ZoomCAM USB - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Hardware

ZoomCAM USB

2. srpna 1999, 00.00 | Nová kamerka s rozhraním USB je určena výhradně pro počítače Mac. Nabízí velkou kompatibilitu a velmi slušné technické parametry.

Společnost ZOOM uvedla novou kamerku pro počítače Mac vybavené rozhraním USB. Možná si řeknete, že podobných kamerek jsou spousty, ale tato je přeci jen trochu odlišná. Zaujme nejen svým designem a určením výhradně pro platformu Mac, ale i technickým řešením.

ZoomCam USB USB připojení umožňuje snadnou instalaci a slušnou přenosovou rychlost. Kamerka dokáže zaznamenávat obraz v rozlišení 704 x 576 a to rychlostí až 30 snímků za sekundu v plné barevné hloubce. To znamená že pokrývá všechny běžné televizní formáty a to je slušný výkon. Kamerka má objektiv se šíří záběru 60 stupňů a dokáže zaostřit na objetky ve vzdálenosti od cca 7 cm do nekonečna. Podotýkám, že objektiv obsahuje opravdu optickou soustavu složenou z několika členů, takže se nejedná o nějaké šidítko.

Ke kamerce je dodáváno poměrně velké množství softwaru, i když používá standardizované rozhraní QCIF. Statické obrázky z kamery můžete zpracovat v libovolném grafické programu a video můžete přehrát v klasickém MoviePlayeru. Podpora QuickTime je snad samozřejmostí, o které se nemusím příliš rozepisovat.
Asi nejzajímavějším programem, který se přibalen je Cu-See-Me. Ten je opravdovým pojmem a ke kameře dostanete plnou retail verzi.

Kamerka nás opravdu zaujala. Její cena pro český trh nám není známa, protože jsme nenašli dovozce, ale dá se předpokládat s ohledem na cenu v USA, že by mohla být velmi příznivá. Pokud znáte dovozce, je-li vůbec nějaký, dejte nám vědět.

Bližší informace najedete v angličtině ZDE.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Zprávy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: