Zrychlení modemu - více grafiky za méně peněz - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Hardware

Zrychlení modemu - více grafiky za méně peněz

10. března 2000, 00.00 | Stahujete obrázky, soubory atd.? Trápí vás šnek zvaný modem? Nepomáhají žádné zrychlovací programy? Tady je návod jak nastavením vlastního systému tohoto zrychlení dosáhnout.

Optimalizace Modemu

Při brouzdání na internetu jsem náhodou narazil na jeden velmi zajímavý web. Najdete tam informace o všem co se počítačů a internetu týče. Se svolením provozovatele webu předkládám návod, jak dosáhnout větší rychlosti při práci na internetu. Zarazila mě slova, že výsledek je velmi nejistý, ale po odzkoušení na mém PC jsem tuto úpravu doporučil všem známým a veřte nebo ne, všichni absolutně spokojeni. O takových rychlostech, jakých dosahují nyní naše modemy, se nám před úpravou mohlo jen zdát. Samozřejmě, ale všechno záleží na propustnosti linky, pokud je přetížena, tak ani tyto úpravy moc nepomohou.

Každý, kdo se připojuje na internet přes modem, stráví určitě dlohou dobu přemýšlením nad tím, jak z toho šneka dostat alespoň o byte vyšší rychlost.Na internetu je možno stáhnout spoustu prográmků které se chlubí že zvýší vaší rychlost až o 200% a když je nainstalujete a necháte je "zoptimalizovat" systém zjistíte že vám to jede pomaleji než předtím. Já se zde pokusím vypsat některé možnosti jak upravit rychlost modemů manuálně, ale předem upozorňuji že výsledek je velmi nejistý. A to hlavně díky Telecomu, rychlosti linek našich providerů a celkovému přetížení internetu.

Krok 1

Sežeňte si nejnovější ovladače vašeho modemu, tím se nedá nic zkazit.

Krok 2

Začneme s optimalizací, nebo spíše přenastavením vašich COM portů. Nejdříve zjistěte který COM port váš modem používá - Stiskněte Start,v nabídce Nastavení vyberte Ovládací panely, dvakrát klikněte na Modemy, zde jděte na záložku Diagnostika a v okénku zde uvidíte port který váš modem používá.To si zapamatujte. Nyní vyberte v nabídce Start položku Spustit..., napište SYSEDIT a klikněte OK. Klikněte na okno C:\windows\win.ini a zde v horním menu zadejte hledat a do dialogu napište [Ports]. Před vámi se objeví nastavení portů. U COM portu, který odpovídá tomu přes který běží váš modem, změňte nastavení na 115200,n,8,1,p - poté by to mělo vypadat takto: COMX=115200,n,8,1,p ,kde X je číslo vašeho COM portu. Nyní nahoře v menu klikněte na Soubor a Uložit.

Krok 3

Modemy jako takové mají malou vyrovnávací paměť. Následující nastavení umožní modemu přístup k části RAM, ve chvílích kdy je přetížen.V Editoru systémové konfigurace (SYSEDIT) vyberte okno system.ini a najděte následující položku [386Enh].

Jestliže je váš modem na COM 1, napište pod [386Enh] toto:

Com1Irq4Buffer=1024

Jestliže je váš modem na COM 2, napište pod [386Enh] toto:

Com2Irq3Buffer=1024

Jestliže je váš modem na COM 3, napište pod [386Enh] toto:

Com3Irq4Buffer=1024

Jestliže je váš modem na COM 4, napište pod [386Enh] toto:

Com4Irq3Buffer=1024

Uložit.

Krok 4

V Ovládacích panelech běžte do Modemy, v záložce obecné vyberte váš modem a klikněte na Vlastnosti.V záložce Obecné v položce Nejvyšší rychlost vyberte 115200. Klikněte na záložku Připojení a zde na Nastavení Portu. Nastavte obě vyrovnávací paměti co nejvíc to jde,OK. Klikněte na Upřesnit..., ujistěte se že jsou zaškrtnuté položky: Používání řízení chyb, Komprimovat data,Používání řízení toku,Hardwarové (RTS/CTS).OK a pryč odsud.

Krok 5

V Ovládacích panelech dvojklikněte na Síť, v záložce Konfigurace vyberte Telefoní adaptér a klikněte na Vlastnosti.Běžte na záložku Vazby a odznačte všechny protokoly kromě TCP/IP. Dále na záložku Upřesnit, zde zadejte hodnoty k jednotlivým vlastnostem: Komprimovat hlavičku IPX - Ne, Protokolovat do souboru - Ne, Velikost paketu IP - Automatická,Zapnout protokol PPIP - Ano.OK. Vyberte Protokol TCP/IP -> Telefoní adaptér a klikněte na Vlastnosti. Běžte na záložku Konfigurace WINS a zde vyberte Bez rozlišení WINS.Jděte na záložku Konfigurace DNS a vyberte Zakázat používání serveru DNS. Běžte na záložku Vazby a vše odznačte.OK.

Krok 6

Na ploše klikněte na Tento počítač a zde otevřte složku Telefonické připojení sítě, klikněte pravým myšítkem na vaše internetové připojení a vyberte Vlastnosti.Běžte na záložku typy serverů a odznačte: Přihlásit se k síti,NetBEUI a Standart IPX/SPX. OK.

Rada na závěr. Pokud jste méně znalí uživatelé PC, zapište si všechna původní nastavení, abyste se v případě nespokojenosti mohli vrátit k původnímu nastavení.

--

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Poradna  

 » Rubriky  » Zprávy  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Poptávka bazar

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: