Schneider-Kreuznach Xenon FF Prime T2,1/35 mm, T2,1/50 mm a T2,1/75 mm - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Hardware

Schneider-Kreuznach Xenon FF Prime T2,1/35 mm, T2,1/50 mm a T2,1/75 mm

2. dubna 2013, 15.11 | Schneider-Kreuznach představil tři speciální objektivy pro plnoformátové digitální zrcadlovky a určené primárně pro filmové tvůrce a kinematografii. Objektivy „Xenon full-frame Prime“ navazují na dříve uvedené kinematografické objektivy, ale jsou první z nové řady a k dispozici budou od druhé poloviny roku 2013.

 

Nové objektivy Schneider-Kreuznach Xenon FF Prime T2,1/35 mm, T2,1/50 mm a T2,1/75 mm byly vyvinuty speciálně pro DSLR fotoaparáty s full-frame snímači pro natáčení videa a mohou být použity i s profesionálními kinematografickými kamerami. Všechny tři nové objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností jsou vhodné pro plnoformátové digitální SLR fotoaparáty Nikon a Canon a pro profesionální filmové kamery s bajonetovým připojením PL. Produktová řada má být později rozšířena o objektiv s výrazně širokým úhlem záběru a o různé teleobjektivy.

 

Schneider-Kreuznach na výstavě Photokina 2012 - I

 

Objektivy splňují mimořádně vysoké nároky typických uživatelů jednak na optický výkon, ale také na snadnost a pohotovost použití a na spolehlivost za různých situací. Jsou celkově velmi dobře optimalizované tak, aby je filmaři mohli využít pro natáčení reklam i celovečerních filmů.

 

Schneider-Kreuznach Xenon FF Prime T2,1/50 mm

 

Jsou určeny pro full-frame fotoaparáty a pro záznam v rozlišení 4K (4096 × 2304 pixelů). Mohou být použity jako součást souprav standardního profesionálního kinematografického příslušenství, poskytují speciální funkce potřebné pro natáčení, velmi dobře lze tvůrčím způsobem využít některé jejich vlastnosti a stavět lze i na některých vynikajících parametrech.

 

Schneider-Kreuznach Xenon FF Prime T2,1/75 mm

 

Výborně je eliminováno rozptýlené světlo a díky cloně se 14 lamelami s kruhovým otvorem lze vytvářet harmonický bokeh, na kterém se podílí také základní clonové číslo T2,1. Chvályhodné jsou také identické vnější rozměry a umístění ovládacích prvků u všech modelů, robustní mechanika ve stylu kinematografických objektivů i manuální, přesné ostření s 300° úhlem natočení. Značení zaostřovacích vzdáleností a clonových čísel je větší, aby bylo zaostřování a nastavování snadnější, a je dobře čitelné z obou stran a i z větší vzdálenosti. Objektivy mají závit pro snímací filtry M95 a výměnný bajonetový systém.

 

Objektivy Schneider-Kreuznach Xenon FF Prime T2,1/35 mm, T2,1/50 mm a T2,1/75 mm budou k dostání ve druhé půli letošního roku. Další informace naleznete na webu SchneiderKreuznach.com.

 

Schneider-Kreuznach na výstavě Photokina 2012 - II

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: