Printer´s Apprentice 7.x - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

Printer´s Apprentice 7.x

22. června 2001, 00.00 | Kvalitních managerů fontů pro Windows není nikdy dost, Printer´s Apprentice patří mezi ty nejlepší.

Printer's Apprentice od Lose Your Mind Development je velmi kvalitní manager TrueType a Adobe Type 1 fontů (k tomu budete potřebovat mít v systému také ATM Manager), je určen pro Windows 95/98/NT4 a při stažení přes Internet stojí 25 USD. Mimo managementu a detailního prohlížení fontů umí i vytvářet a tisknout vzorníky fontů v mnoha podobách a právě tyto luxusní služby z něj dělají font manager na úrovni doby.Grafické rozhraní programu je klasika samo o sobě - nalevo se zobrazuje seznam dostupných písem, vpravo je pak okno na prohlížení jednotlivých písem či stanovených znaků v několika variantách. Fonty lze třídit do skupin podle takřka libovolných kritérií podobně jako v každém profesionálním managerů fontů, hromadně instalovat či naopak deinstalovat (platí pouze pro TTF fonty, AT1 lze pouze prohlížet a tisknout) a pochopitelně také prohlížet. Při prohlížení máte na výběr několik typů zobrazení od samostatných znaků přes kompletní fontovou sadu až po vlastní texty, fráze či formátovaný text. V každém z těchto zobrazení lze nastavit i velikost znaků v bodech pro generování bitmap a pokud se celá fontová sada nezobrazí najednou (což většinou není při nižších rozlišeních možné), můžete přepínat mezi skupinami znaků - čísel, verzálek, kapitálek apod. nebo přímo určit pozici daného znaku/ligatury.V poměrně rozsáhlých a komfortních preferencích lze určit, jaký typ fontů chcete mít možnost spravovat / prohlížet atp., cestu k ATM Manageru respektive AT1 fontům a velmi detailně také nastavit tisk vzorníků fontů včetně hlavičky, patičky, specifikací fontů a až osmi ukázkových "řádkových" textů plus dvou formátovaných textů.
Tiskové možnosti Printer´s Apprentice při vytváření vzorníků fontů jsou jednoduše excelentní a je jen velmi málo programů, které by se daly v tomto směru s Printer´s Apprentice srovnávat. Před tiskem máte na výběr z poměrně značného množství předloh a můžete podle potřeby tisknout buď komplexní katalogy nebo méně či více podrobné vzorníky jednotlivých písem opět s možností podrobného ovlivnění tištěných vzorníků.

Celkové možnosti a funkce font manageru Printer´s Apprentice jsou vskutku na výši doby a i když je primárně určen pro TrueType fonty, umí s pomocí ATM Manageru zobrazovat a tisknout i AT1 fonty. Dosti výjimečné jsou tiskové schopnosti programu při tvorbě vzorníků písem, zde zřejmě hned tak nenajdete nic lepšího. Cena programu také není nijak nadsazená a potřebujete-li program s podobnými možnostmi, lze Printer´s Apprentice s klidným svědomím doporučit k vyzkoušení.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: