Adobe představila Digital Publishing Platform - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


VSE

Adobe představila Digital Publishing Platform

3. června 2010, 00.00 | Adobe oficiálně uvedla svou softwarovou platformu pro snadnou tvorbu interaktivních elektronických publikací, obsah půjde vytvářet z dokumentů InDesignu CS5 a výstupy budou nejprve dostupné pro iPad, později i pro další zařízení.

Nahrávání videa se za posledních pár let vkradlo i do oblasti digitálních fotoaparátů, které jsou vybavené většími snímači. Není divu, že se začíná pomalu rozjíždět trh s příslušenství pro ty uživatele, kteří by kromě fotografování s těmito přístroji (myšleno s „bezzrcadlovkami) chtěli provozovat i komfortnější pořizování videozáběrů.

Videokit od společnosti UN ocení zejména uživatelé, kteří by rádi pohodlnější nahrávání videa skrze své bezzrcadlovky (na obrázku je daný kit s MFT přístrojem Olympus Pen E-P1.
.

V poslední době se například pro fotoaparáty Olympus PEN E-P1 a E-P2 objevil speciální kit od japonské společnosti se zvláštním jménem „UN“, pomocí kterého je možné MFT bezzrcadlovky proměnit v ruční videokameru, která vzdáleně připomíná legendární kamery na 8mm film. Oč se vlastně jedná?

Uvedené videopříslušenství tvoří ST pistolový grip...
.

Uvedený „video“ kit se skládá z „pistolového“ držáku (tzv. „ST Grip“) a speciální očnicové komory vybavené lupou, která se připevní na 3palcový monitor uvedených PEN fotoaparátů. Na pistolovém gripu je umístěno tlačítko, kterým „videofotograf“ ovládá kabelovou spoušť, jež zahájí u fotoaparátu nahrávání videa (patrně přes USB konektor), kterým je dnes vybavena většina MFT fotoaparátů. Dodejme, že zmiňovaný držák se na fotoaparát připevní pomocí stativového šroubu.

... náhledová komora s lupou, která se připevňuje na 3palcový LCD monitor fotoaparátu pomocí...
.

Díky jmenovanému videokitu (obě jmenované součástky kitu je možné rovněž zakoupit zvlášť) tak uživateli odpadá nutnost video nepohodlně nahrávat standardním způsobem, kdy je nutné poměrně malý přístroj držet krkolomně od těla, aby bylo možné sledovat obraz na LCD displeji fotoaparátu obouruč.

... speciálního rámečku.
.

S daným video příslušenstvím je tedy možné fotoaparát při nahrávání držet daleko přirozeněji a navíc díky očnicové komoře odpadá kupříkladu špatná viditelnost obrazu na LCD displeji, ke které často dochází v podmínkách prudkého slunečního jasu.

Pistolové gripy společnosti UN se vyrábějí v různých verzích, které jsou vybaveny...
.

Na internetu zatím nejsou žádné informace o ceně uvedeného videokitu, jak je to obvyklé u většiny netradičních výrobků z japonské provenience. Ale určitou představu o ceně kitu si můžeme udělat při pohledu na cenu samostatných komponent, ze kterých se uvedený videokomplet skládá. Cena samostatného ST gripu se pohybuje okolo cca 8 800 Jenů (cca 2 000 Kč bez DPH a poplatků za dopravu - dle typu fotoaparátu), komora pro LCD monitor přijde na cca 4 000 Jenů (cca 900 Kč bez DPH) a připevňovací rámec na LCD displej vyjde na cca 2 500 Jenů (cca 600 Kč). Více informací o zmiňovaném video kitu lze najít na stránkách výrobce.

... rozličnými kabelovými přípojkami
.

Ještě jeden pohled na M.F.T. fotoaparát Olympus PEN E-P1, jenž je připevněný na pistolovém ST držáku
.

Zdroj: Akihabaranews.com a Un-ltd.co.jp

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: