Adobe oznámila obnovení prací na kompilátoru z Flashe do aplikací iOS - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


VSE

Adobe oznámila obnovení prací na kompilátoru z Flashe do aplikací iOS

14. září 2010, 00.00 | Součást Flashe Professional CS5 tvoří Packager for iPhone, což je křížový kompilátor Flash aplikací do binárních aplikací iOS. Adobe tak chtěla částečně obejít to, že pro iOS není dostupný Flash a asi ani nikdy nebude. Když však Apple v dubnu změnil licenční ujednání pro App Store tak, že v podstatě zakázal užití křížové kompilace, Adobe prohlásila, že Packager už dál rozvíjet nebude. Jenže nové uvolnění podmínek situaci opět změnilo, a tak Adobe oznámila, že práce na Packageru opět obnoví.

Součást Flashe Professional CS5 tvoří Packager for iPhone, což je křížový kompilátor aplikací Flashe (kódu ActionScriptu 3) do binárních aplikací iOS. Adobe tak chtěla částečně obejít to, že pro iOS není dostupný Flash a asi ani nikdy nebude (Steve Jobs ho odmítá z principiálních důvodů).

Když však Apple v dubnu změnil licenční ujednání pro App Store tak, že v podstatě zakázal užití křížové kompilace, Adobe prohlásila, že Packager už dál rozvíjet nebude, ve Flashi CS5 ovšem pochopitelně zůstal.

Jenže nové uvolnění podmínek situaci opět změnilo, a tak Adobe oznámila, že práce na Packageru opět obnoví, alespoň tak vyznívá její reakce na firemním blogu. Samozřejmě kroky Applu vítá jako skvělou zprávu pro vývojáře a slibuje, že obnoví vývoj Packageru pro budoucí verze Flashe.

Dále zmiňuje, že se už začaly schvalovat mnohé aplikace pro App Store vygenerované pomocí Packageru, ale samozřejmě Adobe nezapomněla podotknout, že iOS nadále nezpracovává Flash obsah ve webovém prohlížeči (to se ovšem nezmění ani teď, Flash nadále zakazují i nová pravidla).

Je přirozeně otázkou (možná však spíše ideologickou než technickou), jaká bude kvalita aplikací generovaných Packagerem, ale je jasné, že nyní budou přibývat, protože jejich příprava bude poměrně snadná, uplatní se to jistě hlavně u aplikací vyvíjených pro více platforem (pro ty ostatní se aplikace napíše ve Flashi, který teď podporuje už i Android a pro iOS se překompiluje v Packageru).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Apple  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Design  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: