GFI VIPRE Antivirus na českém trhu - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:testovaci

GFI VIPRE Antivirus na českém trhu

gfi_vipre_275px

2. března 2012, 00.00 | GFI Software nově na českém trhu nabízí antivirový program „VIPRE“. Jeho důmyslné řešení poskytuje vysoký uživatelský komfort díky minimálnímu vlivu na výpočetní výkon stolního počítače, notebooku nebo tabletu a uživatele jen minimálně obtěžuje. Na výběr je několik řešení pro firmy i domácnosti včetně výhodné licence Homesite.

Společnost GFI Software se zaměřuje hlavně na malé a středně velké podniky (SMB), avšak své nové antivirové řešení VIPRE Antivirus na trhu nabízí v několika verzích nejen pro podnikové, ale i pro domácí uživatele. Jedná se o zavedený produkt v USA, který je úspěšný i ve Velké Británii, kde byl uveden na trh zhruba před rokem. GFI VIPRE Antivirus představuje několik efektivně fungujících antivirových produktů, které detekují, odstraňují a blokují bezpečnostní hrozby počítače, včetně podezřelých souborů, spywaru, „červů“, rootkitů a dalšího škodlivého kódu. Poskytuje výkonnou ochranu, přitom se však snadno ovládá. K produktům je poskytována lokální odborná technická podpora, tzn. u nás v českém jazyce.

Na tiskové konferenci zástupci GFI Software vyzdvihli klíčové výhody svého antivirového programu:
Bezpečí – řešení obsahuje antivir, antispyware, volitelně také firewall a filtrování nebezpečných webových stránek, a tím kompletně zabezpečuje daný počítač.
Nenápadnost – antivirové řešení pracuje, aniž by ohlašovalo každou svou rutinní aktivitu (např. aktualizaci virové databáze), uživatele informuje v případě závažnějších problémů.
Rychlost – díky tomu, že VIPRE nespotřebovává příliš mnoho výkonu počítače, probíhá bootování počítače oproti konkurenčním antivirům velmi rychle a jen s minimálním zpožděním.
Podpora více platforem – vedle nejrozšířenější platformy Windows jsou k dispozici také verze GFI VIPRE pro Mac OS X a různá mobilní zařízení (typicky s OS Android).
Příznivá cena – díky unikátní technologii MX-V nemusí GFI Software udržovat nákladným způsobem rozsáhlou virovou databázi (ačkoli ji má také), což se projevuje na nižších nákladech na vývoj řešení a promítá se do nižších koncových cen.Program nabízí intuitivní, centralizovaný management a je dostupný pro organizace všech velikostí s tím, že výrazně snižuje administrativní zátěž, dovoluje automatizované nasazení. Během instalace odstraní konkurenční antivirové produkty, přechod je velmi rychlý a nekomplikovaný.Martin Říha, ředitel pro strategii v GFI ČR a SR, který právě hovoří, a Robert Houser, technický ředitel v GFI ČR a SR.

K přednostem řešení se vyjádřil Martin Říha, ředitel pro strategii GFI ČR a SR: „Antivirové programy jsou stále „nabobtnalejší“ a často komplikují práci snížením výkonu počítače nebo častými hláškami a nabídkami, o kterých běžný uživatel stejně nedokáže rozhodnout. VIPRE Antivirus byl vyvinut s cílem, aby chránil počítače a další zařízení s maximální efektivitou, a přitom spotřebovával co nejméně výkonu a nezatěžoval běžné uživatele zbytečnými informacemi či dokonce požadavky. Naše antivirové řešení navíc funguje nejen na běžných osobních počítačích, ale také na Mac OS a nejrůznějších mobilních zařízeních."Výše zmíněná MX-V – MX-Virtualization je integrovaná technologie pro analýzu malwaru, která rychle analyzuje chování potenciálního malwaru ve virtualizovaném prostředí – jedná se o kompletní simulaci počítače s OS Windows. Malware je tak zachycen ještě předtím, než se může spustit na stanici uživatele. MX-V využívá nejrychlejší dostupný emulátor, Dynamic Translation. Ten je extrémně rychlý a při své práci neomezuje výkon systému uživatele (zatížení systému je menší než 15 MB/nízké zatížení CPU). Integrace MX-V chrání uživatele před řadou neznámých virů a malwarem nebo jeho novými variantami. K dispozici je důmyslně koncipované uživatelské prostředí a myšleno je i na vhodné řešení výjimek – speciálních požadavků.Robert Houser, technický ředitel GFI Česká Republika a Slovensko, k tomu dodal: „Svým zákazníkům obvykle doporučujeme udělat jednoduchý test. Vzít počítač bez antiviru, nabootovat ho a stopnout čas, jak dlouho nabootování trvá. Potom totéž provést se stejným počítačem, ale tentokrát s nainstalovaným antivirem. Pokud bude zdržení v řádu jednotek sekund, je antivir OK, pokud ovšem bude v řádu desítek sekund až jednotek minut, je možná důvod přejít na GFI VIPRE.“GFI VIPRE Antivirus je dostupný v následujících verzích:
GFI VIPRE Antivirus 2012 – antivir a antispyware ochrana pro samostatné počítače a domácí uživatele.
GFI VIPRE Internet Security 2012 – antivir, antispyware ochrana a integrovaný firewall pro samostatné počítače a domácí uživatele.
GFI VIPRE Antivirus Business – antivir a antispyware ochrana pro podnikové uživatele.
GFI VIPRE Antivirus Business Premium – antivir, antispyware ochrana a integrovaný firewall pro podnikové uživatele.

Licence VIPRE Antivirus Business na jeden rok pro 5 PC je nabízena za 606 Kč bez DPH na jeden počítač, obnovení po roce na další rok pak vyjde na 303 Kč bez DPH. Pro 50 PC je cena za 1 PC/1 rok 410 Kč bez DPH a obnovení za 205 Kč bez DPH. Licence VIPRE Antivirus Business Premium na jeden rok pro 5 PC je nabízena za 450 Kč bez DPH na jeden počítač, obnovení po roce na další rok pak vyjde na 375 Kč bez DPH a pro 50 PC je cena za 1 PC/1 rok 492 Kč bez DPH a obnovení za 246 Kč bez DPH.

Součástí nabídky GFI VIPRE jsou také výhodné licence Homesite na všechna PC v jedné domácnosti (maximálně však 10) a licence Lifetime na jedno PC po celou dobu jeho životnosti (maximálně však 8 let). Roční licence pro všechny počítače v jedné domácnosti vyjde na 1799 Kč bez DPH. Lifetime licenci na jeden počítač můžete mít za 2099 Kč bez DPH.

Více informací najdete na GFI.cz, a to včetně pětiminutové videoukázky, podrobnosti o GFI VIPRE Mobile pro Android přímo na VipreMobile.com.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » testovaci  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: