Objektiv Panasonic ET-DLE030 a projekce na extrémně krátké vzdálenosti - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Hardware

Objektiv Panasonic ET-DLE030 a projekce na extrémně krátké vzdálenosti

21. listopadu 2013, 14.47 | Demontovatelný objektiv ET-DLE030 přináší nové možnosti projekce na extrémně krátké vzdálenosti pro studiové i veřejné promítání. Nový výměnný objektiv přesměruje obraz dopředu nad projektor a umožňuje tak promítat na plochu vzdálenou jen 37 cm od projektoru.

 

 

Dosud byly projekce s krátkou a mimořádně krátkou projekční vzdáleností obvykle omezeny na menší projektory s nižším jasem a fixním objektivem, které se používaly v posluchárnách a zasedacích místnostech. Nový objektiv ET-DLE030 s velice krátkou projekční vzdáleností je určen pro jednočipové DLP projektory větších formátů. Prototypy tohoto modelu Panasonic představil už na výstavách ISE 2013 a Prolight + Sound.

 

objektiv Panasonic ET-DLE030 a projekce na extrémně krátké vzdálenosti

 

Technici výzkumného a vývojového oddělení Panasonic od té doby použitou technologii vyladili. Princip spočívá v tom, že systém svisle přesměrovává světlo z projektoru již ve vzdálenosti 37 cm od projektoru a vytváří jasný a symetrický obraz přímo nad projektorem. Tento efekt je uskutečňován díky inteligentně navrženému systému zrcadel a přináší nové možnosti, které jsou s běžnými projektory nedosažitelné. Tato technika je optimální zejména pro digital signage, prodejní prostory, pronajímatele techniky a studiové akce.

 

objektiv Panasonic ET-DLE030 a projekce na extrémně krátké vzdálenosti

 

Dosud mohli uživatelé projekčních a zobrazovacích technologií dosahovat velkých a jasných promítaných obrazů pouze ve větší vzdálenosti od projektoru. Příchod této technologie má důsledky nejen pro vytváření silného vizuálního dojmu a téměř iluzivního zážitku pro diváky, ale přináší také zásadní výhodu v tom, že umožňuje promítání v prostorách, které jsou pro starší technologie příliš malé. Také snižuje náklady, neboť dramaticky omezuje nároky na velikost prostoru.

 

Panasonic ET-DLE030

 

Objektiv Panasonic ET-DLE030 rozšiřuje uživatelské možnosti díky poměru projekční vzdálenosti k velikosti plátna 0,38:1, což představuje prostorovou úsporu až 60 %. Z pohledu nových projekčních aplikací to znamená, že už není třeba promítat například přes celý prostor prodejny, kde mohou objekty nebo osoby stínit promítaný obraz a kde není mnoho místa. To platí i pro další vertikální aplikace, jako jsou studia, muzea nebo přepravní zařízení, kde nemusí být možné zavěsit montážní konzoly projektoru nebo kde je před projektorem nebo za ním nedostatek prostoru pro promítnutí obrazu požadované velikosti.

 

Panasonic se dlouhodobě věnuje projekčnímu 3D mapování a geometrické úpravě promítaného obrazu, což umožňují proprietární technologie zabudované jak do hardwaru, tak do softwaru projektoru, a nasadil své tříčipové DLP projektory na řadě velkých venkovních akcí, jako byly Letní olympijské hry v Londýně v roce 2012, oslavy diamantového výročí britské královny nebo Berlínský festival světla. V poslední době bylo například využito více než čtyřicet projektorů PT-DZ21KE a PT-DS20KE k promítnutí složeného obrazu na obří stěnu o ploše 1858 m2 a vytvoření jedinečné vizuální show na koncertním turné Rogera Waterse „The Wall“. A nyní se chystá nabídnout tyto technologie skládání obrazu a jeho geometrické úpravy i pro aplikace s omezeným prostorem a akce pořádané v interiérech.

 

Panasonic ET-DLE030

 

Nový objektiv Panasonic ET-DLE030 lze použít pro svislé i vodorovné skládání obrazu k vytvoření ještě větší promítací plochy. Projektor využívá jednočipovou technologii DLP, ideální pro uzavřené prostory, jako jsou muzea, kina a pozadí pódií. Hana Grůzová, marketingová manažerka Panasonic System Communications Company Europe, řekla: „Společnost Panasonic již sklidila obrovský úspěch v oblasti konvenčního projekčního mapování na některých skutečně fantastických akcích, jako bylo například představení ‚The Wall‘ Rogera Waterse na stadiónu ve Wembley. Díky uvedení objektivu DLE030 mohou pronajímatelé techniky dosahovat podobné působivosti i ve vnitřních prostorách a s využitím menšího prostoru než dříve. Budou moci využít výhody značně zkrácené projekční vzdálenosti a snížení nákladů díky snazší a celkově kompaktnější instalaci.“

 

Panasonic ET-DLE030

 

A dále uvedla: „Díky doplnění nové technologie geometrické úpravy obrazu Panasonic lze nyní dosáhnout silnějších efektů s větším účinkem. Díky geometrickému seřízení lze vytvořit atraktivní aplikace na zakřivených a nerovných plochách. Například v muzeích bude možné vytvořit zahnutý nebo zakřivený obraz bez vrhání stínů, a to i když lidé stojí velmi blízko k plátnu. Ačkoli existují projektory s ultra krátkou projekční vzdáleností typicky určené pro vzdělávací aplikace, tyto nové funkce dosud nikdy nebyly dostupné pro projekci s krátkou projekční vzdáleností. Nejedná se však jen o muzea; tato technologie je obzvláště důležitá pro systémové integrátory, kteří mohou s tímto objektivem vytvářet nové aplikace například v zábavních parcích. Tato technologie je také vhodná pro videokonferenční systémy s velkými promítacími plochami využívajícími zadní projekci.“

 

Panasonic ET-DLE030 je první objektiv s mimořádně krátkou projekční vzdáleností pro projektory s vysokým jasem, který integruje geometrickou úpravu obrazu. Je to také první vyměnitelný systém s ultrakrátkou projekční vzdáleností, což přináší výjimečnou flexibilitu pro nejnovější řadu projektorů Panasonic s vysokým jasem. Podrobnější informace o objektivu ET-DLE030 a dalších promítacích řešeních naleznete na webu Panasonic.co.uk.

 

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » 3D grafika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: