Adobe Photoshop CS5 12.0.2: Udržovací update (aktualizováno) - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


VSE

Adobe Photoshop CS5 12.0.2: Udržovací update (aktualizováno)

14. prosince 2010, 00.00 | Společnost Adobe přišla s udržovacím setinkovým updatem svého editoru bitmap a digitálních fotografií Photoshop CS5. Podoba 12.0.2 zvyšuje výkon při malbě a opravuje řadu problémů, dále byl rovněž updatován TWAIN plugin pro skenování z prostředí Photoshopu. Podrobnější přehled změn a odkazy na stažení updateru naleznete v tomto krátkém článku. Aktualizace: Adobe hlásí problémy s daným updatem ve Windows! Podrobnosti přinášíme v závěru článku.

V rámci pravidelných updatů svých produktů přišla společnost Adobe nedávno se setinkovým upgradem editoru bitmap a digitálních fotografií Photoshop CS5. Nová verze 12.0.2 takto slibuje zvýšení výkonu při použití nástrojů malby a dále opravu řady chyb. K nejdůležitějším opravám patří:

- pokrytí řady bezpečnostních problémů

- odstranění pádů spojených s typografií a fonty

- zvýšení výkonu různých funkcí

- odstranění pádů spojených s otevíráním 3D vrstev, zaostřováním, správou barev a skenováním prostřednictvím TWAIN zařízení

- ošetření problémů s kurzory štětců, progress barem histogramu, zobrazením hranic výběru („pochodující mravenci“), skrolováním při stisknuté klávese SHIFT, přechodným souborovým formátem a použitím dropletů akcí

- ošetření chyb spojených s použitím metadat, konkrétně nastavením vzdálenosti ohniska a Orphea Studio JPEG dokumenty

Ti, kdo nepoužívají automatický updater přímo v prostředí Photoshopu, resp. CS5 bundlů, si mohou odpovídající instalační soubory updaterů stáhnout na serveru Adobe. K dispozici je jak podoba pro Mac OS X, tak Windows.

Dále se nyní nabízí download updatu TWAIN skenovacího pluginu Photoshopu CS5. Ten zahrnuje opravy pro hromadné skenování a pád při druhém přístupu ke skenování.

Aktualizace článku 14. 12.:
Produktový manager Photoshopu John Nack oznámil na svém blogu, že Photoshop team zjistil několik problémů, jenž vzniknout v Photoshopu po instalaci níže uvedeného updatu. Konkrétně se může ve Windows XP přestat zobrazovat kontextová nápověda k jednotlivým nástrojům, a dále pak Photoshop může při startu či přístupu k TWAIN/skenovacímu zařízení hlásit, že mu chybí DLL knihovna. Nack přislíbil brzkou nápravu daných problémů. Další podrobnosti lze ohledat v daném blogovacím příspěvku a rovněž v diskuzi k němu připojené.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Design  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: