HP upozornila na problematiku padělků v ČR - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


testovaci

HP upozornila na problematiku padělků v ČR

16. května 2011, 00.00 | Společnost HP ve spolupráci s Americkou obchodní komorou v ČR uspořádala diskuzi odborníků s cílem upozornit na problematiku padělků, která negativně ovlivňuje podniky a globální obchod, celý region EMEA (Evropa, Blízký východ a Afrika) i Českou republiku. Organizace Imaging Consumables Coalition of Europe, Middle East and Africa (ICCE).

Společnost HP ve spolupráci s Americkou obchodní komorou v ČR uspořádala diskuzi odborníků s cílem upozornit na problematiku padělků, která negativně ovlivňuje podniky a globální obchod, celý region EMEA (Evropa, Blízký východ a Afrika) i Českou republiku. Organizace Imaging Consumables Coalition of Europe, Middle East and Africa (ICCE).

"Za poslední čtyři roky zadržela společnost HP v oblasti EMEA devět milionů padělaných výrobků a komponent. Problematika se bohužel týká i České republiky, do které padělky směřují především od nelegálních producentů z Číny nebo Ruska. Do Evropy proudí různými přepravními cestami, jednou z největších bran jsou Spojené arabské emiráty. Naší hlavní strategií v této oblasti je zabránit rozšíření padělků na lokální trh, ale také informovat zákazníka o možném riziku, které vyplývá v souvislosti s tímto problémem," říká Lukáš Drlík ze společnosti Hewlett-Packard, který má boj proti padělkům napříč celým regionem EMEA na starosti. Ještě dodává: „HP aktivně pracuje na eliminaci výskytu padělků ať už následným zadržením padělků nebo preventivně při zdokonalování ochranných prvků na spotřebním materiálu.“

Společnost HP, s cílem tento závažný problém řešit, aktivně bojuje proti pirátské výrobě a prodeji spotřebního materiálu v celosvětovém měřítku. Její program proti padělání s názvem HP Anti-counterfeit (ACF) Programme EMEA úspěšně kombinuje odborný potenciál vlastního protipirátského týmu, obchodníků, externích vyšetřovatelů, expertů na oblast padělání produktů, inspektorů a právníků. Tento specializovaný tým klade velký důraz na spolupráci s orgány činnými v trestním řízení na identifikaci a zajišťování padělaného zboží, narušení jeho distribučních cest a trestní stíhání padělatelů.

S problematikou padělků se potýkají společnosti téměř ze všech odvětví a dají se vysledovat i určité trendy.
"V současné době patří k nejčastěji zadržovaným komoditám v ČR oblečení, oděvní doplňky a obuv, celkem 67 % z celkového počtu zadrženého zboží,“ uvedla Ladislava Muzikářová, vedoucí referátu Duševního vlastnictví Generálního ředitelství cel. „Člověk se dnes může setkat s padělkem prakticky čehokoliv, nicméně k novým trendům, na které se nyní padělatele hojně zaměřují, patří padělky léků a léčivých přípravků, dále luxusního zboží, které je dokonce i v luxusních obchodech nabízeno,“ dodala.
Podle údajů Celní správy ČR se v roce 2010 škoda u zboží zadrženého na vnitřním trhu zvýšila na více než 1,17 miliardy korun oproti roku 2009, kdy škoda činila něco přes 482 milionů.

Největší množství padělaného zboží pochází z Čínské lidové republiky, v roce 2010 to bylo 68 % z celkového množství, a Hongkongu s podílem 26 % za rok 2010. HP rovněž spolupracuje se zákonodárci i neziskovým sektorem na celém světě a usiluje o zpřísnění příslušných zákonů a tvrdší postup v praxi. Pravidelně spolupracuje i s ostatními značkovými výrobci a nevládními organizacemi na monitoringu a boji proti padělání produktů pro tisk a reprodukci v zemích EMEA. Proaktivně vzdělává i vlastní zaměstnance, obchodní zástupce, obchodní partnery, zákazníky i veřejnost k tomu, aby se uměli sami chránit proti nákupu padělaných tiskových kazet.
V celém regionu EMEA vyšetřila společnost HP za poslední čtyři roky skoro 1 000 jednotlivých případů, z nichž vyplynulo více než 500 zásahů (razie a zabavování zboží), při kterých bylo zajištěno skoro devět milionů kusů padělaných produktů a komponent – tyto padělky se již nikdy nedostanou na trh v zemích EMEA, ani jinde ve světě.

Více informací o programu HP Anti-counterfeit Programme EMEA naleznete na webových stránkách: www.hp.com/go/anticounterfeit .

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » testovaci  

 » Rubriky  » VSE  

 » Aktuality  

 » Rubriky  » Go verze  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: