3D grafika v reklamě, produkční linie (model) - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:VSE

3D grafika v reklamě, produkční linie (model)

13. ledna 2011, 10.00 | 3D grafika má dnes uplatnění skoro všude, to je jednoznačný fakt. Tam, kde kdysi stačil kreslený návrh, je třeba vizualizace, aby si klient mohl představit produkt, který poptává. Nebo reklama. Ve starých předválečných kuchařkách jsou reklamy kreslené. Tohle by dnes nešlo. Přes fotografii jsme se dostali k 3D vizualizacím. Vlastně k „fotografii“ zboží, které zatím ani neexistuje. Jak to celé vytvořit? Vyrobit, natexturovat, nasvítit, vyrenderovat, upravit, prezentovat? To bychom rádi předvedli v našem seriálu.

Všechny činnosti, které se týkají práce ve 3D, si odbudeme v CINEMĚ 4D R 12, a to ve verzi Prime. Tedy v tom nejlevnějším produktu, který máme od Maxonu k dispozici. Bude nám stačit na vše, co můžeme potenciálně potřebovat. Vytvoříme si v ní model, vytvoříme textury, pokud bychom chtěli, můžeme i namalovat detaily, osvětlíme scénu a nakonec necháme vypočítat. A výsledek bude poměrně efektní.

Téma

Opravdu častým tématem běžného užití může být obalový design. Abychom byli trochu styloví, použijeme krabičku na čaj. Jistě je všichni znáte. Jsou kovové, po otevření voňavé, a asi každému je líto je po vypotřebování obsahu vyhodit. Jedná se přece o poměrně pohledné předměty. Proč tedy.

Vytvoříme si tedy krabičku podobnou těm, které máte ve vaší kuchyni. Od oka, ale přece věrnou.

00

kliknutím se obrázek maximulizuje

Koncept a forma

Celý produkční postup si ukážeme na videích, jak je asi z mé strany poslední dobou zvykem. Videa jsou sice výuková, nejedená se ale o standardní tutoriály. Rád bych předvedl celý postup od vytvoření k prezentaci, přičemž je jasné, že každý jiný objekt bude mít postup mírně odlišný. Není tedy asi zapotřebí vysvětlovat každý jednotlivý krok, to mohou zdokumentovat i má DVD (míním tím vysvětlení jednotlivých detailů), ale prezentovat celkový postup.

Model je začátek

A začneme modelem. Postup je překvapivě jednoduchý, vše je založeno na základním tvaru generovaném křivkami, ten si převedeme a vše dokončíme v režimu polygonů. Můžeme dopracovat i drobné detaily, jako přeplátování plechu krabičky, vše za cílem efektního a věrného modelu. Detaily jsou podstatné, dávají modelům punc reality.

01

V prvé fázi tak připravíme jen základní křivky, cestu a profil. Po vytvoření vnějšího pláště vše převedeme, vytvoříme tloušťku/stěnu objektu a potřebné detaily. Nasimulujeme napojení stěny a dno.

02

Poslední dnešní díl je věnovaný víčku. To vytvoříme z několika polygonů, které si vypůjčíme z těla dózičky. Všechny další postupy se už jen opakují. Dokonáno jest, v příštím díle nás čeká pokračování. A nejdříve osvětlení, protože neznámé, materiály a osvětlení, je nutné řešit postupně. První bude osvětlení a scéna.

03

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » 3dscena  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » 3D grafika  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: