Corel WinDVD 11: přehrávač multimédií s podporou 3D videa a GPU akcelerací - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


testovaci

Corel WinDVD 11: přehrávač multimédií s podporou 3D videa a GPU akcelerací

21. října 2011, 11.00 | Podporu řady formátů multimediálních souborů a DVD/Blu-ray médií, nové grafické rozhraní, GPU akceleraci a především rozšířenou podporu 3D videa včetně konverze 2D obrazu do 3D podoby přináší nová verze softwarového přehrávače Corel WinDVD.

Vlajkovým produktem společnosti Corel jsou sice stále grafické programy v čele s balíkem CorelDRAW, Corel po akvizici společnosti Ulead Systems ovšem již několik let vyvíjí i software pro zpracování videa. Multimediální přehrávač WinDVD rovněž pochází z akvizice (společnosti InterVideo) a jeho nová verze v podání Corel WinDVD 11 rozšiřuje poměrně atraktivní podporu 3D obrazu, má nové grafické rozhraní a několik jiných vylepšení.

Prostředí přehrávače a 3D video

Nové grafické rozhraní Corel WinDVD 11 se v podstatě skládá z kontextového menu a jedné lišty, ve které jsou velké ikonkové prvky ovládající základní funkce přehrávače. Patří mezi ně i možnost přehrávání 3D DVD filmů a především Blu-ray titulů ve 3D s volitelným výstupem na monitor (jako běžný anaglyf), přes HDMI 1.4 rozhraní či s využitím technologie NVIDIA 3D Vision pro polarizační brýle. K edici WinDVD Pro 11 navíc dostanete i klasické plastové barevné brýle a známý archivační program WinZip.

WinDVD 11 podporuje standardy Blu-ray 3D i BDXL (až do rozlišení 1080p) a také stereoskopická videa z příslušných 3D kamer. 3D obsah umí přehrávač také automaticky rozpoznat a případně i konvertovat z běžného 2D obrazu – v tomto případě můžete nastavit i prostorovou hloubku 3D obrazu.


Corel WinDVD Pro 11 - hlavní ovládací lišta přehrávače


Corel WinDVD Pro 11 - kontextové menu
Corel WinDVD Pro 11 - funkce pro konverzi 2D obrazu do podoby 3D videa a zobrazování 3D videa


Corel WinDVD Pro 11 - náhledy uložených snímků přehrávaného videa

Vylepšené přehrávání DVD filmů

Mimo CD, DVD a Blu-ray titulů můžete přehrávat různé multimediální video a audio soubory včetně kontejnerů MKV, MP4 a také Flash videa, které lze umístit do nového systému playlistů. U přehrávání DVD filmů nabízí WinDVD 11 vylepšené funkce pro vylepšování obrazu s automatickou konverzí snímkové frekvence a kompenzace trhání obrazu, samozřejmostí je pak upscaling videa do HD rozlišení s nastavitelnou saturací barev.


Corel WinDVD Pro 11 - některé ze sekcí nastavení vlastností videa


Corel WinDVD Pro 11 - předvolby pro zvuk

Akcelerace videa

Corel WinDVD 11 je moderní přehrávač multimediálních souborů a DVD/Blu-ray titulů (hudebních i filmových), který využívá výhod GPU akcelerace grafickým adaptérem pro technologie NVIDIA CUDA, AMD APP + akcelerace s pomocí Intel CPU/GPU (s integrovanou grafikou). Přehrávač si zejména na novějších vícejádrových CPU hravě poradí s HD videem a máte-li grafickou kartu s podporou CUDA, AMD APP či Intel Quick Sync, je CPU přehrávačem vytíženo pouze na několik procent.

Ceny přehrávače

Cena verze WinDVD Pro 11 je i přes jeho zvučné jméno bohužel dost vysoká (i když PowerDVD stojí zhruba stejně), 70 EUR asi neospravedlní ani přiložený archivační nástroj WinZip Pro, ani přiložené brýle pro sledování 3D anaglyfů a výše zmíněná podpora 3D videa.

K dispozici je ještě výrazně levnější edice WinDVD 11 (bez přídavku Pro) s cenou 30 EUR, která však neumí zobrazovat 3D video a nepodporuje GPU akceleraci ani některé technologie a formáty zvukového výstupu (například DTS, AAC, Dolby TrueHD aj.).

Zkušební verzi WinDVD 11 si můžete stáhnout zdarma z webových stránek společnosti Corel.
Corel WinDVD Pro 11 - předvolby přehrávače

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » testovaci  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: