Programy Vue 9.5 vylepšují práci s oblaky a mnoho dalších věcí - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


testovaci

Programy Vue 9.5 vylepšují práci s oblaky a mnoho dalších věcí

11. dubna 2011, 00.00 | Firma e-On Software už dlouho prodává programy řady Vue pro generování realisticky vyhlížejících krajin a jejich animací. Koncem loňského listopadu začala dodávat jejich novou verzi 9. Tím ovšem vývoj tohoto softwaru samozřejmě nekončí a minulý týden e-on stávajícím uživatelům dala možnost přechodu na novou (zatím předběžnou) verzi 9.5. S jejími novinkami vás seznámíme v tomto článku.

Firma e-On Software už dlouho prodává programy řady Vue pro generování realisticky vyhlížejících krajin a jejich animací. Koncem loňského listopadu začala dodávat jejich novou verzi 9, nejprve pouze těch nejvybavenějších a nejdražších z nich, ale brzy poté na verzi 9 převedla úplně všechny.

Tím ovšem vývoj tohoto softwaru samozřejmě nekončí a minulý týden e-on stávajícím uživatelům dala možnost přechodu na novou (zatím předběžnou) verzi 9.5. Jako obvykle se to zatím týká jen nejdražších variant, programů Vue Infinite (samostatné aplikace) a Vue xStream (zásuvného modulu pro nejpoužívanější modelovací 3D aplikace jako jsou Maya, Cinema4D, Lightwave, Softimage či 3ds Max).

Verze 9.5 přináší řadu nových funkcí, dále rozšiřujících možnosti tvorby krajin. Programy Vue sice už dříve poskytovaly nástroje pro tvorbu a animaci oblaků, ale ve verzi 9.5 se jejich editace a vykreslování dále zlepšily. Nové „zóny omezení oblaků“ umožňují omezit pohyb oblaků jenom na místa, kde mají skutečně být a jejich nové „offsetové“ animace dovolí vykreslovat oblaky letící nad krajinou.

Dále přibylo interaktivní umisťování textur, nový nástroj pro manipulace s texturami dovoluje umisťování, natáčení a měnění velikosti texturových map přímo na deformační síti. A náhledy všech těchto manipulací si lze prohlížet v reálném času. Nový hybridní „2,5D“ algoritmus umožňuje vykreslovat efekty simulující hloubku ostrosti čtyřikrát rychleji než předchozí verze.

Dále verze 9.5 podporuje modely obsahující samostatné UV vrstvy, což zvyšuje kompatibilitu s jinými 3D programy a funkce změny osvětlení byla rozšířena tak, aby dovolovala nastavovat i okolní a nepřímé osvětlení. Malování prvků vegetace s pomocí modulu EcoSystem se též zlepšilo, v aplikacích 3ds Max a Cinema4D lze na jejich vlastní objekty malovat celým štětcem (nikoli pouze jeho středem). Pro vykreslování noční oblohy se teď dají používat i vlastní hvězdné mapy, které si uživatel nahraje.

Přibyla rovněž podpora souborového formátu MDD, který umožňuje zachycování deformační sítě jako přesné geometrie pro animační snímky.

Verze 9.5 toho přináší ještě mnohem víc, umí urychlovat vyhlazování pomocí grafického procesoru, vylepšila uzly vektorové kvantizace a označování snímků, přidává kompozitní vrstvy pro matné stíny a odrazivé materiály a vykresluje efekty pohybového rozmazání. (Nové možnosti práce s oblaky a interaktivní umisťování textur e-on Software názorně předvádí pomocí videoukázek na YouTube.)

Předběžné verze 9.5 programů Vue xStream a Infinite jsou již dostupné pro uživatele, co mají zaplacenou podporu. Ti, kdo nemají, si ji mohou pořídit teď, získají tak nárok na bezplatné pořízení jak verze 9.5, tak též budoucí verze 10. (Cenové podmínky podpory se popisují tady.)

Konečné verze programů Vue 9.5 xStream a Infinite by se měly objevit v průběhu tohoto čtvrtletí. Ti, kdo si zakoupí verzi 9 do 30 dnů od uvedení verze 9.5, budou také mít nárok na bezplatný přechod.

Pro nové uživatele to nebude zrovna levný software, Vue 9.5 xStream bude stát 1 495 USD (1 790 USD s jedním rokem podpory) a Vue 9.5 Infinite přijde na 995 USD (1 190 USD s jednoroční podporou). Upgrade z verzí 8.x bude možný za 495 USD pro xStream a za 395 USD pro Infinite. Po uvedení konečných verzí e-on Software upřesní jak vlastnosti programů, tak též cenové podmínky.

Zmíněné programy se dodávají jak pro Windows (vyžadují Windows XP nebo vyšší), tak pro Mac OS X (podporovány jsou pouze Macy s procesory Intel a Mac OS X 10.5 nebo vyšší, tedy přinejmenším Leopard). Vue 9.5 xStream bude spolupracovat s aktuálními verzemi 3D aplikací 3ds Max, Maya, Softimage, Cinema4D a Lightwave.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » testovaci  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » 3dscena  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » 3D grafika  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: