OKICOLOR 8 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Hardware

OKICOLOR 8

22. října 1999, 00.00 | Když se Heidelberg pustí do stolních barevných tsikáren tak to asi něco znamená. Pokud k tomu OKI přidá svojí propracovanou technologii tak vznikne velmi zajímavé řešení pro malonákladový barevný tisk!

Společnost OKI před týdnem představila nový model barevné stolní tiskárny. Na tom by nebylo až zas tolik zajímavé, kdyby nešlo o OKICOLOR 8. Ta se značně vymyká běžnému pojetí barevné kancelářské tiskárny a mohla se stát výnosným obchodním artiklem.

OKICOLOR 8 Nová tiskárna je určena pro barevný tisk do formátu A4. Obraz je vytvářen jednoprůchodově pomocí technologie LED. Tedy výsledek velmi podobný jako u barevného laseru, ale technologie uvnitř odlišná. Na jednoprůchodový tisk je pochopitelně společnost OKI patřičně pyšná, protože jej nabízí jen velmi málo konkurenčních laserových tiskáren. Právě díky této technologii a procesoru MIPS R5000 s taktováním 200Mhz tiskárna tiskne 8 stran za minutu a to bez ohledu na to, zda jde o černobílou nebo barevnou stránku. Pro zpracování plnoberevné stránky je samozřejmě potřeba dostatek paměti, standardní verze tiskárny má 32 MB, verze "n" 64 MB a maximum je 144 MB, což jistě postačuje pro formát A4 i při velmi komplikovaném dokumentu.

Co se týče kvality tisku je zde několik zajímavých faktorů. Rozlišení tiskárny je 600x600 dpi, což opravdu není v součastné situaci nijak oslnivé. Na druhou stranu pro běžný barevný tisk je to rozlišení dostačující. Příjemnou novinkou je spolupráce společnosti OKI se společností Heidelberg. Ta pro novou tiskárnu dodala systém správy barev doplněný o screening. Navíc vše je maximálně automatizováno a zjednodušeno tak, aby bylo možno dosahovat velmi dobrých výsledků bez nutnosti manuálních nastavení uživatelem. Pomocí celé škály profilů určených pro nejrůznější média a aplikace dokáže tiskárna automaticky upravovat výstup tak, aby výsledky odpovídali požadovanému barevnému podání. Navíc screening optimalizuje rozložení bodů se základními barvami. Tato patentovaná technologie může znamenat značnou výhodu pro tuto tiskárnu!

Tiskárna komunikuje buď jazykem PCL 5c nebo podporuje Adobe Postscript 3. Podpora postscriptu v poslední verzi je u všech modelů, což je příjemné. Tiskárnu můžete buď připojit pomocí paralelního portu, nebo využít OkiLAN Print server 6100, který je standardně dodáván k verzi n. Pokud budete šetřit, můžete použít i 10 MB OkiLAN 510e.
Ovladače pro tuto tiskárnu jsou zatím k dispozici pro operační systémy společnosti Microsoft ( Windows 95,98 NT). Pokud použijete print server lze tiskárnu připojit i k serverům Novell nebo počítačům s operačním systémem MacOS, MS-DOS či Windows 3.11.

Na samotný závěr již jen pár nudných čísel. Tiskárna má rozměry 47.8 x 62.2 x 39.6 cm a hmotnost 48 kg. Její doporučená maximální zátěž je 25.000 stran za měsíc, takže dobře obstojí i ve střední kanceláři. S ohledem na technologii od společnosti Heidelberg se dá předpokládat, že kvalita výstupu bude zajímavá a Oki patří mezi producenty levnějších tiskáren. Při on-line nákupu v USA zaplatíte za OkiColor 8 necelých 3.300 USD a za verzi OkiCOLOR 8a necelých 3.800 USD.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: