Flash Film Scanner - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Hardware

Flash Film Scanner

24. března 1999, 00.00 | Olympus nabízí netradiční způsob, jak digitalizovat filmové předlohy. Od CeBITu i s možností využití nejlepšího digitálního fotoaparátu C 2000L. Chcete si udělat domácí digitální archív?

Na CeBITu byl na stánku společnosti Olympus předveden i nový Flash Film Scanner. Jedná se o speciální nástavec určený pro snímání 35mm pozitivních i negativních filmů.

Princip je poměrně jednoduchý. Na digitální fotoaparát C-1400L nebo 1400XL se připevní speciální nástavec s držákem na film. Pak už jen stačí zmáčknout spoušť a získáte digitální podobu předlohy. Toto řešení není ideální cestou digitalizace filmových předloh, ale může představovat zajímavou alternativu pro domácí uživatele. Rozlišení je pochopitelně shodné s rozlišením digitálního fotoaparátu. Proto potěší, že při použití redukce, lze nástavec připevnit i na přístroj C-2000L, který nabízí zatím největší rozlišení v celé řadě CAMEDIA (Pokud nebudeme počítat model 2500, který je zatím ve vývoji).

V praxi vidíme největší možnosti tohoto řešení v kategorizaci a organizaci filmových předloh. Kvalita snímání nemůže dosáhnout úrovně jiných profesionálních řešení, ale měla by být dostačující pro vytvoření digitálního katalogu snímků. Hlavní výhodou je rychlost pořízení a cenová dostupnost.

--

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: