Corel uvádí Corel Painter 12 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:testovaci

Corel uvádí Corel Painter 12

13. května 2011, 00.00 | Společnost Corel oznámila dne 11. 5. novou verzi svého produktu pro bitmapovou malbu a ilustrace Corel Painter. Novinka slibuje mimo jiné vyšší výkon a nové možnosti při práci se štětci, nové prostředky umělecké kreativity jako jsou Kaleidoscope, Mandala Painting či Mirror Painting a přepracované uživatelské rozhraní. Bližší podrobnosti se dočtete v níže uvedené tiskové zprávě, na nejbližší dobu pak připravujeme podrobnou recenzi Corel Painteru 12.

Společnost Corel oznámila dne 11. 5. novou verzi svého produktu pro bitmapovou malbu a ilustrace Corel Painter. Novinka slibuje mimo jiné vyšší výkon a nové možnosti při práci se štětci, nové prostředky umělecké kreativity jako jsou Kaleidoscope, Mandala Painting či Mirror Painting a přepracované uživatelské rozhraní. Bližší podrobnosti se dočtete v níže uvedené tiskové zprávě, na nejbližší dobu pak připravujeme podrobnou recenzi Corel Painteru 12.

Tisková zpráva: Corel Painter 12 oznámen

Ve středu 11. května 2011 společnost Corel oznámila nejnovější verzi produktu Corel® Painter™ 12, který se řadí mezi nejvýkonější digitální umělecká studia na světě. Corel Painter 12 v sobě kombinuje nejvyspělejší a realistické nástroje pro digitální malbu a ilustrace, špičkovou rychlost a nové plně uživatelsky upravitelné rozhraní, čímž poskytuje umělcům a fotografům výkonnost a kreativitu převyšující jakékoli předchozí možnosti tradičních nebo digitálních uměleckých nástrojů.

Právě nyní je to 20 let od průlomového rozvoje digitálního umění a nejnovější verze produktu Corel Painter chce svým uvedením deklarovat velice úzkou a pevnou vazbu mezi spol. Corel a komunitou uživatelů produktu Painter. Právě představená verze 12 otevírá prostřednictvím nových reálných štětců, unikátních nástrojů progresivního umění, upravitelným rozhraním a zvýšeným výkonem pro systémy Mac a Windows novou kreativní cestu a možnosti, které nemají srovnání s jinými produkty v této kategorii. Nové nástroje Real Watercolour (vodové barvy) či Real Wet Oil (olejové barvy), Mirror Painting (zrcadlové malování) nebo třeba fascinující nástroj Kaleidoscope (kaleidoskop) pomáhají aplikaci Corel Painter 12 určovat standardy opravdu přirozené a působivé realizace digitálního umění.

Měníme limity v umění – klíčové novinky:

  • Nový Corel Painter 12 přináší impozantní výkon s 3 až 5 násobným zvýšením rychlosti štětců na obou platformách Mac® a Windows®.
  • Jestli začínáte tvorbu na prázdném plátně nebo aplikujete malířské efekty na své oblíbené fotografie, Corel Painter 12 vždy zvýší své renomé díky rozhraní Natural-Media® pro malbu a kresby podpořen novými štětci včetně Real Watercolour a Real Wet Oil. Tyto zcela výjimečné štětce potěší nastavením tekutosti a viskozity plynulé nebo překrývající se malby, která dosahuje neuvěřitelné úrovně reálnosti.
  • Výrazné zvýšení umělecké kreativity v Corel Painter 12 je podpořeno novými progresivními uměleckými nástroji pro tvorbu ohromujících návrhů, které jednoduše nelze vytvořit za použití skutečných nástrojů. Nový nástroj Kaleidoscope nebo metoda Mandala Painting poskytují umělcům možnost trasformace tahů štětcem na vyvážené spektrum barevných tvarů nebo směsic v rozsahu od 3 do 12 rovin. Nová metoda Mirror Painting umožňuje umělcům rychle vytvářet automatickou symetrii vertikálním nebo horizontálním zrcadlením rovin. Zrcadlené umístění lze přemístit nebo otočit k dosažení ohromujícího či osobitého vzhledu.
  • Corel Painter 12, s přepracovaným a plně nastavitelným uživatelským rozhraním zapadá uceleně do kreativního workflow, čímž uživatelé dosahují vyšší produkty než kdykoli dříve. Nový navigační panel, aktualizované palety, uživatelská správa pracovní plochy, rozšířená ochrana barev a vrstev a běžné klávesové zkratky činí Corel Painter 12 perfektním doplňkem jakékoli profesionální sady nástrojů, speciálně v případech práce s aplikací Photoshop.

Corel Painter 12 dorazí na český trh koncem května. Pro plnou verzi je výrobcem stanovena koncová prodejní cena €349 EUR bez DPH, pro aktualizaci (upgrade možný z verze X nebo 11) je doporučená prodejní cena €179 EUR bez DPH.

Veškeré informace o novinkách a vylepšeních Corel Painter 12, včetně volně stažitelné zkušební verze, jsou k dispozici na webovém odkazu www.corel.com/painter.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » testovaci  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Vektory  

 » Rubriky  » Design  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: