Softwarové novinky 04 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

Softwarové novinky 04

29. dubna 2002, 00.00 | Co se událo během posledních několika týdnů v oblasti grafiky a multimédií? Přinášíme nový přehled několika novinek a updatů k zajímavým programům.

Windows
 
Název a stručná charakteristika programu

update

Adobe Illustrator 10.0.2 - další update vektorového grafického editoru řešící některé drobné chyby (z praktického hlediska se nijak zvlášť neliší od v10.0.1). Bohužel pokud máte nainstalovaný update 10.0.1, budete muset celý Illustrator odinstalovat a update aplikovat na "čistou" instalaci v10.

shareware, 40 USD
Ameri Imager 1.0 - nový low-entry balík na prvotní zpracování a manipulace s grafikou a videem. Obsahuje integrovaný grafický a efektový editor (něco přes 20 filtrů - Average, Brightness, Contour, Contrast, Deskew, Despeckle, Equalize Gamma Correct, Histogram Contrast, Hue, Invert, Median, Motion Blur, Saturation, Sharpen, Sheer, Smooth a další), umožňuje dávkovou konverzi obrázků a videa, tvorbu slideshow, pokročilé tiskové funkce, umožňuje přidávat k obrázkům textové, grafické a zvukové poznámky, z dalších funkcí uvedu například vestavěný screen grabber, náhledový systém, podporu více než 60 grafických, animačních a videoformátů včetně MPEG-1 a MPEG-2 a také podporu Photoshop kompatibilních plug-inů.
shareware, 35 USD
Advanced GIF Animator 2.7 - nová verze animačního programu určeného na tvorbu klasických GIF animací, bannerů, animovaných tlačítek atp. pro webové stránky a jiné typy prezentací. Program obsahuje vlastní integrovaný grafický editor, několik obvyklých manipulačních nástrojů a také celkem kvalitní optimalizační nástroje.
shareware, 35 USD
Advanced Image Viewer and Converter 1.6 - prohlížeč a konvertor grafiky s možností dávkové konverze, ochranou obrázků heslem a podporou něco přes 50 grafických formátů včetně vektorových formátů (podporován je například i formát HPGL), možností tvorby HTML obrázkových alb a slideshow s více než 140 přechodovými efekty.
shareware, 50 USD
AutoBatch It! 2.02 - jednodušší a levnější verze známého a velmi kvalitního dávkového procesoru BatchIt Pro/Ultra! na zpracování grafiky. Obrázky lze konvertovat do BMP, GIF, JPEG, PNG a TIFF, měnit jejich velikost a vytvářet náhledy.
shareware, 50 USD
CDH Image Explorer Pro 6.0 - nová verze rozsáhlého all-in-one multimediálního browseru, konvertoru, grafického editoru, manipulačního a efektového nástroje v jednom s podporou více než 70 formátů souborů, rozsáhlými efektovými funkcemi (něco přes 2000 manipulačních a efektových funkcí), možností práce s videem, podporou Photoshop kompatibilních plug-inů, integrovaným screen grabberem, možností tvorby poměrně kvalitních slideshow včetně tvorby samospustitelných souborů, dávkovým zpracováním obrázků a ikon a spoustou dalších užitečných funkcí.
shareware, 40 USD
Firegraphic XP 3.0 - nový, relativně nenáročný a také celkem rychlý manager/prohlížeč obrázků ve styly Windows Exploreru zaměřený především na prohlížení, organizaci a tisk podporovaných grafických formátů souborů. Program obsahuje modul pro tvorbu slideshow, manipulační a konverzní funkce, obrázky lze importovat z digitálního fotoaparátu, posílat je mailem a aplikovat na ně několik základních efektů.
shareware, 26 USD
IconCool 3.0 build 20415 - nová verze vynikajícího programu pro extrakci a konverzi ikon. Program obsahuje jak capture funkce, tak i vynikající manager ikon, podporuje něco přes 25 grafických formátů pro jejich konverzi do ikon a umožňuje export jak jednotlivých ikon, tak i celých knihoven.
freeware
IrfanView 3.70 - nová verze velmi známého a populárního prohlížeče a konvertoru obrázků, nově s podporou EXE/SCR slideshow/prezentací, podporou nových formátů souborů
MNG/JNG, BodyPaint 3D, MrSID, ECW, MRC, WAD, TTF, RAW, Canon CRW, mírně vylepšeným ovládáním, několika novými efekty, možností tvorby panoramatických fotografií, integrovaným prohlížečem textů, vylepšenou podporou formátu EXIF, multipage TIFF formátu a dalšími drobnými vylepšeními.
shareware, 20 USD
Visual Media Explorer 3.0 - další nový a poměrně rozsáhlý all-in-one balík na prohlížení, konverze a zpracování obrázků a digitálních fotografií obsahující nástroje pro editaci, retuše a tisk obrázků, k dispozici jsou i základní manipulační nástroje, vytvářet lze v programu i slideshow.
 
Windows / Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

update
Adobe Photoshop 7.0 Scripting Plug-in 1.0 - update nejnovější verze Photoshopu. Plug-in vylepšuje automatizaci a skriptovací funkce přes Java Scripty a Microsoft Visual Basic.
komerční, 495 USD
Boris Graffiti 2.0 - nová verze špičkového stand-alone titulkovacího nástroje pro výrobu 2D a 3D statických i animovaných vektorových/bitmapových titulků, nově s podporou mapování textur na 3D objekty, extrude a kompozičními funkcemi, možností umístění/animace titulků na animační cestu a samozřejmě i podporou pro Adobe After Effects filtry. Podrobnou recenzi programu připravujeme!
komerční, 2200 USD
CoreRETAS & RenderDog 5.5 - nová součást profesionální kompoziční a animační balík na výrobu 2D a 3D animací RETAS Pro! s podporou až 100 vrstev, několika kompozičními módy a podporou mnoha efektů přes plug-in systém. Celý balík se skládá z pěti částí PencilMan, QuickChecker, TraceMan, PaintMan, CoreRETAS, podporuje rozlišení až 20.000 x 20.000 bodů a filmové rozlišení až 8.000 x 8.000 bodů a jeho vizitkou jsou instalace v tak věhlasných studiích jako je například Disney, Warner Brothers, DreamWorks nebo Universal Studio.
komerční, 30 USD
PhotoSurface 1 - novinka mezi Photoshop kompatibilními plug-iny pro tvorbu klasických texturovaných obrázků. Sada obsahuje něco přes 110 efektů/textur a jako obvykle u ostatních produktů Human Software není k dispozici žádné demo.
komerční, 25 USD
StarMaker 1.5 - další nová verze plug-inu od Human Software na výrobu speciálních geometrických tvarů jako jsou různé hvězdy apod., protože ale opět není k dispozici demo, nelze k tomuto plug-inu víc dodat.
 
Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 297 USD
BitVice 1.0 - novinka mezi MPEG-2 enkodéry pro Macintosh, bohužel bez integrovaného multiplexeru. Program není kodek pro obligátní QuickTime, nýbrž stand-alone aplikace s vlastními rutinami pro tvorbu MPEG-2 videostreamů a samozřejmě umí libovolnou QuickTme animaci/video převést do formátu MPEG-2.
komerční, 80 USD
CatDV 2.5.4 - zajímavý katalogizační nástroj pro zpracování digitálního videa s podporou automatické detekce scén/záběrů, clip loggingem, integrovaným náhledovým systémem a slušnými importními i exportními možnostmi včetně podpory formátů Final Cut Pro, EDL (Edit Decision List) a EditDV.
shareware, 35 USD
ImageViewer 6.0.3 - nová verze kvalitního prohlížeče, konvertoru a organizéru obrázků v jednom využívající systém QuickTime a umožňující mimo jiné i tvorbu HTML obrázkových alb. Nově s možností spouštět aplikace a dokumenty pod Mac OS X, inovovanou nápovědou, vylepšenou podporou jiných jazyků než angličtiny a dalšími kosmetickými úpravami.
komerční, 20 USD
Virtix Zoom for iMovie 1.0 - 10 nových zoomovacích efektů pro iMovie - například Normal Zoom-In & Zoom-Out, High Quality Zoom-In & Zoom-Out, Snap Zoom-In & Zoom-Out, Static Zoom, Spotlight a Witness Protection.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Vektory  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: