Canon uvádí nové inkjetové tiskárny řady PIXMA - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


VSE

Canon uvádí nové inkjetové tiskárny řady PIXMA

12. února 2010, 00.00 | Společnost Canon představila novinky pro rok 2010. Jde o inkjetové tiskárny populární řady PIXMA, spadající do segmentu SOHO tisku (domácnosti/menší kanceláře). Konkrétně se jedná o trojici multifunkčních zařízení PIXMA MX 340, PIXMA MX 350, PIXMA MX 870 a funkcemi nabitou fotografickou tiskárnu PIXMA iP2700.

Společnost Canon představila ku příležitosti zimmní tiskové konference (pořádané 8. 2. 2010 v Hergetově cihelně) novinky pro rok 2010. Jde o inkjetové tiskárny populární řady PIXMA. Konkrétně se jedná o trojici multifunkčních zařízení PIXMA MX 340, PIXMA MX 350, PIXMA MX 870 a funkcemi nabitou fotografickou tiskárnu PIXMA iP2700. Více než o zbrusu nové stroje jde spíše o praktické upgrady ze stávajícího portfolia výrobce. Velký důraz je přitom kladen zejména na uživatelskou vstřícnost a samozřejmě stále žádanější multifunkční využití. Jasně zřejmý je zde i stále rostoucí příklon k bezdrátovým technologiím či úprav fotografií/dokumentů přímo samotnou tiskárnou (během tisku/skenování/kopírování). Výrobce samozřejmě neopomněl ani na náročnějčí fotografy – amatéry, jejichž nároky na kvalitu tiskových výstupů v domácích podmínkách stále rostou. Nové modely se tak mohou pochlubit kromě rychlého a kvalitního tisku též například praktickou funkční výbavou (např. duplexním tiskem) a zvlášť bohatou softwarovou podporou.PIXMA iP2700: něco pro fotografy

Jedná se o novinku v oblasti domácích fotografických tiskáren, která svým uživatelům nabídne kvalitní tisk textu i fotografií za přijatelnou cenu. To vše navíc zabaleno do stylového hávu a kompaktních rozměrů. Vyznačuje se decentním designem s úzkým profilem. Zařízení tiskne na základě technologie FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering), která umožňuje lisovat tiskové hlavy s vysokou koncentrací trysek, diky čemuž lze dasáhnout vysokých rozlišení (až 4 800 x 1 200 dpi) a zároveň malých kapiček inkoustu (velikost až 2 pl).
PIXMA iP2700 tiskne bezokrajovou fotografii formátu 10 x 15 cm přibližně za 55 sekund. Systém ChromaLife 100+ je zárukou prodloužené životnosti fotografií při zachování vysoké kvality tisku. Součástí výbavy modelu PIXMA iP2700 jsou vyspělá softwarová řešení včetně programů Easy-PhotoPrint EX (zahrnuje funkci Auto Photo Fix II pro korekci fotografií) a Easy WebPrint EX (pro rychlý a snadný tisk webových stránek). Software Easy-PhotoPrint EX umožňuje jak tisk bezokrajových fotografií tak například i přístup k vyspělým funkcím tisku (typu automatické korekce červených očí). Funkce Auto Photo Fix II umožňuje korekci podexponovaných snímků. Aplikace Easy-Web Print EX zjednodušuje výběr hlavních částí webových stránek před jejich „vyříznutím“ a umístěním do dokumentu a následným vytisknutím. Jeho prostřednictvím je také možné provádět automatický nebo ruční výběr webových stránek nebo násobný výběr oblastí výřezu z různých webových stránek najednou. Easy-WebPrint je součástí balení nebo ke stažení na adrese www.canon-europe.com.Přehled funkcí:

 • Bezokrajová fotografie formátu 10 x 15 cm za cca 55 sekund
 • Rychlost: cca 7,0 obr./min černobíle, 4,8 obr./min barevně
 • Rozlišení 4 800 x 1 200 dpi, 2 pl v kvalitě fotolaboratoře
 • Systém ChromaLife 100+ pro krásné fotografie s dlouhou životností
 • Vyspělý software s funkcí Easy-Web Print EX
 • Černý pigmentový inkoust pro jasný a ostrý tisk textuPIXMA MX340, PIXMA MX350, PIXMA MX870

Další z představených Canon novinek je trojice miltifunkčních tiskáren, spadajících do segmentu SOHO – PIXMA MX 340 / MX 350 / MX 870. Každá z této trojice modelů nabízí tedy kromě samotného tisku též funkce skenování, kopírování a faxování. Ve výbavě všech tří novinek nechybí například podpora bezdrátového přenosu (Wi-Fi), automatický podavač (ADF - pro rychlé skenování, kopírování a faxování dokumentů) nebo technologie Quick Start - umožňující téměř okamžité uvedení do provozu ihned po zapnutí. Uvedené multifunkce tisknou na základě technologie FINE. Fax Super G3 dosahuje rychlosti přenosu dokumentů formátu A4 již 3 sek/strana. Canon PIXMA MX870 / MX 350 / MX 340 umožňují ukládání faxů do vnitřní paměti a posléze na USB klíč jako PDF. Canon PIXMA MX870 je vybaven funkcí automatického duplexního skenování a kopírování jako součást standardní výbavy, stejně jako dvěma podavači a samostatně vyměnitelnými zásobníky inkoustu. Canon PIXMA MX 340 / MX 350 disponují funkcí manuálního oboustranného tisku.
Rychlosti tisku jednotlivých modelů jsou:
PIXMA MX870: 9,4 / 6,1 str./min (monochromaticky/barevně)
PIXMA MX 350/MX 340: 8,4 / 4,8 str./min (monochromaticky/barevně)Canon PIXMA MX 340

Výbava a možnosti
PIXMA MX 350 a MX 340 dosahují rozlišení tisku 4 800 x 1 200 dpi s minimální velikostí kapiček inkoustu 2 pl. PIXMA MX 870 tiskne v rozlišení 9600 x 2400 dpi s kapičkami inkoustu o minimální velikosti 1 pl. Nový design ovládacího panelu přináší přehledné rozvržení funkcí a uspořádání tlačítek do skupin (podle jednotlivých funkcí pro snadnější přístup). Modely PIXMA MX870 a PIXMA MX350 disponují TFT displeji s úhlopříčkou 6,2 cm. Funkce skenování do kompaktního PDF umožňuje ukládání souborů až o 90 % menších než u předchozích modelů. Je s nimi poté snadnější manipulace, lze je přiložit k emailu a jsou nadále prohledávatelné pomocí klíčových slov. Nový automatický software Auto Document Fix zaručuje dosažení optimálních skenů pomocí pokročilé analýzy obrazu a korekce dat v jednotlivých oblastech skenovaného obrazu. Všechny tři modely mají ve výbavě pokročilá softwarová řešení – jako např.: Easy-WebPrint EX (pro rychlý a snadný tisk webových stránek) nebo MP Navigator EX (pro skenování a úpravu dokumentů a fotografií). Všechna nová zařízení podporují systém ChromaLife 100+ a mezi jejich doplňky nechybí takové (dnes již samozřejmé) záležitosti jako podpora přímého tisknu (PictBridge) či možnost tisknout fotografie z USB flash pamětí.Canon PIXMA MX 350

Přehled funkcí: PIXMA MX 870

 • Tisk, skenování, kopírování a faxování
 • Wi-Fi a Ethernet
 • Fax Super G3
 • Duplexní vysokorychlostní automatický podavač dokumentů na 35 listů
 • 5 samostatných inkoustů
 • Sloty na paměťové karty a 6,2cm TFT displej
 • Moderní manipulace s médii
 • Rychlost tisku dokumentů přibl. 9,4 / 6,1 obr./min (čb/barevně, ESAT)
 • Bezokrajová fotografie za přibl. 39 sekund
 • ChromaLife100

Přehled funkcí: PIXMA MX350:

 • Tisk, skenování, kopírování a faxování
 • Wi-Fi a Ethernet
 • Fax Super G3 s ukládáním na USB
 • Automatický podavač dokumentů na 30 listů
 • Sloty na paměťové karty a 6,2cm TFT displej
 • Rychlost tisku dokumentů přibl. 8,4 / 4,8 obr./min (čb/barevně, ESAT)
 • Skenování a tisk přes USB
 • Bezokrajová fotografie za přibl. 43 sekund
 • ChromaLife100+

Přehled funkcí: PIXMA MX340:

 • Tisk, skenování, kopírování a faxování
 • Wi-Fi připojení
 • Fax Super G3 s ukládáním na USB
 • Automatický podavač dokumentů na 30 listů
 • Rychlost tisku dokumentů přibl. 8,4 / 4,8 obr./min (čb/barevně, ESAT)
 • Skenování na USB
 • Bezokrajová fotografie za přibl. 43 sekund
 • ChromaLife100+Canon PIXMA MX 870

Závěr

Trendem poslední doby je silný příklon k flexibilitě (multifunkční využití), mobilitě (bezdrátové technologie) a univerzálnímu použití (tisk bez PC, z USB, fotoaparátů). Neméně důležitá je však i funkční softwarová podpora nových zařízení, která je s každou další modelovou řadou bohatší. Otázka, zda-li ji uživatel dokáže plně využít či raději sáhne po nějakém specifičtějším řešení, je již věcí druhou. V neposlední řadě pak výrobci kladou stále větší důraz jak na kompaktnost tak především design (uživatelům již nestačí jen tisknout, ale chtějí, aby se jim tiskárna zároveň i „hodila“ do kanceláře/bytu). Zda-li je to dobře či ne, nechť posoudí každý sám. Jediné co zatím stále zůstává taktně přecházeno, jsou samotné náklady na tisk (fotografie/textu), což je údaj, který většinu zákazníků zajímá především. Koncové ceny samotných tiskáren zatím výrobce nezveřejnil, dostupnost všech čtyř novinek pro evropský trh je plánována na březen 2010.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: