Panasonic Lumix DMC-SZ9 s Wi-Fi - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Hardware

Panasonic Lumix DMC-SZ9 s Wi-Fi

24. února 2013, 18.58 | Nabídku Panasonic v dubnu rozšíří stylový kompakt s 10násobným optickým zoomem a zabudovaným Wi-Fi modulem. Výrobce uvedl, že bude „nabitý funkcemi“, které umožňují snadno pořídit technicky kvalitní fotografie rodiny, přátel, krajiny nebo večerního města. A poněvadž má kapesní rozměry, lze ho mít stále u sebe pro pohotové pořizování fotografií nebo videozáznamů.

 

Lumix SZ9 je vybaven novým obrazovým snímačem CMOS s rozlišením 16,1 milionu efektivních pixelů, který je podporován poměrně výkonným procesorem Venus Engine. Ten se podílí nejen na optimalizaci obrazové kvality, ale také na provozních rychlostech.

 

Díky citlivosti senzoru lze pořizovat videoklipy a fotografovat i v prostředí se zhoršeným osvětlením, nebo i v noci. A díky rychlosti systémů je rychlost souvislého snímání 10 obr./s v plném rozlišení, případně 5 obr./s při použití režimu nepřetržitého automatického ostření. Parametry autofokusu, počet snímků i rozlišení mají být snadno nastavitelné v závislosti na rychlosti fotografovaného objektu.

 

Panasonic Lumix DMC-SZ9 s Wi-Fi

 

I když je přístroj velmi tenký, má 10násobný optický zoom Leica DC Vario-Elmar 4,5–45 mm 1:3,1–5,9 Aspherical Mega O.I.S. Rozsah zoomu po přepočtu na 35mm formát odpovídá 25–250 mm a nabízí tedy jak širokoúhlý záběr, tak i možnost výrazně přiblížit vzdálené objekty nebo se zaměřit na vybrané detaily. Přístroj přirozeně disponuje systémem optické stabilizace obrazu. K dispozici je i 20násobný digitální zoom.

 

Displej typu TFT LCD má délku úhlopříčky 3 palce. Poslouží nejen pro kompozici snímků, pro natáčení videoklipů s až plným vysokým rozlišením a jejich prohlížení a přehrávání, ale také pro změny výsledného vzhledu snímků, k němuž lze využít i 14 kreativních režimů, jako je změkčující zaostření, retro efekt nebo efekt „hraček“. Využít je možno i režimy panorama nebo retuš.

 

Pořízené snímky je možno díky integrované Wi-Fi jednotce snadno přenést do smartphonu nebo tabletu, sdílet s přáteli na sociálních sítích, promítnout na televizní obrazovce nebo vytisknout. Panasonic také nabízí cloudové úložiště LUMIX club. A s využitím GPS jednotky lze k pořízeným snímkům doplnit přesné zeměpisné údaje míst, na nichž byly pořízeny (geotagging).

 

Souběžně bude na trh uveden levnější model Lumix DMC-SZ3. Má také 10násobný optický zoom, 14 kreativních režimů a obrazové rozlišení 16,1 Mpx, avšak snímač typu CCD, tudíž maximum u videa je HD/1280 × 720 px, a má také menší, 2,7” LCD.

 

Lumix SZ9 bude dostupný od dubna za MOC 5500 Kč ve dvou barevných variantách, černé a stříbřité, model SZ3 souběžně za 3500 Kč ve čtyřech barvách, černé, bílé, hnědé a fialové.

 

_______________________________________________________________________________________ 

Megapixel - logoZjistěte aktuální cenu, dostupnost a také podrobné parametry digitálního fotoaparátu Panasonic Lumix DMC-SZ9.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Digitální video  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: