Amnestie společnosti ADOBE vypukla ! - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Vektory

Amnestie společnosti ADOBE vypukla !

16. června 1999, 00.00 | Máte nelegální grafický program? Pokud ano, společnost Adobe vám nabízí velmi zajímavou možnost legalizace.....

Není to zas tak dávno, co jsme kritizovali společnost Adobe, za její přístup k potírání nelegálního software. Nyní však tato společnost přichází s akcí, která si zaslouží jednoznačnou pochvalu a podle našeho názoru je přesně tou správnou cestou. S okamžitou platností (od 14.6.1999) společnost Adobe Systems vyhlašuje "Amnestii pro uživatele grafických programů". V rámci této akce bude možné získat licenci produktu Adobe Illustrator 8.0 za neuvěřitelných 6.690 Kč.

Tato cena je opravdu velmi příznivá, protože běžná cena plné licence se pohybuje kolem 22.000 Kč.

Tuto akci vyhlásila přímo společnost Adobe Systems, její platnost je omezena pro střední a východní Evropu a Afriku. To znamená regiony, které spadají pod divizi CEEA. Nabídka je samozřejmě časově omezena, takže pokud uvažujete o koupi, není dobré příliš váhat. Oficiálně akce končí 27. srpna 1999. Podle našich informací již oba distributoři nabízejí zlevněné balíky zákazníkům, takže akce by měla probíhat bez problémů. Zakoupit je možno jak verzi pro Windows, tak i pro Macintosh a to celkem ve čtyřech jazykových mutacích ( AG,CZ, PL, RU).

Akce má pochopitelné pozadí. V první řadě je třeba si uvědomit, že u grafických programů je enormně vysoký poměr nelegálních kopií vůči legálním. Ruku na srdce, kdo z Vás má legálně všechny grafické programy? Asi málo kdo. Je škoda, že do amnestie je zařazen pouze Illustrator, ale snížení ceny je opravdu vysoké a kromě toho tlak konkurence na Photoshop není rozhodně tak velký jako u vektorového Illustratoru. Právě situace na trhu je zřejmě jedním z dalších motivů akce. Marketingové působení společnosti Corel u nás na trhu je velmi agresivní a Macromedia Freehand není outsider. Ve světě je Illustrator uznávaným produktem, ale u nás se zatím Adobe nepodařilo získat převahu.

Bez ohledu na marketingové dopady na trh je akce dobře mířena a skvěle načasována. Doufáme, že se podaří touto cestou aspoň trochu zvrátit nepříznivou situaci kolem nelegálního užívání programů, a že i ostatní producenti se inspirují.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Vektory  

 » Rubriky  » Software  

 » Rubriky  » Zprávy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: