To nejlepší ze Seyboldu - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Go verze

To nejlepší ze Seyboldu

Seybold2002

1. března 2002, 00.00 | Každoročně sestavují editoři Seybold Reports výběr toho nejzajímavějšího, co se za poslední rok objevilo. Které systémy či aplikace se letos mohou honosit logem HotPicks 2002?

Logo Hot PicksSpíš než "cenou" jsou Hot Picks upozorněním na to, co podle editorů známého polygrafického magazínu rozhodně stojí za pozornost. Koho bychom si tedy měli všimnout letos?

Nástroje pro týmovou práci
TeamToolz z dílny Artesia Technologies. Jde o službu provozovanou přes web, která umožňuje marketingovým organizacím automatizovat celou řadu činností, související s přípravou brand a marketingových kampaní.

SmartPath má pro týmovou práci hned dva systémy, provozované přes webové rozhraní: pro marketingové organizace SmartPath MMS (SmartPath Marketing Management Software), pro reklamní agentury SmartPath AMS (SmartPath Agency Management Software). Za zmínku stojí především koncept digitálních "kabátků" pro jednotlivé projekty a kontrola jednotlivých verzí dokumentů přes WebDAV.

PDF
Apogee Series 3 od Agfy je nástrojem pro organizaci pracovního procesu založeném na práci s PDF dokumenty. Kromě řady vylepšení (zjednodušení práce s výstupy na vzdáleném počítači, podpora load-balancing přes vícenásobná zařízení) jde především o jeden z prvních workflow systémů, který podporuje JDF (Job Definition Format). Tento nový standard byl vytvořen proto, aby umožnil co největší zjednodušení a zautomatizování jednotlivých úkonů v celém tiskovém procesu.

Katalogy
Velocity Performance Series od společnosti Connect3 je skupinou softwarových modulů, sloužících potřebám propagace prodeje. První z těchto modulů - Velocity Digital Media System (jde o asset-management systém, založený na Quark DM8) už byl představen, další dva moduly (Promotion Manager a Workflow Manager) se mají objevit za měsíc.

Server Agility od Pindar Systems - v tomto případě jde o nový katalogový enterprise server. Uživatelé mohou jako interface užívat buď browser, další možností je interface založené na Enterprise Java Beans.

XML
Atomik 3.0 od společnosti Easypress Technologies patří k nemnoha nástrojům, které řeší problém převodu textu z QuarkXPress-u do korektního XML. Třetí verze Atomiku se soustředila především na podporu extrakce obsahu do XML už na znakové úrovni - tj. na rozdíl od předešlých verzí je možné údaje jako např. e-mailové adresy, telefonní čísla atp. vyextrahovat do zvláštních XML tagů samostatně. K plusům nové verze patří také větší kontrola nad automatizovaným převodem do XML a rozšířené možnosti řešení chyb.

XMetaL 3.0 z dílny SoftQuad je nejen plnohodnotným XML editorem - k jeho největším přednostem patří možnost integrace do konkrétních aplikací a projektů. Jeho třetí verze má vestavěnou podporu W3C Schema, která mj. umožňuje validaci dokumentů.

Asset management
North Plains Systems byl oceněn za svůj systém TeleScope Hybrid File System (THFS), který kombinuje výhody katalogového uchovávání souborů (snadný přístup, slabá ochrana souborů) s depozitářem (soubory jsou chráněny, ale pracovat lze jen s jejich kopiemi, což vede ke kvantům více či méně rozpracovaných souborů).

Content management
Nová verze Content Management Server 4.1.5 od newyorské společnosti RedDot Solutions. Server lze snadno ovládat přes webové rozhraní, v nejnovější verzi má vylepšenou údržbu, rozšířenou jazykovou podporu a rozpoznává atributy souborů MP3.

Editační systémy
PubBox od North Atlantic Publishing Systems je nástrojem určeným především pro potřeby menších vydavatelů. Jeho úkolem je starat se o správu dokumentů i dalších vstupů a kontrola vstupů, výstupů, verzí atd. Výrobce tvrdí, že instalace i zaškolení personálu je otázkou tří dní. Přístup a správa jsou přes webové rozhraní.

Informace, informace...
Celá řada systémů v tomto Top Ten se tím či oním způsobem potýká s nejrůznějšími řešeními, jak digitální obsah učinit přístupný za všech okolností a snadno použitelný pro nejrůznější média a typy aplikací (což vyžaduje co nejčistší vstupy dat). S přibývajícím množstvím informací se tak pozornost přesouvá směrem k problému, jak s nimi zacházet co možná efektivně.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: