Celosvětová ekonomická krize se nevyhnula ani největšímu producentovi publikačního a designerského softwaru, společnosti Adobe. V minulém týdnu totiž oznámil, že vzhledem k finančním výsledkům fiskálního čtvrtého čtvrtletí 2008 propustí celosvětově asi 600 zaměstnanců. Podrobnosti naleznete v tomto krátkém článku.

Celosvětová ekonomická krize začíná zasahovat i výrobce spojené s publikačním průmyslem. Nejnověji takto společnost Adobe oznámila, že vzhledem k předběžným finančním výsledkům za čtvrté fiskální čtvrtletí roku 2008 bude nucena celosvětově zrušit zhruba 600 pracovních pozic na plný úvazek (tedy asi 7-8 % z celkového počtu zaměstnanců). Na serveru InDesign Secrets takto k dané události proběhla poměrně živá diskuze, daná zejména sdělením, že k propuštěným patří i mezinárodně známý InDesign evangelista Tim Cole. Z diskuze mimo jiné plyne, že propouštění a restrukturalizace zasáhly v podstatě všechny divize Adobe, tedy i ty, jenž jsou spojeny s vývojem aplikací pro Web, které jsou nyní pro Adobe prioritní. Více se lze k danému tématu dočíst rovněž v tomto článku Mike Chamberse, jenž se věnuje restrukturalizaci a nejbližším plánům Adobe pro nástroje online publikování (Flash, ColdFusion aj.)

Důvodem k propouštění jsou předpokládané nižší zisky za čtvrté fiskální čtvrtletí letošního roku (jenž skončilo 28. listopadu). Ty jsou dle zástupců Adobe dány především slabším prodejem aplikací Creative Suite 4, které se do prodeje dostaly v říjnu tohoto roku. Původní předpokládaný objem příjmů pro dané období byl 925-955 milionů USD (analytikové pak předpovídali 930 milionů USD), nicméně předběžné finanční výsledky nasvědčují tomu, že se bude pohybovat pouze v intervalu 912-915 milionů USD. Odpovídajícím způsobem by se pak měly snížit i zisky akcionářů, podrobnosti uvádí citovaná tisková zpráva. Finální výsledky pro dané období a také finanční cíle Adobe pro první čtvrtletí 2009 budou oznámeny 16. 12. 2008. Předběžně Adobe oznámila, že v prvním čtvrtletí bude usilovat o příjem v rozsahu 800-850 milionů USD.

Propouštění, resp. restrukturalizace pak není jedinou aktivitou, kterou chce Adobe krizi čelit. Další akce jsou dle CEO Adobe Shantanu Narayena zaměřeny na redukování provozních nákladů a finální vyladění zaměření zdrojů na klíčové strategické priority. K úsporným opatřením mimo jiné patří i výrazné omezení přítomnosti Adobe na lednovém Macworld Expo 2009. Jaké další akce budou následovat, a nakolik se v oblasti publikování a médií začne ještě více neblahým způsobem projevovat dominový efekt spojený s globální ekonomickou krizí, se lze v tuto chvíli jen dohadovat. Vyhlídky na nejbližší období každopádně zatím příliš optimistické nejsou.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » PDF - Adobe Acrobat  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: