DxO Optics Pro 6.6: digitální fotolaboratoř pro JPEG, TIFF a RAW snímky - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:testovaci

DxO Optics Pro 6.6: digitální fotolaboratoř pro JPEG, TIFF a RAW snímky

19. července 2011, 00.00 | Novou verzi svého vlajkového produktu pro zpracování a úpravy digitálních fotografií představila společnost DxO Labs. Představení nových funkcí a rozšíření přinášíme v tomto článku.

Editor digitálních fotografií DxO Optics Pro se specializací na RAW snímky je nově k dispozici ve verzi 6.6, dostupné opět ve verzích pro Windows a Mac OS X. Společnost DxO Labs v aktuální verzi DxO Optics Pro 6.6 výrazně rozšířila počet modulů, obsahujících kalibrační data digitálních fotoaparátů v kombinaci s jejich objektivy, podle kterých provádí (či spíše může provádět) DxO Optics Pro například automatické opravy optických vad objektivů a další specifické úpravy snímků.

Mezi velké pomocníky v DxO Optics Pro patří propracovaný rendering barevnosti běžných i RAW snímků, při jejichž zpracování můžete nastavit velké množství parametrů a vlastností barev, nebo si vybrat některou ze simulací filmových materiálů.

Pro simulací vlastností filmů a fotografických materiálů lze využít služeb volitelného komerčního doplňku DxO FilmPack, jehož třetí stěžejní verze se nyní umí jako plugin kompletně integrovat do DxO Optics Pro, v přípravě jsou pak ještě varianty DxO FilmPack 3 pro Adobe Photoshop, Adobe Lightroom, Apple Aperture, plugin navíc existuje i jako samostatná aplikace.


DxO Optics Pro 6.6 - výběr fotografií ke zpracování ve vestavěném prohlížeči

Novinky verze 6.6

Již zmíněnou hlavní novinkou DxO Optics Pro 6.6 je něco přes sto nových modulů laboratorně kalibrovaných pro konkrétní kombinace objektivů a jednotlivých modelů digitálních fotoaparátů. Patří mezi ně například Nikon D5100, Olympus E-5, Panasonic DMC FG1/GF2 či Pentax K-R, další desítky nových modulů se navíc připravují.
DxO Optics Pro 6.6 - hlavní novinkou programu je několik desítek kombinací nově podporovaných modelů digitálních fotoaparátů + objektivů

Vylepšeno bylo dále odšumování JPEG fotografií, kde lze ve větším rozsahu nastavit redukci šumu pro chrominanci, potlačování šumu navíc funguje u JPEG snímků i v plně manuálním módu pro libovolný model fotoaparátu.

Poslední důležitější novinkou v DxO Optics Pro 6.6 je přidaný nový posuvník (v sekci renderingu barev) pro zachování hloubky barev a samotných barev při manipulacích se saturací respektive přesaturovanými barvami.


DxO Optics Pro 6.6 - úpravy fotografií v sekci Customize
DxO Optics Pro 6.6 - kalibrace barev a výběr filtru pro úpravy barev
DxO Optics Pro 6.6 - kompenzace expozice a bíle barvy a nastavení zobrazení pracovních palet editoru
DxO Optics Pro 6.6 - filtry a další nastavení pluginu DxO FilmPack 3

Ceny a akční sleva

Do 15. července jsou DxO Optics 6.6 i DxO FilmPack 3 nyní nabízeny se zhruba 30 % slevou – plugin stojí ve verzi Expert nyní 99 EUR, ve verzi Essential s nižším počtem simulací pak jen 49 EUR. Samotný editor DxO Optics Pro se momentálně prodává podle verze za 99 EUR nebo za 199 EUR v edici Elite.

Zkušební verzi DxO Optics Pro si můžete stáhnout zdarma z webových stránek společnosti DxO Labs.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » testovaci  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Design  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: