Callas Software pdfaPilot 2.3 nabízí podporu PDF/A-2 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


VSE

Callas Software pdfaPilot 2.3 nabízí podporu PDF/A-2

17. ledna 2011, 00.00 | Známý nástroj pro tvorbu a zpracování souborů v PDF/A, tedy PDF určeném pro archivaci, se nedávno dočkal bezplatného updatu na verzi 2.3. Co vše tento update přináší?

V produktovém portfoliu společnosti Callas Software, známé zejména produkty pro pre-pressový workflow (včetně preflightového enginu Adobe Acrobatu) se nachází i řešení pdfaPilot, nabízené v několika podobách, umožňující vytvářet a zpracovávat soubory ve formátu PDF/A, určeném pro archivaci. (Podrobnou recenzi jeho počáteční podoby jsme přinesli zde.)

Nedávno se pdfaPilot dočkal bezplatného upgradu na verzi 2.3, která přináší následující novinky:

  • plná podpora PDF/A-2: Díky podpoře dané nové podoby PDF/A může pdfaPilot nyní kombinovat vícero souboru do „kontejnerového“ PDF. Typickou aplikací této funkce jsou archivace souborů ve složkách či mailů s přílohami.

  • podpora dalších souborů na nativní bázi: Přímo otevřít a konvertovat lze nyní v pdfaPilotu i soubory aplikací Microsoft Visio, Project a Publisher, dosud šlo takto zpracovat soubory ostatních aplikací Microsoft Office a rovněž OpenOffice.org.

  • pdfaPilot v podobě pluginu Adobe Acrobatu je nyní kompatibilní s Acrobatem X

  • serverová podoba produktu, tedy pdfaPilot Server, je nyní k dispozici i coby plně 64bitová aplikace

  • pdfaPilot Server také nyní dovoluje kombinovat vícero PDF dokumentů do podoby dokumentu jediného, naopak je možné i rozdělení vícestránkového dokumentu do jednostránkových souborů. K různým účelů, například při tvorbě fulltextového indexu, poslouží schopnost plného extrahování textu obsaženého v PDF dokumentech

  • pro hromadné zpracování menšího objemu dokumentů lze nyní použít i odpovídající funkci pluginové a desktopové podoby pdfaPilota

Jak jsme již řekli výše, upgrade na pdfaPilot 2.3 je pro vlastníky stávajících licencí k dispozici zdarma. Desktopová a plug-in verze jinak stojí 379 euro, pdfaPilot Server pak 4 499 euro.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » PDF - Adobe Acrobat  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: