Offline Commander 1.1 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

Offline Commander 1.1

26. června 2001, 00.00 | Dalším z řady offline browserů, kterým se postupně podíváme na zoubek, je sharewarový Offline Commander.

Offline Commander firmy Zylox je dalším představitelem čistokrevných offline browserů schopných grabnout celý web včetně nastaveného počtu podadresářů a většiny souborů v nich obsažených. Program je určen pro Windows 95/98/ME/NT4/2000, stojí 40,- USD a mimo klasických funkcí jako je filtrování typů souborů, integrovaného webového prohlížeče, Drop Boxu pro odkládání stránek ke stažení a možností stahovat současně několik souborů a tasků najednou obsahuje i komfortní vyhledávací engine pro hledání souborů ve stažených offline archivech.

Offline Commander podporuje protokoly HTTP a FTP včetně napojování souborů a díky libovolnému počtu současně stahovaných tasků lze dokonale "vytížit" kapacitu prakticky jakékoliv pevné linky neřkuli modemového připojení. Import bookmarků z MS Internet Exploreru a vestavěná detekce spojení (klasický ping) umožňuje poměrně rychle zjistit, zda daný task či internetová konekce jsou ještě aktuální a zda mohou být vůbec staženy. Stejně jako prakticky každý offline browser, také Offline Browser disponuje možností definic filtrů pro stahování či ignoraci takřka libovolných typů souborů včetně multimediálních dat jako jsou například AVI, QuickTime. MPEG či Shockwave/Flash animace, díky chybějícímu Flash parseru ovšem ve většině případů neumí program zjistit interní linky přímo ve Flash animacích a tak je až na výjimky bohužel neumí všechny stáhnout.

Protože lze Offline Commander používat prakticky stejně jako klasický webový prohlížeč, funguje jádro MS Internet Exploreru jako prohlížecí engine a samotný Offline Commander nabízí při prohlížení webových stránek v online módu některé velmi zajímavé volby jako například možný zákaz otevírání nových oken s pomocí skriptů a celý web může být přitom ukládán do databáze formátu MS Access. Další nepříliš často vídanou funkcí je Drop Box, který funguje obdobně jako většinou stejnojmenná funkce u různých download managerů - soubory či URL adresy ke stažení si jednoduše přesunete myší do Drop Boxu a o zbytek se pak už postará Offline Commander.

Silnou stránkou programů jsou statistiky a členění stažených souborů podobně jako několik typů zobrazení jednotlivých stažených dat, ať už ve formě ikon, podrobného zobrazení, nebo výpisu struktury celého staženého webu s možností vytvoření podrobných zpráv (Reports). Díky automatickému indexování stažených souborů / dat nabízí Offline Commander celkem komfortní vyhledávací funkce nejen u HTML, ale též i u dalších typů souborů.

Offline Commander právem patří mezi kvalitní offline browsery, neboť nabízí řadu velmi kvalitních funkcí srovnatelných s většinou high-end programů tohoto typu. Pokud jeho autoři vylepší detekci interních linků ve Flash animacích nebo dokonce zařadí komplexní podporu formátu Flash 4/5 (tedy nejen automatické stahování všeho, co je vidět v klasickém prohlížeči, ale i detailnější analýzu Flash souborů), nebude už Offline Commanderu co vytknout, ale i stávající verze stojí za to.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: