Anglicko-německo-český polygrafický slovník - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


VSE

Anglicko-německo-český polygrafický slovník

6. ledna 2004, 00.00 | Zajímavý projekt překladového slovníku připravil v loňském roce Svaz polygrafických podnikatelů. Jde o Anglicko-německo- český polygrafický slovník a protože jsme se této publikaci v minulém roce nevěnovali - napravujeme to alespoň nyní.

Zajímavý projekt překladového slovníku připravil v loňském roce Svaz polygrafických podnikatelů. Jde o Anglicko-německo- český polygrafický slovník a protože jsme se této publikaci v minulém roce nevěnovali - napravujeme to alespoň nyní.

Slovník vznikl pod vedením Prof. Marie Kaplanové a Ing. Markéty Držkové, které celému dílu zaručují vysokou odbornou úroveň. Podle vydavatele je slovník určen čtenářům anglicky a německy psaného odborného a technického textu ze všech oborů polygrafie. Obsahuje přibližně 20 000 hesel v každém jazyce a zahrnuje širokou tématickou oblast od přípravy po dokončování tiskovin. Výběr hesel respektuje jak klasické technologie tisku, tak i moderní technologie přípravy, tisku a dokončování tiskovin.

Slovník se skládá jak z klasické tištěné knihy, tak elektronické verze dodávané na CD. Kniha je vytištěna černobíle ve formátu A5 a obsahuje 766 stran. Obsah slovníku je rozdělen do tří základních oddílů. První dva obsahují jednotlivá hesla řazena vždy podle abecedy příslušného jazyka (tj. německého nebo anglického). Pro přesnější významové zařazení jsou u některých výrazů uváděny v závorkách kurzívou i stručné charakteristiky a vysvětlivky. Poslední oddíl představuje rejstřík slov v českém jazyce, který usnadňuje uživatelům i překlad odborných textů do anglického nebo německého jazyka.

Velmi zajímavou součástí slovníku je pak jeho alternativní elektronická verze, umožňující práci se slovníkem pod Windows ve všech třech jazykových mutacích.

Cena kompletu pro odborné školy činí 250 Kč, pro členy SPP 700 Kč, pro ostatní 1650 Kč. Slovník je prodáván Svazem polygrafických podnikatelů. Obsahová úroveň slovníku je vysoká a spolu s elektronickou verzí tvoří, podle našeho názoru, velmi mocného pomocníka při práci s cizojazyčnými odbornými polygrafickými texty.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: