Panopticum Engraver 1.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Go verze

Panopticum Engraver 1.0

25. května 2001, 00.00 | Obliba nejrůznějších rastrovacích plug-inů nebezpečně vzrůstá a se svou troškou do mlýna přichází i firma Panopticum s Photoshop kompatibilním plug-inem Engraver.

Panopticum Engraver není zase až tak typický modul pro rastrování obrázků, používá totiž téměř výhradně rozmanité vyřezávací techniky, které v podstatě imitují rastr, ale díky variabilitě spousty nastavovacích prvků lze s Engraverem "spáchat" i poměrně složitě strukturované rastry a geometrické vzory. Plug-in je určen pro Adobe Photoshop 5.x a vyšší, stojí 25 $ a jak je u firmy Panopticum zvykem, je Engraver k dispozici ve verzích pro Windows i Macintosh.


Práce s Engraverem je poměrně snadná, ale je třeba se nejprve zorientovat v nepřeberném množství sliderů. Protože pro každou variantu efektu lze ještě vybrat typ / druh čáry včetně její struktury a možností zachování původních barev nebo jejich konverze na čb režim, jistě už si sami domyslíte, jakou flexibilitu práce plug-in nabízí. V náhledech vidíte původní obrázek a jeho podobu s již aplikovaným "engrave" filtrem, plug-in umí i inteligentní zoom s výběrem požadované části náhledu pro kontrolu výsledného efektu v reálné velikosti. Kombinace všech nastavení lze pochopitelně uložit na disk pro pozdější použití, s Engraverem dostanete zhruba třicet poměrně zajímavých kombinací geometrických vzorů.


Oproti Adrenaline Halftone nabízí Panopticum Engraver výrazně vyšší možnosti při tvorbě geometrických vzorů, přímé srovnání ale není možné, neboť oba plug-iny používají více či méně odlišné matematické postupy, takže i výsledky jsou dost odlišné. Každopádně je Engraver spíše stylistický nástroj určený všem kreativním grafikům a třeba i pro "vyřezávání" alfakanálu (se kterým umí plug-in pracovat), naopak příliš se Engraver nehodí pro "hrubou" práci ani pro použití na větších grafických plochách. O možnostech použití Engraveru bychom samozřejmě mohli diskutovat ještě hodně dlouho, nejjednodušší je tedy si plug-in rovnou vyzkoušet, třeba se vám bude hodit.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: