Fuji MX-2900 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Hardware

Fuji MX-2900

7. června 1999, 00.00 | Hledáte dobrý digitální fotoaparát, který by byl podobný klasické zrcadlovce? Fuji se standardu zrcadlovek přiblížila nejen konstrukcí, ale i ovládáním.

Společnost Fujifilm je velkým hráčem na poli digitálních fotoaparátů. U nás to bohužel není tolik patrné, protože dodávky do střední Evropy zřejmě nejsou prioritou a české zastoupení teprve hledá svoji tvář. Přesto je třeba s Fuji počítat, protože produktový potenciál rozhodně má.

FUJI MX-2900
MX 2900 Tento fotoaparát v sobě spojuje klasickou SLR zrcadlovku a prvky spotřebních digitálních fotoaparátů lepší střední třídy. Toto spojení je velmi zdařilé a vyplňuje mezírku, kterou někteří uživatelé na trhu pociťují. Propast mezi drahými profesionálními zrcadlovkami a levnými kompakty v digitálním provedení je ohromná. Mezi se pohybuje jen několik málo modelů. Důkazem úspěchu této kategorie středních SLR zrcadlovek může být Olympus CAMEDIA 1400, který zná snad každý.

Model MX-2900 vychází parametry z modelu MX-2700, který je tím nejlepším co FUJI ve střední třídě nabízí . To znamená v první řadě rozlišení 2,3 miliónů bodů. Snímky mohou mít rozlišení až 1800 x 1200 bodů a mohou být dokonce uloženy jako 4,3 MB nekomprimované soubory ve formátu TIFF. Pro úsporu místa na paměti SSFDC, v dodávce je 8 MB karta, můžete použít i tradiční JPEG.

Objektiv není výměnný, což je bohužel smutným pravidlem této kategorie, ale nabízí rozsah 35 - 105 mm . Pokud vám to nestačí, můžete ještě použít 2,5 násobný digitální zoom. Díky rozumné konstrukci je možnost použít i optické filtry a předsádky, takže prostor pro tvorbu tady rozhodně je.

Přestože je přístroj velmi kompaktní nabízí širokou možnost uživatelských nastavení. Opravdový komfort představují expoziční programy, tak jak je známe z běžných lepších zrcadlovek. Nechybí různé poloautomatické programy s prioritou pro vybrané nastavení. Dokonce je zde i možnost nastavení manuální expozice. Měření světla je opět nastavitelné a to ve třech různých programech. Prostě a jednoduše řečeno:"MX-2900 nabízí všechny nastavení, tak jak jsme zvyklý od klasických zrcadlovek".

Pokud jsem vás řádně namlsal, mám pro vás špatnou zprávu. Přestože byl tento model ohlášen již minulý měsíc, jeho dodávky do ČR jsou v nedohlednu. Pokud patříte mezi skalní příznivce digitální fotografie a toužíte po tomto přístroji asi jedinou cestou je individuální dovoz nebo nákup přes Internet. V tomto případě počítejte s cenou okolo 900 amerických dolarů.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: