Správné barvy ve fotografii a tisku - již ve čtvrtek 3.6. - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

Správné barvy ve fotografii a tisku - již ve čtvrtek 3.6.

31. května 2004, 00.00 | Již ve čtvrtek 3.6. se bude konat v tomto pololetí poslední běh kurzu "Správné barvy ve fotografii a tisku", zabývající se různými postupy, které vedou k jedinému cíli - kontrole barev v aplikacích používaných v grafice, pre-pressu a digitální fotografii.

Seminář "Správné barvy ve fotografii a tisku" je určen pro všechny, kterým záleží na správné reprodukci barev. Na semináři budou vysvětleny základní pojmy a technologie, jejichž pochopení je pro práci s barvou nezbytné. Součástí celodenního programu budou ukázky konkrétních postupů a nástrojů, které se pro správu barev používají. Demostrovány budou různé postupy, které vedou k jedinému cíli - kontrola nad barvou v aplikacích. Nedílnou součástí semináře bude možnost zodpovězení individuálních otázek účastníků. Účastníci kurzu získají navíc v ceně originální vizuální pomůcku pro kalibraci monitoru

Stručná obsahová osnova:
 1. Úvod
  Popis současného stavu. Nástin běžných problémů. Proč je nutné dostat barvy pod kontrolu.
 2. Teorie barev
  Co je to barva? Jak popsat barvu. Barvové prostory závislé a nezávislé (CMYK a RGB, CIE Lab)
 3. Teorie systému správy barev - CMS
  Jak a proč CMS funguje. Princip správy barev.
 4. Přesun od teorie k praxi
  Jak teoretické poznatky uplatnit v praxi. Kalibrace a tvorba profilů. Ukázky postupů. Kalibrace monitoru, skeneru a tiskárny. Uzavření pracovního řetězce.
 5. Individuální oběd, přestávka
  Přibližně hodinová pauza na individuální oběd.
 6. Malá rekapitulace
  Zopakování předchozích přednášek na praktické ukázce řetězce: Digitální fotoaparát, retuše na monitoru, tisk na nátiskové tiskárně v simulaci 3M-Matchprint.
 7. Způsob práce s CMS
  Znovu a podrobně - proč, co a jak se správou barev, jak pracovat s ICC/ICM profily, jak se vyvarovat chyb.
 8. CMS v konkrétních aplikacích pro DTP a Prepress, nastavení programů
  Adobe Photoshop, InDesign, CorelDraw - jak a proč kde, co nastavit, aby to fungovalo. Různé postupy, které vedou k jedinému cíli: kontrola nad barvou v aplikacích.
 9. Organizace práce, tok dat, příklady zpracování zakázek
  Jak se vyhnout chybám. Vstup versus výstup. Komunikace se zadavatelem, komunikace s tiskařem. Jak a co kde kontrolovat. Celé shrnutí získaných vědomostí na konkrétních příkladech různých zakázek (offset, velkoformátový tisk a pod.)
 10. Diskusní fórum u kávy, závěr
  Rekapitulace pomocí konkrétního zkoušení účastníků. Zodpovězení individuálních otázek. Řízená diskuse nad tématem CMS v předtiskové přípravě a v tisku. Shrnutí a závěr.
Lektorem semináře je Viktor Navrátil. Přednášející působí jako poradce v oboru DTP, Prepress & Color Management; výzkum v oblasti teorie a praxe kontroly nad barvou. Lektor se mj. stará o diskuzní fórum zaměřené na Color Management provozované na serveru Grafika On-line. Za úspěch považuje úspěšné zavádění svých poznatků nejen do grafických studií a tiskáren, ale také do flexotisku, textilního průmyslu… Zakládá si na své nezávislosti a jeho přednášky se vyznačují nejen vysokou odbornou znalostí, ale také humorným a lidsky srozumitelným výkladem.
Své schopnosti srozumitelného a současně fundovaného výkladu potvrdil mj. na konferencích Tisk a zadavatel 2003 a Fórum digitální fotografie, kde jeho přednášky vyvolaly u naplněných sálů vždy velmi pozitivní ohlas a nekončící diskuse nad řadou konkrétních problémů účastníků akcí.

Seminář se bude konat 3. června od 9:15 do 16:30 hodin. Vložné činí 2975 Kč Kč včetně 19% DPH. Seminář bude probíhat ve školicím ateliéru společnosti Grafiky Publishing, Hálkova 2, Praha 2. Možnost přihlášení naleznete na této adrese.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: