EIZO ColorGraphic CG275W a FlexScan SX2762W - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


testovaci

EIZO ColorGraphic CG275W a FlexScan SX2762W

eizo_new_lcd_04_11_100px

20. dubna 2011, 00.00 | EIZO NANAO Corporation, respektive v ČR a SR Avnet, s. r. o., nabízí dva nové 27-palcové grafické LCD monitory. Model CG275W je už druhý z řady ColorGraphic s možností autokalibrace. Druhá novinka, SX2762W, rozšířila nabídku v řadě FlexScan SX. Oba monitory mají atraktivní rozlišení 2 560 × 1 440 obrazových bodů a širokoúhlý obraz s poměrem stran 16:9.Monitor EIZO CG275W se systémem samočinné kalibrace pomocí integrované výklopné sondy, rozlišením 2 560 × 1 440 px (16:9) a 4Mpx obrazovkou zobrazuje o 60 % více informací při pouhém 20% navýšení ceny oproti 24-palcovému LCD panelu ve stejné třídě. Model CG275W má kvalitní obrazovku H-IPS (p-IPS), která již je pro modelovou řadu ColorGraphic standardem.

Model nabízí osm přednastavených režimů s plnou simulací definovaných normovaných barevných prostorů: Custom (native gamut), Adobe RGB, sRGB, Rec709, EBU, SMPTE-C, DCI + Calibration. Režim „Calibration“ navíc umožňuje díky profesionálnímu kalibračnímu softwaru EIZO ColorNavigator hardwarovou kalibraci včetně kontroly obrazových dat a také plný upload 3D-LUT tabulek a tím i věrnou simulaci RGB i CMYK prostorů (softproof).

Pro zajištění optimální homogenity obrazu výrobce použil pokročilou technologii DUE a technologii Autobrightness pro zajištění dlouhodobé stabilizace jasu a kompenzace teplotního driftu i zajištění dlouhodobé stability nakalibrované barevné teploty bílého bodu. K dispozici je nový „Presence“ senzor pro automatické zapínání/vypínání monitoru podle přítomnosti obsluhy a podsvícená ovládací tlačítka s on-line nápovědou jejich funkcí.

Monitor má tři vstupy, DVI-D, DP (8/10-bit) a MiniDP (8/10-bit), a podobně jako modely CG243W a CG245W navíc na svých vstupech plně podporuje Full HD režim 50/60 Hz v prokládaném i progresivním režimu. To umožňuje snadné připojování externích videozařízení.EIZO SX2762W je také širokoúhlý model osazený kvalitním LCD panelem typu H-IPS (p-IPS) se širokými úhly pohledu a s vysokou odolností proti "otiskům" statických motivů. Jeho předností je i velká zobrazovací plocha a vysoké rozlišení 2 560 × 1 440 px (4 Mpx), což je o 60 % více, než nabízí 24" monitor s rozlišením 1 920 × 1 200 px.

Umožňuje hardwarovou kalibraci pomocí kalibračního software EIZO EasyPIX2, který je k dispozici zdarma. Uživatel může také přímo volit jeden z osmi přednastavených režimů: User1/User2/User3 (native gamut), sRGB (sRGB gamut), Paper, Text, Picture a Movie. Do režimů USER1, 2, 3 se automaticky nahrávají výsledky kalibrace prováděné pomocí kalibračního softwaru EasyPIX2.

Také tento monitor využívá high-tech technologie DUE pro optimální homogenitu obrazu a Autobrightness pro zajištění dlouhodobé stabilizace jasu a kompenzace teplotního driftu pro zajištění dlouhodobé stability nakalibrované barevné teploty bílého bodu. A uživatelsky zajímavá je i praktická on-line nápověda funkcí ovládacích tlačítek pro snadné ovládání i za sníženého vnějšího osvětlení.

Monitor zpracovává vstupní digitální 8/10-bitový signál, který je možno přivést na tři konektory typu DVI-D (Dual link), DisplayPort nebo mini DisplayPort.

Monitor EIZO ColorGraphic CG275W je ideální pro profesionální práci v oblasti fotografie, pre-pressu a videa. Očekávaná prodejní cena je zhruba 54 000 Kč bez DPH. V ceně je profesionální fotografické stínítko, čistící souprava a veškerá potřebná kabeláž. Profesionální kalibrační software EIZO ColorNavigator je k dispozici zdarma.

Monitor EIZO FlexScan SX2762W je určen pro náročné uživatele v oblasti zpracování fotografií, videa a v dalších grafických oblastech. Očekávaná prodejní cena je zhruba 32 000 Kč bez DPH a v ceně je veškerá kabeláž. K modelům řady SX je možné zakoupit kalibrační sondu EIZO EX1 se slevou 15 %.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » testovaci  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Digitální video  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: