Olympus CAMEDIA 830L - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Hardware

Olympus CAMEDIA 830L

23. března 1999, 00.00 | Nový digitální fotoaparát má sice starý design, zato nové funkce. Je pro nás zajímavý?

Společnost Olympus si je dobře vědoma komerčního úspěchu řady digitálních fotoaparátů CAMEDIA. Proto již delší dobu zachovává základní konstrukční prvky série 8xx a pouze zlepšuje její technické parametry. Nejinak je tomu i u modelu C-830L, který designem nikterak nevybočuje, ale nabízí několik technických novinek.

C 830L První novinkou je nový CCD snímač s rozlišením 1,3 miliónů bodů. Tato hodnota řadí přístroj do střední kategorie v součastné době nabízených digitálních fotoaparátů. Aby nabízená kvalita snímků byla maximální, i model 830 nabízí uložení snímků bez komprese, aby nedocházelo ke snižování kvality snímků.

Další inovací je LCD displej, který je zcela nový. Úhlopříčka 4,5 cm s rozlišením 72.000 bodů a novou technologií D-TFT představují výrazný krok v před. Právě displeje patřili ke slabším místům řady 8xx a to nemohl Olympus ignorovat.

Na závěr bychom rádi zmínili nové možnosti ovládání přístroje. Ty vycházejí z firmware modelu 900ZOOM. Jde například o možnost zvětšeného náhledu výřezu fotografie, či lepšího hospodaření s energií.

Pokud shrneme novinky, dá se říct, že model 830L představuje přenesení nových vlastností modelu 900ZOOM do starší modelové řady 8xx. Důvod je nasnadě, je jím nižší cena, protože osmistovky nedisponují transfokátorem.

--

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: