Inkjet média po česku - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Hardware

Inkjet média po česku

31. května 1999, 00.00 | Také papíry pro inkoustový tisk lze již zakoupit z české produkce. Praktické zkušenosti jsou navíc velmi příznivé.

Barevné a nejlépe fotorealistické inkjetové tiskárny a plotry se už staly samozřejmostí, běžně se vyskytují skoro v každém grafickém studiu, reklamní agentuře, ale i v mnohých domácnostech. Výrobci se předhánějí s novými modely a neustále nám vnucují názory, že zrovna ta jejich tiskárna to umí i s úplně obyčejným papírem. Kdo však někdy tisknul na speciální média pro inkoustový tisk, ví, že je to zkrátka o něčem jiném.

Tak, jak je široká nabídka tiskáren nejrůznějších výrobců, tak i média můžeme na trhu nalézt pod značkami různých producentů. Patriotům nyní můžeme přinést potěšující zprávu. Inkjet média lze zakoupit už i původem z české produkce. O jejich uvedení na trh se v nedávné době postarala královéhradecká firma Fomei a.s.

Prozatím je možné vybírat ze dvou druhů. Prvním z nich je High quality inkjet paper, neboli jednostranně potahovaný papír pro inkoustový tisk v gramáži 90g/m2. Druhý typ s názvem Inkjet photo paper má gramáž 150g/m2 a jak napovídá název, jedná se o papír s lesklým povrchem, určený pro fotorealistický tisk.

Oba druhy jsou distribuované ve formátu A4 v balení po 25 kusech, ale vzhledem k formátování na řezacích linkách v sídle firmy lze podle údajů výrobce tyto média dodávat i na míru podle požadavků zákazníka, čímž se otevírá prostor pro majitele inkoustových plotrů nejrůznějších šířek tisku. Adjustace probíhá jak se u nás stalo dobrým zvykem pod přísně bdícím okem normy ISO 9002, což by samo o sobě mělo být určitou zárukou kvality. Papíry Fomei pro inkoustový tisk jsem měl možnost v praxi vyzkoušet a musím jen potvrdit, že jsou naprosto srovnatelné s obdobnými produkty renomovaných světových značek. Otázkou je pouze, jak se našemu výrobci podaří v tvrdé konkurenci věhlasných firem takříkajíc prosadit svou.

High quality inkjet paper
Inkjet photo paper
výrobce: Fomei, a.s.
cena:
130,- Kč (balení 25 ks)
450,- Kč (balení 25 ks)
http: www.fomei.com

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: