Kodak DC 215 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Hardware

Kodak DC 215

26. srpna 1999, 00.00 | Nový model společnosti Kodak je určen méně movitým zákazníkům. Přesto v duchu strategie Kodaku přináší seriózní technické řešení.

Společnost Kodak si vždy udržovala renomé kvalitní značky. Proto také nikdy nezačala prodávat digitální fotoaparáty v nejnižší kategorii. S velkým napětím se očekával nový nejnižší model produktové řady, o kterém se toho opravdu moc nevědělo. Nyní vám přinášíme ještě horké informace o tomto fotoaparátu oznařeném jako DC 215.

Design
DC 215 Fotoaparát nahrazuje modely 210 a 210Plus, ale představuje konstrukče nové řešení. Fotoaparát je malý, vyvedený v kovovém obalu, který by mohl znamenat výrazné zvýšení odolnosti. Tvarově a designem jako takovým fotoaparát spadá opravdu do nižší třídy. Neodbytně připomíná levné kompaktní fotoaparáty. I když toto tvrzení není zcela přesné. Dodávány budou totiž dvě různé verze. Základní model 215 je stříbrný a opravdu nejde o módní výstřelek. Vyšší model bude označen jako DC 215 Millenium 2000 Edition a bude zlatý. Navíc bude obsahovat bohatší výbavu a je vybaven USB rozhraním. Fotoaparáty budou mít rozměry 115 x 43.3 x 67.5 mm a hmotnost 303 gramů bez baterií.

Technika
Fotoparát je vybaven objektivem s ohniskovou vzdáleností 29 až 58 mm ( v přepočtu). Nejde o žádný zázrak, ale v této kategorii představuje docela zajímavý kompromis. CCD snímač má rozlišení 1174 x 884 bodů, čímž dává Kodak jasně najevo, že nehodlá připustit špatnou kvalitu obrazu. Megapixel je zřejmě považován za přijatelné minimum.
Jako paměť jsou již tradičně použity CF karty s kapacitou 4 nebo 8 MB podle modelů. Snímky lze ukládat ve formátu JPEG nebo alternativně ne formátu FlashPix.
Výhodou fotoaparátu by měla být vylepšená správa energie prodlužující životnost baterií.

Ovládání je velmi jednoduché, vychází ze zavedených standardů řady DC. Všechna nastavení se provádějí automaticky a k manuálnímu ovlivnění slouží pouze posun expozice a zámek automatiky. Nechybí video výstup a několik digitálních efektů.

Podle naších informací by se měl fotoaparát objevit na západních trzích již v září za cenu okolo 400 EUR. To by znamenalo velmi zajímavou cenu s ohledem na vlastnosti přístroje.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: