Howtek DigitalPhotoLab - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Hardware

Howtek DigitalPhotoLab

9. srpna 1999, 00.00 | Společnost Howtek přináší ucelené řešení na digitalizaci a zpracování barevných negativních materiálů. Jak na negativy?

Společnost Howtek uvedla nový produkt DigitalPhotoLab (DPL). Jedná se o velmi rozsáhlý programový balík, který zajišťuje zpracování barevných negativů při skenování. DPL je určen pro špičkové digitální zpracování negativních filmových materiálů, což je oblast, ve které se zatím příliš vhodných produktů neobjevilo.

DPL 8000 Základem celého systému je bohatá databáze filmových materiálů, která obsahuje všechny důležité parametry. Ty se využívají při analýze obrazu, jejímž výsledkem jsou informace o expozici materiálu a o barevné informaci uložené na filmu. Samotná společnost Howtek označuje produkt jako barevně puritánský. Barevný rozsah a jeho co největší šíře je primárním parametrem. Právě korektní zpracování celého gamutu je problematické u negativních materiálů.

Programové vybavení se stará i o optimalizaci barevného podání v závislosti na výstupním zařízení. Celý systém je navržen tak, aby pracoval pokud možno automaticky a uživatel pouze prováděl případné korekce.

Programové vybavení je určeno pro operační systém Windows 95/98. Není dodáván samostatně, ale rozšiřuje možnosti bubnových skenerů HiResolve 8000 a 4000 Sprint. Oba modely nabízejí velmi kvalitní zpracování ve vysokém rozlišení. 8000dpi ocení uživatelé hlavně při zpracování velkoformátových materiálů.

Cena je pochopitelně hodně vysoko, protože jak skenery, tak DPL samotný představují opravdu jedno z nejvyšších dosažitelných řešení. Pokud uvažujete o digitálním zpracování uvedenou cestou stačí nějakých 23 až 45.000 USD podle typu skeneru.

Bližší informace najdete v anglickém jazyce na adrese http://www.Howtek.com/DPL.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Skenery  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: