Diamond DTV2000 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Hardware

Diamond DTV2000

27. května 1998, 00.00 | TV karta je určena do prostředí WINDOWS 95 a WINDOWS NT. Obraz je schopna zobrazovat až v rozlišení 1280x1024 FullScreen. Audio výstup je stereo. Více v recenzi.

Sice se zpožděním, ale přeci píši recenzi na tuto kartu. Kartu vyrábí firma Diamond multimedia a nám jej zapůjčila firma ALT distribution . Karta se dodává ve dvou provedeních: za prvé jako samostatnou PCI kartu a za druhé jako přídavný modul ke svým kartám Stealth 3D 2000, Stealth 3D 2000 Pro, Stealth 3D 3000, Stealth II S220 a Viper V330. Já jsem měl k dispozici kartu v provedení PCI a testoval jsem jí s kartami Viper V330 a Velocity 128.

Technická data :
Karta Karta je určena do prostředí WINDOWS 95 a WINDOWS NT (na ty jsou u výrobce k dostání drivery). Obraz je schopna zobrazovat až v rozlišení 1280x1024 FullScreen. Audio výstup je stereo. Karta má S-VHS vstup, SINCH vstup (ty jsou realizovány externím kabílkem připojitelným ke kartě, takže se Vám jednotlivé konektory na kartě nepletou - Velice jednoduché a účelné) a vstup na televizní anténu 75 Ohm. Televizní toner je scopen naladit 125 kanálů. Audio vstupy jsou shodné jako u všech podobných karet (interní z CD a do zvukovky, externí). Karta je upravena pro českou normu zvuku. ovládací panel

Karta se instaluje velice snadno. po zastrčení do slotu se spustí SETUP z instalačního CD a všechny programy s samy nainstalují. Po spuštění ovládacího panelu k TV si naladíme všechny dostupné stanice (ladění je snad ještě jemnější než u BUSTERu). Na televizi se lze dívat v okně nebo ve FullScreen. Ve FullScreen je potřeba si vypnout zobrazování menu a lišty s tlačítky. Nejedná se vlastně o žádný FullScreen, ale o maximalizaci obrazu v daném rozlišení. I když vypneme vše co se dá, nezbavíme se však okraje kolem obrazu, který mě osobně vadil (já jsem to řešil ručním roztáhnutím obrazu na monitoru ). Veškeré menu při takhle nastaveném okně je dostupné přes klávesové zkratky nebo přes pravé tlačítko myši.

Teletext je další funkcí karty. Celý program na teletext je dobře propracován. Pro nedostatek času jsem ovšem nevyzkoušel, jak funguje s češtinou (ale pravdou je, že teletext Vám dá vybrat z Windows fontů, kterými pak text zobrazuje --- Fonty jsou tam i české ).

Video signál lze ukládat do AVI souboru a to s klasickým nastavením formátu AVI (různá rozlišení, různá kvalita audia a videa) Obrázky z videosignálu lze ukládat do formátu BMP.

Závěr :
Když jsem četl recenzi na tuto kartu v časopise PC magazín č.5 tohoto ročníku, zarazila mě informace, že karta spolupracuje pouze s kartami firmy Diamond. NENÍ TO PRAVDA !! Mě karta fungovala i s STB VELOCITY 128. Ještě ke zvuku : zvukový modul k dekódování českého zvuku je takřka na chlup stejný jako u Buster-u.

A na závěr ještě cena karty : 5700 Kč bez DPH

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální video  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: