MainType 4.0: vylepšený správce písem - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


testovaci

MainType 4.0: vylepšený správce písem

20. října 2011, 00.00 | Nová verze správce vektorových písem ve formátech OpenType, TrueType a Adobe Type 1 má modernější grafické rozhraní včetně uživatelem volitelného rozvržení pracovních panelů, umí rychle vyhledávat fonty podle několika parametrů a provádět zálohování či obnovu sad písem ze stanovené databázové složky.

Organizér a prohlížeč vektorových fontů MainType je společně s editorem vektorových písem FontCreator hlavním produktem společnosti High-Logic, která se vývoji nástrojů pro práci s fonty věnuje již řadu let.

Aktuální čtvrtá stěžejní verze správce písem MainType především vylepšuje stávající funkce aplikace, která současně dostala nový kabátek v podobě upraveného grafické rozhraní s možností výběru ze dvou skinů. MainType 4.0 se ve verzi pro Windows prodává za 89 USD, upgrade z předchozích verzí je k dispozici za 49 USD.

Přehledná organizace písem

MainType umí pracovat s vektorovými fonty ve formátech TrueType/TrueType Collections, OpenType a s postscriptovými písmy ve formátu Adobe Type 1. Jmenované druhy písem můžete v programu katalogizovat do skupin v databázové knihovně, prohlížet je, vytvářet vzorníky fontů s exportem pro web či tisk a samozřejmě také fonty hromadně instalovat či odinstalovat.
MainType 4.0 - prostředí programu s kontextovým ovládacím menu a různými variantami pracovních a informačních panelů


MainType 4.0 - rozvržení panelů si můžete uložit

Každý font lze ohodnotit pětistupňovou kategorií oblíbenosti (od velmi špatný až po velmi dobrý) a prohlížet si detaily písma v mapě znaků s možností vkládat jednotlivé znaky do jiných aplikací jako reálný znak nebo jako obrázek. MainType umí také automaticky zkontrolovat integritu instalace a vlastností zvoleného fontu, nenabízí ale žádné možnosti oprav případných zjištěných nedostatků.

Novinky

Mimo nového grafického rozhraní aplikace s dokováním jednotlivých panelů ke stranám obrazovky nebo ostatním oknům nabízí MainType 4.0 rychlé vyhledávání písem podle názvu fontu, rodiny nebo autora.

Znatelné je zrychlení celého programu při správě většího množství písem, která lze s celou knihovnou nově pohodlně zálohovat do zvolené složky na disk a poté zálohu v případě nutnosti obnovit. Funkčnost knihovny písem zajišťuje samostatná služba Font Management Service s vlastními předvolbami FmsConfig.


MainType 4.0 - tvorba nové skupiny fontů


MainType 4.0 - nová služba Font Management Service se stará a práci s knihovnou písem


MainType 4.0 - nové funkce pro vyhledávání písem


MainType 4.0 - zobrazení výpisu fontů podle různých kritérií


MainType 4.0 - vestavěná mapa znaků s exportními funkcemi

Závěr

MainType 4.0 je dobře fungující řešení správy, organizace a prohlížení písem včetně jejich hromadné instalace a tvorby vzorníků fontů pro web či tiskové účely. Vzhledem k poměrně vysoké ceně aplikace budete zřejmě postrádat hromadnou aktivaci fontů a autoaktivační pluginy pro grafické a DTP aplikace, které by program této cenové kategorie měl mít.

Zkušební verzi MainType si můžete stáhnout zdarma z webových stránek produktu.


MainType 4.0 - volby pro tvorbu vzorníků písem pro web a tiskové účely
MainType 4.0 - předvolby programu

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » testovaci  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Vektory  

 » Rubriky  » Design  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: