Print Station 1.5 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Go verze

Print Station 1.5

9. února 2001, 00.00 | Hledáte snadno ovladatelný a přitom dostatečně komfortní program na tisk obrázků? Možná se vám bude hodit PrintStation.

PrintStation německé firmy PicMeta Software stojí 19 $ a s jeho pomocí můžete snadno a velmi rychle tisknout ve Windows obrázky v několika grafických formátech, s možností rozvržení jednotlivých skupin obrázků na stránce, to vše několika kliknutími myší.Podoba PrintStation si se vzhledem Exploreru Windows v ničem nezadá, samozřejmě až na odlišné ovládací prvky v podobě horního řádku ikon. PrintStation má svůj vlastní prohlížeč obrázků, bohužel počet podporovaných grafických formátů není příliš velký - JPEG, TIFF, PCX, DCX, BMP, DIB, PIC, TARGA a TIFF však pro běžné účely určitě postačí. Velikost náhledů (40 x 40 až 120 x 120 bodů) si zvolíte v preferencích programu, kde lze také nastavit automatické přizpůsobení velikosti obrázku pro rozlišení obrazovky a zapnout zobrazení informací o obrázku. Jednotlivé náhledy lze zařadit do tisknutého dokumentu velmi rychle, jednoduše označíte vybrané nebo všechny a kliknete na první velkou ikonku zleva, kterou je "Layout".Objeví se nové okno s rozvržením obrázků na stránce, ve kterém si dále můžete upravit rozestupy obrázků, počet sloupců a řádek včetně pořadí obrázků v jednotlivých sloupcích a řádkách a také nadefinovat si u tištěné stránky případnou hlavičku, patičku, nebo si zapnout tisk údajů o obrázku. Při nastaveném tisku informací o obrázku můžete vybírat z celkem 13 nabízených maker automaticky vkládaných pod nebo nad obrázek (podobně jako hlavička a patička stránky) - mimo běžných věcí jako název a typ obrázku či jeho rozlišení máte k dispozici například i bitové rozlišení obrázku, celkový počet barev a pár dalších věcí, které zdaleka nenabízí obdobné tiskové programy.

PrintStation nedokáže nahradit klasický image browser jako je třeba ACDSee nebo IrfanView, díky svému zaměření na tisk obrázků a jednoduchému ovládání se ale snadno používá. Máte-li už ACDSee v některé z novějších verzí obsahující plug-iny Contact Sheet nebo obdobný program pro tisk obrázků, nebudete PrintStation potřebovat, v opačném případě si ho můžete vyzkoušet, trial verze je ke stažení zdarma.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: